• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
e ovak košto bi 25000 eura plus pdv, 94 ks sa klimom prednjim utezima i blatobranima kardan 540 i 1000, cilindri 3900 kubika turbo, na hidrauliku nema kopčanje na kugle neg obično 4 grupe po 4 brzine , neznam koliko ide i šta ima od dodatne opreme jer mi nije ništa ponuđeno za nadoplatu, to je inače sajamska cijena al se dade s ljudima dogovorit i čine mi se ok da hoče pričekat da srede ljude papire i pomoč oko toga
 
M

matija

Guest
preporucam ti da uzmes powershift mijenjac i obavezno prednju hidrauliku koja ce ti bit od velike koristi s obzirom da se bavis stocarstvom
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
a kakav je to povershift mijenjač?
malo sam jako slab na području jake mehanizacije, znam doči do 7000 litara mlijeka po kravi i imati 50 roto bala na hektar graška al oko traktora i balirke trebam svu pomoč, jer ak ja to kupim,a neču moći kvalitetno radit , neko će me ganjat kod kuće svaki dan idućih 10 godina
 
M

matija

Guest
ukratko to je mijenjac kojim mjenjas brzine sve(full powershift) ili samo neke(semi powershift) bez uporabe kvacila.dobra stvar kod rada s prednjim utovarivacem,balirkom itd.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
to je pametna stvar. e da dobio sam i ponudu za prednji utovarivač koji je bio izložen na jx 95 u gudovcu to je angeloni 4 cilindra ima mehanički paralelogram treči hidraulični krug( premda neznam šta je to), 4 metra diže 1300 kg, dodje 5,5 tisuća eura plus oprema i to sa vilama za suhe bale , hvataljkama (škare), dodje oko 77000 sa pdv
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
za sjenažu ako rolopreša ima noževe i radi sa njima treba traktor preko 120ks.JD od 105ks i claas rolopreša u sjenaži ide 1A i još ga ,, moraš držati na kvačilu,, i muku muči kada su noževi uljučeni,a ako nema noževa traktor od 70ks se igra sa njom
 
R

ROKI

Guest
Pozdrav Bogec. Radio sam sa tim traktorom i utovarivačem kod kolege (tovarili smo djubre u kamione) i mogu ti reći da je traktor dobar, ali je lagan zadnji kraj za utovarivač (treba stavit tegove u felge il na zadnje poluge9. A utovarivač angeloni je mekan ko sir i sav se ljulja kad dižeš teret i voziš se pa imaš osjećaj da će svaki tren polomiti. To što ti piše da diže 1300 kg to okači mačku o rep je od te kilaže realno možeš raspolagati sa oko 800-900 kg MAXIMALNO. Imam u svom New Hollandu isti takav motor i mogu ti reći da se rado vrti i odlično prima gas, ima snage, ali ima i malo veću potrošnju goriva. Taj JX 95 po meni ima jako malo opreme i malo brzina. Pogledaj New Holland TL 100 A, on ti je na akciji oko 29000 eura, a puno je bolji traktor od JX-a ili TDD-a (isti traktor kao JX ali ga pravi NH). Dobra cijena sukladno opremi (oskudnoj opremi). To bi bio moj zaključak. I čuvaj se prodavačkih priča, jer u većini situacija (čast iznimkama) nemaju pojma šta prodaju i kako se stroj ponaša u praksi nego samo listaju prospekte i izbacuju podatke iz njih. ;)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
100 ks je više nego dovoljno. Član željko radi s rusom od 80 ks, mislim da je isto tako radio s tim isti CASE-om JX 95. Ima balirku s noževima Wolagri.
 
M

matija

Guest
pogledaj slike sa natjecanja u spremanju sjenaze pa ces vidit da rijetko ko od njih radi sa traktorom ispod 110 ks
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
KOd mene ima dosta balirki s noževima i rijetko tko radi iznad 110 ks, možda jedan jedini. :D :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
roki jesi li balirao sa jx, kak mu ide to?
ma na sajmu su mi rekli da sipma balirku sa 14 noževa tera hurliman oko 86 ks bez da trzne u sjenaži, i da je 95 i više nego dovoljno.
 
R

ROKI

Guest
Nisam, al kolega ima Deutz Fahr balirku,al neznam jel preso sa njom i JX-om. Mogu se raspitat sutra pa ti javit.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo, pitao sam Željka i rekao je da radi bez problema s balirkom sa noževima.
 
M

matija

Guest
mario kaže:
KOd mene ima dosta balirki s noževima i rijetko tko radi iznad 110 ks, možda jedan jedini. :D :D
neznam vise sta da mislim.vjerojatno kose malu travu ,ali zamisli baliranje smjese jecma ili psenice i graska mislim da to bas nebi islo s nekim slabijim
bogec koja je cijena te balirke?
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
ajd raspitaj se, jer ta famarol balirka je ista ko deutz sa noževima malo stariji model sam je boja drugačija i to je jedina razlika, izlagao ju je leško i crvene je boje.
isto leško ima i wolagri i to compact sa noževima, kaže da je to najbolja balirka talijanska sa noževima, compact 125 cut system,kaže prospekt talijanski ovak :minimalna snaga 40 kw iliti 55 ks.
 
R

ROKI

Guest
Pusti prospekte čovječe. To možda da presaš neku slabu travicu.
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
e ovako cijene, wolagri compact je 184000 sa pdv, sipma 138000 sa pdv, famarol 140000 sa pdv, sve su sa 14 noža.
wolagri i sipma lanci a famarol 17 valjaka.
 
R

ROKI

Guest
Sapat de ti reci svoja iskustva sa svojom presom i kolko konja treba! Ti si stari mačak. ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh