• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
danas sam bio kod frajera koji je kupio jx 95, probao sam ga vozit, dobar je jako je okretan, možeš smotat kotače jako, ima frajer plugove 3 plus 1, skinuo je jednu brazdu, i orao na 16 coli i kaže da ide pez problema.nema balirku jer je ratar
 
T

Tonxy

Guest
cini mi se da su case veoma dobri traktori i da ljudi nemaju problema sa njima! vidim da vi imate vise iskustva ,jer ja zapravo nemam nikakvog sa case traktorima!! pisite,zanimljivo o case-u!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
sad kad je počela padat kiša ne zna stat, treba isprobat case i balirku , a nemrem na zemlju zači, ljulj leži, uh što mi posao ide
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
u susjednom selu je jedan čovjek kupio, a bratić mi ima balirku s noževima pa je reko da kad mogu pokosim da če mi dat traktor da bratić pobalira da vidimo kak ide, i od onda pada i pada i pada :cry: traktor je okretan da je strava, ima i raverzor :Dhttp://www.hendershotequipment.com
tu u foto galeriji ima zanimljivih slika case traktora iz amerike , tj texasa, kupuju i oni manje traktore
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ja danas uredio post , stavio veb stranicu sa case traktorima u americi, kad ono ostao isti datum , pa eto pogledajte, kad se otvori početna stranica ima i pjesma , e da su ratarkovi serviseri raspjevani, ratarko bi bi isto s njima zapjevao a ovak se jadnik brinuo za ferka ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
hvala ROKI , išao sam na par mjesta gledat i uvidio da i drugi traktori kod večih težina imaju frke, npr same explorer i sigma 4 utovarivač, frajer ima odozada balu sjenaže pa kaže samo po ravnom ide paleta umjetnog il se prekreneš, drugi frajer ima zetora 8441 i njihov utovarivač pa ista pjesma, a meni prvenstveno trebaju škare za bale omotane i suhe i korpa da mog ravnat mostove il dvorište, đubrište trpam sa gramipom jer nije betonirano, a za palete neću uzet jer bi svi susjedi me opsjedali , više nitko nemre vreću s umjetnim dignit :mrgreen:
daj ti meni svoje mišljenje o case :!: oni koji ga imaju kažu da je poletan i okretan
ja ču uzet sve kod step-ca pa je to jedan kredit, a koliko sam pričao s njima čine mi se ok, nazovu me pitaju el kaj treba pomoč oko papira, trude se :D
ROKI el to ti voziš ovu makinu od case :?: sigurno štrausa slušaš kad se đubre trpa(izgleda zrelo đubre, nema puno slame)
 
R

ROKI

Guest
Traktor je za te pare dobar. Sve je čista mehanika. Samo sam tovario sa njim tako da nemogu reć kakav je u drugim poslovima. Je, okretan je solidno i živahan motor ima. U kabini ima prostora samo nema suvozačkog sjedala što je veliki minus po meni, no ugradiš ga sam i rješiš problem. Lagan je za utovarivač stoga obavezno kupi tegove koji idu u zadnje felge. Mjenjač i reverzer su dobri, ali relativno mali broj brzina ima (12x12). Komande utovarivača su precizne i relativno brzo reagira na komandu. Sve u svemu dobro je.

Ima jedan JX 75 kod tipa kojeg poznam i taj nema šta mu neradi i traktor ide bez greške. Znaš kad kabinu iznutra pere crijevom i vodom. :shock: Kod njega je traktor stvarno testiran (inače tip ima brdo traktora). Samo kad ga doteraš kući podoteži šarafe na utovarivaču i njegovoj šasiji te šarafe na točkovima pa opet nakon nekog vremena dok budeš radio sa istim. Nekad se znaju malo popustit šarafi (meni je jedan šaraf na NH-u ispao sa felge).
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ROKI ajd pitaj tog čovjeka koji ima jx75 el terao balirku (s noževima) i kak ide mu to , ak je to radio?
pa el ide trpanje đubra sa običnom korpom, na slici ne vidim da ima neke šiljke glatka je, kak ti je išlo s tim?
vidim da ovo nije slamnato, a ak je slamnato el bi išlo, kolika je širina korpe da znam da nebi uzeo neku glomaznu?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Bogec vidim da spominješ balirku sa noževima,sa njom misliš raditi sjenažu ili
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zvona kaže:
Bogec vidim da spominješ balirku sa noževima,sa njom misliš raditi sjenažu ili
da to su sa 14 noževa , one profi sa 42 nemre ni maknit s mjesta, trebam puno sjenaže pa mi samo sa noževima dolazi u obzir, jer grašak i pšenica je ogromno za balirat, ma sve dobro propustit kroz noževe, lakše meni i kravama.
imaš li ti kakvih iskustava oko toga :?:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Čuj tetkov brat je kupio novu Claas rolku sa noževima i za nju ima novog JD od 105ks.Sa time radi usluge,nekoliko puta je ujak sa njom išao raditi u sjenažu.Traktor je išao u A1 brzini i gubio je snagu.Zato mi je malo nemoguče da rolku sa noževima tjera traktor od 70-90ks.Bez noževa može raditi i traktor od 60tak
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zvona kaže:
Čuj tetkov brat je kupio novu Claas rolku sa noževima i za nju ima novog JD od 105ks.Sa time radi usluge,nekoliko puta je ujak sa njom išao raditi u sjenažu.Traktor je išao u A1 brzini i gubio je snagu.Zato mi je malo nemoguče da rolku sa noževima tjera traktor od 70-90ks.Bez noževa može raditi i traktor od 60tak

tu su več mnogi rekli da može terat i vidio sam hurlimana 85 ks da vuče balirku sa noževima, frajer sa same explorerom na kalniku tera mascarovu novu balirku sa noževima.
stvar je valjd u prenosu, i kak je složena, npr za mascarovu ti treba tri dvoradna izvoda , a za famarol ili sipma sam jedan jer ima pumpu u sebi koja tera dalje,isto tako sam vidio fenda 105 da nemre sa noževima terat john dere balirku, nisam expert za te prenose snage, tu če neko kompetetniji od mene odgovorit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
ROKI kaže:
... Lagan je za utovarivač stoga obavezno kupi tegove koji idu u zadnje felge...

Zaboravite utege za zadnje felge kad koristite utovarivač! Utezi na zadnjim kotačima su dobri za povećanje adhezije, ali za utovarivač nisu toliko korisni (kao i punjenje guma vodom). Istina, bolje išta nego ništa.
Treba imati nešto IZA traktora, kao bala ili pravi uteg, da rastereti prednju osovinu i doda stabilnosti traktoru. Utezima fali krak (ili poluga, kak hoćete).
 
C

Coaktor

Guest
Zna li netko postoji li generalni zasutpnik, ovlašteni dealer ili tako nešto za Case u Hrvatskoj?
 
R

robert

Guest
ajd kad niko ne zna o ovim nesretnim kejsovima,pa da dodam koju pametnu.-serija cs je redizajnirana nudi traktore od 86-101ks,radjeni su u austriji,a serija jxu je dobila pojacane motore,tako da jx100u sada razvija 105 ks umjesto dosadasnjih 101.case nudi 4 razlicita modela od 97-105ks,naravno i cijenom razliciti,svaki sljedeci je skuplji od 4-6000e- serije (jx,jxu,cs i mxu)

srija CS
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh