• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

K

kamen

Guest
odlučio sam, uzet ću case, s kabinom je jeftiniji oko 2 soma eura, a carraro nije toliko bolji, cijena je skoro ista za svu dodtanu opremu
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
a ja i dalje cekam servis.....

Ako se misliš takmičiti u čekanju servisa sa Ratarkom :mrgreen: onda si izgubio u startu :lol:
 
M

Mali seljo

Guest
Bok

a kak dugo čekaš servis :?: kad su ti rekli dojti popraviti traktora :roll:
 
R

Ratarko

Guest
Mali seljo kaže:
Bok

a kak dugo čekaš servis :?: kad su ti rekli dojti popraviti traktora :roll:

Morao bi malo razmisliti ... lagano mi se brkaju dani jer se svašta događa na jesen :D
Kvar je prijavljen 18. listopada ...sada je 3. studeni ...pa ima tu dosta dana .
Da se razumijemo , ORO serviser je došao idući dan po prijavi kvara ali nije znao popraviti .
Rekao je da mora nazvati Englesku i tražiti savjet idući dan ...eto to je bilo prije dva tjedna .
Ja sam malo provjerio na internetu po pitanju Engleske i mogu vam reći da je to otok u moru !!!
Zrakom ima do tamo 1.500 kilometara ... da ,da ... daleko je Engleska !
 
V

VRTLAR

Guest
Namjeravam kupit Case, zanima me kakav je serivis i rezervni dijelovi. Robert kolko dugo čekaš servis
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
VRTLAR
Bok i dobrododošao na forum.
Od kud si, baviš se vrtlarenjem kad imaš to ime?
 
R

Ratarko

Guest
robert kaže:
dosli su prekjucer.

Eto vidiš , izgubio si ;-) ili sam ja izgubio :-( , servis ti ipak dolazi i riješava stvari , nije baš toliko crno ?
 
B

Bubu

Guest
Jel ima jos neko iskustva sa JX 95? Ja planiram kupovinu traktora od 100 ks pa sada biram,trazim gledam... U Srbiji je akcija za JX95 - sa klimom, PTO 540/1000, par dodatnih farova cena 26500 evra + PDV . Ja bih od opreme uzeo kompresor,sve moguce farove koje postoje i neko bolje sediste od njegovog originalnog ako ima u ponudi (GRAMER) npr..
 
R

robert

Guest
ako vec hoces case,onda nemoj zaliti novaca i uzmi jx100u.jest da je skuplji,al je daleko bolji i udobniji...i ima vise okretnog momenta,veci rezervoar,manju potrosnju,kvalitetnije izrade...
 
B

Bubu

Guest
Nije mi o glavu da kupim CASE. Cena me je upravo privukla na njega jer on kod nas izadje sa svim dazbinama oko 31000 evra,a rus od 105 ks sa ravnim mostom oko 25000 evra. Da sam spreman da odvojim vise novaca za takav traktor,definitivno bih kupio Lindner GEOTrack 103 ili neki Zetor...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Pozdrav svima!Duže vrijeme pratim o case te postove jer i sam planiram kupiti jx 95 samo me muči jedna velika briga a to je balirka, tj da li on može normalno napravit balu sjenaže sa balirkom sa noževima? Radi se o sipma balirki i famarol koja je preslika deutz malo starije s noževima, sipma je sa lancima a famarol sa valjcima,jer traktor mi je lijep i ok po cijeni samo da nebi bio malo pre slab pa odu novci za ništa! Inače se bavim stočarstvom i to kravama i proizvodnjom hrane za njih
 
B

Bobo

Guest
Traktor od 90Ks bi trebao moci bez problema napraviti rolo balu...

Dobrodosao na forum i lijepo je sto si se odlucio ukljuciti ;)
 
M

matija

Guest
kod baliranja za sjenazu bi se mogao dobrano namuciti.covjek koji meni pravi sjenazu kaze da je prije vukao sa deutzom od 90 ks viconovu balirku s nozevima i da je islo jako jako tesko u baliranju sjenaze veli da je trosio ko lud.sad balira sa fendtom od 140 ks.
 
B

Bobo

Guest
Ovdje ljudi baliraju sa traktorima od 100-120Ks, ali sam dobio dojam da se niti ne muce u tom poslu, i odatle zakljucak da bi mogao i taj case balirati rolo bale...

Nisam niti pojma imao da je to toliko zahtevan posao :shock:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
pozdrav bobo!mogu ti reči da se puno pametnih stvari može ovdje saznat, ma štos je u tome da ljudi koji imaju balirke s noževima imaju traktore oko 120 konja i pola pola je za, a pola protiv da 95 konja može to vući i normalno radit s njom, da se bude tušio i tak dok trgovci i prospekti kažu obrnuto da je sve super i taman traktor. kod nas nema ni jednog case traktora tu vladaju stare rage i svi su u selu pametni.vidim da se ljudi tu kuže u case i zato tu molim pomoč!!!!!!!!ma jx 95 mi se svidja i idemo u realizaciju kredita, al me ta stvar muči i kopa svaki dan!
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mislim da bilo dovoljno 95 ks, ja nemam balirku s noževima ali moj Lambo(102 ks, 6cilindara) je radio s balirkom s noževima i to na 750 okretaja kardana i motora na negdje 1500-1600.
Inače kod mene rade s 95,100 ks s balirkom s noževima.

Inače, bogec koliko imaš krava?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
imam ukupno 30 komada, 15 krava ostalo su junice i telci, planiramo imati oko 30 krava to je brojka kod koje se još može donekle kvalitetno radit jer 100 krava je apsurd gdje svi pucaju po šavu.
sijemo ljuljeve, stočni grašak, sirak, kukuruz, ječam, zob, imam oko 25 hektara zemlje.
nisam nikad imao veliki traktor i balirku premda trošim jednu balu sjenaže dnevno, pa sam malo slab sa iskustvom u tom koliko mi treba traktor za tu balirku.taj jx 95 mi se čini savršen po onom što čitam, el ima koju manu il da mu nešto fali od opreme na što bih trebao obratit pozornost?uh da to baliranje je dosta gadna stvar pogotovo engleski ljulj jer je sami list i još ak je jako mokro to je teret da zetor 4320 ne može nosit nikak balu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh