• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

bunari za navodnjavanje povrća

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja koliko se sijećam bi me sat skuplje došao. Koliko je lp po m3?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Znam da je bila velika razlika u cijeni, prošlo ljeto sam trošio 24m3 na dan. Već za jedan mjesec sam potrošio više od 500kn.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Hm, onda sam i ja negdje pogrijesio sa izracunom jer tako ispada jeftinije po m3 nego po ha, jedino treba sat ugradit.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene još nitk nije to pokušavao legalizirati,bit će problema izgleda.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Za oba voćnjaka dobio vodoprivednu dozvolu bilo je dugog čekanja i papirologije ali ništa preskupo za svaki par stotina kn. Po novom puno kompliciranije osobito za nove bunare mora sve po PS-u.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
stigla i meni vodopravna dozvola za korištenje podzemnih voda iz bušotine. Naknada za korištenje voda obračunava se sukladno članku 6. Uredbe o visini naknade /NN 82/10 i 83/12). Bitno je da se do 15.siječnja dostavi Hrvatskim vodama obrazac 3b - Prijava podataka o zahvaćenim i korištenim količinama vode i na osnovi tih podataka plaća se naknada(rješenjem od HV). Onaj tko ima mjerni instrumenat vodi i očevidnik potrošnje vode na dnevnoj,mjesečnoj i godišnjoj razini.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
stigla i meni vodopravna dozvola za korištenje podzemnih voda iz bušotine. Naknada za korištenje voda obračunava se sukladno članku 6. Uredbe o visini naknade /NN 82/10 i 83/12). Bitno je da se do 15.siječnja dostavi Hrvatskim vodama obrazac 3b - Prijava podataka o zahvaćenim i korištenim količinama vode i na osnovi tih podataka plaća se naknada(rješenjem od HV). Onaj tko ima mjerni instrumenat vodi i očevidnik potrošnje vode na dnevnoj,mjesečnoj i godišnjoj razini.

To je za ovu godinu?
Rijetko da je itko ove godine i navodnjavao više smo odvodnjavali:icon_e_wink:
 

plevak

Član
Tu od
14 Velj 2010
Poruka
698
Jel tko predao obrazac? Kakva je procedura?

Procedura je slijedeća, Treba poslati popunjen obrazac do 15.01.2015-te i to na način da se na mjesto kojem piše koliko hektara se navodnjavalo da se napiše nula - ako se nije navodnjavalo, jer ovaj moj iz voda sa kojim sam razgovarao se čudio kako to da nisam navodnjavao...možda čovjek bio cijelu godinu u inozemstvu na službenom putovanju pa mu to treba sa ovom naknadom za navodnjavanje platiti!!! Eto! Ja zvao i pitao i namjeravam baš poslati u ponedjeljak!!
poz.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Tu lud zbunjenog j..e.Stvarvo kiki-riki država za šta sam se ja borio:eek::icon_hang:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moj sused je zdenčar i mislim da kopa fi 80 i fi 100 cm. Potraži na netu zdenčar Celinger. Rade po cjeloj RH!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
385 40 829 270 evo broj, dragutin ceilinger, a ja sam celo vreme mislil da mi se sused preziva celinger [emoji28]
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Procedura je slijedeća, Treba poslati popunjen obrazac do 15.01.2015-te i to na način da se na mjesto kojem piše koliko hektara se navodnjavalo da se napiše nula - ako se nije navodnjavalo, jer ovaj moj iz voda sa kojim sam razgovarao se čudio kako to da nisam navodnjavao...možda čovjek bio cijelu godinu u inozemstvu na službenom putovanju pa mu to treba sa ovom naknadom za navodnjavanje platiti!!! Eto! Ja zvao i pitao i namjeravam baš poslati u ponedjeljak!!
poz.

Jer si poslao obrazac 3b i što treba upisati uopće kada nisam navodnjavao?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Samo da obavijestim sve koji imaju vodopravednu dozvolu za korištenje vode iz zdenca(bunara) da do 15.1.2015 god moraju uz obrazac 3b koji mora biti potpisam poslati i izjavu da nisu koristili vodu u kalendarskoj 2014 god.
Lp
 

Najnoviji postovi

Na vrh