• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE Maxxum 5140

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
ja sam ih dodal ...sutra ih još moram spojit...sad odmah drugačije izgleda...;)

Znal sam ja da ne bude ostalo samo na zadnjim duplim lampama. A dobro... bar ti bude krepal alternator od tih 12 lampi kaj si našrafil.... pak možda kaj zaslužim,imam jedan 120 amperski alternator kaj bi pasal na Case. Jer sad je gore 65 A,ak se ne varam.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Matija decki se ocito jako dobro zezaju... al pusti salu na stranu, reci ti nama koliko su kostale, gdje kupljene, marku i dimenziju novih šlapa?
Super mu stoje, sto bi rekli "ko nove"!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa onda koliko si straga stavil lampi, kad kolega motohod spominje broj 12 ??? :D

Daj slike pa da vidimo.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
da dečkići zezaju...

Šanana....iza su 2 lampe, nove one kvadratne, a napred sam del još ove ka su bile iza...

Kićo
Mitas 18.4 R38 , 6200 kn /kom, Dom Križevci
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Pa onda koliko si straga stavil lampi, kad kolega motohod spominje broj 12 ??? :D

Daj slike pa da vidimo.

Aaah...Matek,
t89069.gif
!

Prednje lampe na haubi - 2 kom po 55w
napred kabina - 4 kom po 55w
iza na kabini - 2 kom 55w
reflektori na blatobranima - 2 kom 55w
zadnje lampe,no one su crvene - 2x5w i to ti je 560 wati... podijeli s 14v i dobiš da ti potegneju svetla 40 amp. Treba ti još bar 15 A za punjenje akumulatora i to znači da ti 65 amperski alternator v noći dela s 90% kapaciteta. Još kresneš radio i ventilator... buš dal kune za vekši alternator i evo ti light showa. (no onda imaš rezervu za još 4 lampe.... faliju ti napred još bar 2,za kotače.... to ima svaki pravi traktor :) )

Ili ne budu sve lampe delale,no onda čemu su gore.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
e iza na blatobranima ih nema....te nove sam del gore ,a ove stare ka su bile sam stavil napre i te buš mi spojil dok buš mel čas....:)

8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dva polovna, a opet nova traktora, po mom mišljenju, bolja i od novih ;)

Fina i uredna kombinacija.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Dva polovna, a opet nova traktora, po mom mišljenju, bolja i od novih ;)

Fina i uredna kombinacija.

fina i uredna ??!! pa pogledaj mu desni felgu na case-u, nebu zahrđala

hehee
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
no mene si si našelll...pa bom to složil sad kroz zimu sam uz pomoč priručnika...:supris:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
fina i uredna ??!! pa pogledaj mu desni felgu na case-u, nebu zahrđala

hehee

Pak to je samo semering....i ja sem na sameu menjal dok je bil star 4 godine...isto desni...a felgu pral z naftom koliko je svega bilo gore :D
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
no mene si si našelll...pa bom to složil sad kroz zimu sam uz pomoč priručnika...:supris:


Aha,onog Caseovog kojega sam ja nažical iz Švedske skupa z MF-ovim... već bi mogel neki odojak pasti zbog te literature... kolko si već prišparal zbog njih na majstorima.
 
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
89
znam da nije tema baš...ali kupio sam case internationala 745 axl...pa ako znate nešto o tom traktoru...naletio sam za male novce pa kupio, naravno dupla vuča...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
procurili semerinzi , puškice se poderale , križevi kardana, pa to je sad red da se zamjeni nakon 19 godina ...

DSC00081-1.jpg

DSC00082.jpg

DSC00083-1.jpg
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Pozdrav

Matija vidim da imaš mnogo videa na youtubeu sa caseom!
Gledam polovne takve traktore i mogu se uzeti i kod nas u dobrom stanju za nekih 13000 eura!
Čovijek u susjednom selu ima 5150 i mući ga elektronika mora ga nekoliko puta upaliti i ugasiti da bi sve opet radilo !U poljskoj ima 5140 za 4500 eura sa kvarom na 3.poweru sada koliko bi to uopče koštalo da se slaže!
Na tražilicama vidim veliku razliku cijena pa mi nij jasno kako ga netko kod nas prodaje po toj cijeni ali traktore u vizualno dobrom stanju ,mogu se vani uzeti krševi za 10000 eura pa bi to došlo i više s davanjima!
Sviđa mi se cummins jer ima dobru karakteristiku obrtnog momenta!
I bi li ti sada da kupuješ kupio neki drugi traktor??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
sa mojem je sad u ovih 5 godine šta ga imam sve u najboljem redu , napravil sam sa njim 1500 rs, bez ikakvog ozbiljnog kvara, na početku me je malo zezala elektronika ( na menjaču i ma jedan magnet i senzor i magnet je bil previše udaljen od senzora i znal mi je traktor stati , stane i nebreš ga pokrenut , tak par puta i ustanovili smo da je tu greška i kad smo stavili bliže senzoru magnet traktor ide bez iakakvog problema) , znam da je na mojem mjenjani zupčanik od 4 brzine , bili su dva zuba potrgani i traktor je išel al se čulo klok klok klok znaš več o čem pričam, i jedino mi smeta to kaj ručna kočnica ne drži , valjda su lamele slabe, to su majstori morali složit al jbg šta je tu je, zadovoljan sam sa njime ..

opet bih uzeo Case-a , dopal mi se i dobru opremu ima ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh