• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

S

sapat

Guest
ROKI kaže:
Sapat de ti reci svoja iskustva sa svojom presom i kolko konja treba! Ti si stari mačak. ;)

Najbolje neka Bogec obiđe par gospodarstava koji imaju takve kombinacije i neka se sam uživo uvjeri... vjerovatno prodavaći Casea znaju gdje su prodali takav Case koji ujedno i radi sa presom 8)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
bok sapat, čuj kakvu ti balirku imaš i s kojim traktorom teraš u sijenaži?
godišnje potrošim oko 300 roto bala sjenaže , bili su mi svakakvi balirat, samo 2 imaju noževe i to zetor kristal tera deutz balirku i omotač bez problema, a fend 110 ks nemre terat john dere dok su noževi ukuljučeni isto tako sam vidio da agrotron 150 nemre sa novom deutz u sjenaži s noževima .
e kad bi meni trebala sam jedna stvar, a ne čudesa za pol milijuna onda bi ja mogo uložit sve pare u tu stvar pa mog birat a ovak bu malo na knap sa parama zato tražim pomoć!
 
S

sapat

Guest
Claas 446rx 90ks sipma, ali bez noževa... moja preporuka je da se ideš raspitati uživo, uhvati prodavaća casea za ruku i nek te voda po poljoprivrednim gospodarstvima, tako bi ja napravio i onda bi donio odluku o kupovini ;)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ma kad su i te krave zahtjevne, da uložim tolke pare u kuču bila bi to vila a ja sve u gvožđe.
nije problem dužine sječke kod engleskog ljulja več kod graška jer je to ogromno i jako teretno, sam što je kvaliteta neupitna tak da mi ne treba ni soja ni super sam vitamine kupujem.
inače nisam puno traktora gledo jer na sajmu mi se sve izmješa al taj jx već duže vrijeme gledam i sviđa mi se njegov dizajn još sam da mi štima snaga ma ko bog ,ovak ja glavu razbijam cjele dane.
vidio sam na internetu slike casea oko 100 ks koji ima kabinu onu najmoderniju ko štajer profi, sve zaobljeno jedan komad stakla.
el ima tog kod nas u prodaji i koja je do serija casea?
 
M

matija

Guest
bogec kaže:
nije problem dužine sječke kod engleskog ljulja več kod graška jer je to ogromno i jako teretno

za to bi ti kosilica s kondicionerom dobro dosla

bogec kaže:
vidio sam na internetu slike casea oko 100 ks koji ima kabinu onu najmoderniju ko štajer profi, sve zaobljeno jedan komad stakla.el ima tog kod nas u prodaji i koja je do serija casea?

jel mozda ovaj
Obrisan neispravan link.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
nije taj to sam vidio na češkim stranicama , uglavnom prekrasnog izgleda.
a koja je to serija, koliko konja i koliko košta, nije ni taj loš?
prednji kraj mu daje štih
 
M

matija

Guest
to je CS PRO 100 ks.neznam kolika je cijena ali je vjerojatno puno skuplji od jx zato sta ga proizvode u austriji i ima puno vise opreme
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
uh tisuču nedoumica , samo znam da se dižem jako rano jer kravice ak nisam točan uštimavaju orkestar,točne su ko švicarski sat.
ajd narode obavještavajte me o case i balirkama tak nešto uštimamo za kupit.
pouzdam se u vas!
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
isti traktor kao JX ali ga pravi NH).

dobar odgovor samo kriva formulacija i jednog i drugog radi http://www.turktraktor.com.tr/ samo je jedan plavi a drugi crveni.

bogec ja bi ti preporucil da lijepo natankas auto, jedan dan dok imas vremena sednes u njega i napravis krug od jednog do drugog zastupnika skupis lijepo sve ponude i onda odvagnes ko najvise nudi a za najmanje novaca i svakak uzmi u obzir i sdf grupaciju. ja ti ne budem preporucil nijednu firmu poimence ali mislim da bi ti ovo sto sam napisal bilo najbolje, i svakako probaj posjetiti kupce da cujes kako su zadovoljni servisom i ostalim postprodajnim uslugama. obje te grupacije (cnh i sdf) nude kvalitetne i dobre traktore a ona stara kolko para tolko muzike naravno uvijek vrijedi pa si najbolje sam mores odvagnuti koliko mozes maximalno dosegnuti (novcano naravno) . svi se traktori kvare samo je bit servisa koliko je u stanju brzo nabaviti dio i otkloniti kvar jer cu navesti samo jedan primjer koji znam da je tipu blizu mene mf 6480 dva tjedna doma stajal zbog najobicnijeg prekidaca za hidraulik (onog na blatobranu) dok primjerice neka druga firma za dva dana rjesava kvar getribe a trecoj treba i sedam osam mjeseci za popravak kvara.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
bogec kaže:
bok sapat, čuj kakvu ti balirku imaš i s kojim traktorom teraš u sijenaži?
godišnje potrošim oko 300 roto bala sjenaže , bili su mi svakakvi balirat, samo 2 imaju noževe i to zetor kristal tera deutz balirku i omotač bez problema, a fend 110 ks nemre terat john dere dok su noževi ukuljučeni isto tako sam vidio da agrotron 150 nemre sa novom deutz u sjenaži s noževima .
e kad bi meni trebala sam jedna stvar, a ne čudesa za pol milijuna onda bi ja mogo uložit sve pare u tu stvar pa mog birat a ovak bu malo na knap sa parama zato tražim pomoć!

U ovo ne vjerujem da Deutz 150 nema dosta snage za balirku. :twisted: :twisted:
Ali kažem da kod mene su najjači traktori sa 100 ks i svi tjeraju balirke sa noževima.
A i član Željko koji je isprobao taj JX 95 kaže da ima dosta snage sa Wolagri balirkom s noževima.
 
B

branko

Guest
mario kaže:
U ovo ne vjerujem da Deutz 150 nema dosta snage za balirku. :twisted: :twisted:
Ali kažem da kod mene su najjači traktori sa 100 ks i svi tjeraju balirke sa noževima.
A i član Željko koji je isprobao taj JX 95 kaže da ima dosta snage sa Wolagri balirkom s noževima.


i jas mislim da bi moral imati dosta snage , budem poiskal slike gdje su bratu prije nego je kupio svoju presu balirali i s zetorom (7xxx je u pitanju) pa i s rusom 821 a zadnje mu je baliral s landinijem 100 ks, a i on sad s fendom bez problema vuce onu grdosiju koja sama ima 5 tona i plus jos povremeno i dvije bale. a i onaj nesretni vlasnik mtx-a je ove godine sve baliral s aresom 557 a isto ima combi balirku i to prije nego su mu stavili drugi cip pa ako je on mogao sa 100 ks vuci kombinirku i to vecinom po brdskom dijelu kc-kz zupanije onda mora i ovaj jx bez problema raditi s obicnom balirkom.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
evo ja gotov u štali, simfonijski orkestar spava.
član željko koji je radio sa jx 95 i wolagri balirkom, da li je to compact 125 cut system?
ljudi kod nas vole terat strojeve do krajnjih granica, meni bi bilo žao da strgam traktor sa balirkom jer znam kako je teško nešto tako skupo kupit, a lako strgat, a rate stižu.
e da, išao sam na par mjesta i pitao al stvar je u tome da oni nahvale stroj dok onda od drugih čujem da nije baš pjevajući balirao i da trga traktor, a kad idu u zaradu naprave tak da se eto ne pokvari i malo ju bolje omota, a nose bale sa 533 ko na utrkama.
tak da je meni teško razabrat jer nisam nikad tero balirku.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kažete da malo pogledam sdf grupaciju, kakav je taj same explorer 3 100ks koliko to košta sa i bez prednjeg hidraulika , i koja je razlika u kvaliteti i samoj jačini njega i case jx 95?
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Po mojem SDF grupacija bolji izbor. :D

Mislim da Željko ima baš tu balirku-compact 125 cut.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
evo dobio sam danas ponudu od mesissa za same 3 , dodje izmedju 29500 do 33000 osnovna oprema , ovisno koji je model taj od 96 ks neki ima i reverzor.
i kaže tip da može terat balirku s noževima bez brige.
uh kad mi to u zg kažu odma sam miran, sigurno je park baliro, a možda je u pravu! :scratch
al taj same sa reverzorom bez pdv dodje mi skuplje neg case jx 95 sa pdv sa popustom što smo se dogovorili :D :D
 
B

BARE

Guest
bogec , ti kupi JX 95 , ako si tako dobar poljoprivrednik i strojar kako tvrdiš sigurno znaš bolje nego iko ko se bavi tom branšom u prodaji ( :) ) , sam najbolje znaš što ti treba i što ti odgovara.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
svidja mi se taj case, samo sam malo slab sa jakom mehanizacijom jer nisam baš puno radio sa velikim traktorima , a balirku nisam nikad tero, uvijek sam plačao baliranje, a majstora nema cijeli dan a sjenaža se suši, a platit moram.
e zato si to moram kupit jer planiram nabalirat sebi iduće godine oko 500 bala sjenaže, plus suho i slama.
 
B

BARE

Guest
usputno rečeno

EXPLORER3 100 DT : 29.950 EUR osnovna bez PDV : popust po cijeniku 5 %.
EXPLORER 3 100 GS : 31.000 EUR osnovna bez PDV : -//- - // -
 

Najnoviji postovi

Na vrh