• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

R

Ratarko

Guest
robert kaže:
to sam ubacio radi ugodjaja,jer je sve po noci blago crvenkasto,pa lampice jos upotpunjuju dojam..
a je mu izmotao retrovizore...kakav je to tarup od 4 i po tone?

Daj reci odakle ti neonke , idu na 12 V jel tako ?
Koliko koštaju love i da li su krhke ili bi izdržale i u RX-u ?

Takve tarupe kao na slici ti imaju u šumarijama , vidio sam Fendta 926 ( mislim ) oko Đakova sa sličnim tarupom . Fendt je imao onaj mali volan iza a tarup ruši drvo od 20 cm debljine kao od šale.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
To je isto kao i onaj Lamborghini R8 265 i malčer od 4 tone!
 
R

robert

Guest
uzem sam u emeceti u os,jedna je mislim 50-tak kn,da idu na 12v,i fora su.mislim da cu staviti jos jednu,ali malo vecu,mozes ih staviti u drugi mod,da budu ugasene i lupis rukom po vratima ili blatobranu,a one se upale,jer je taj drugi mod reagira na vibracije..zanimljive stvarcice.izdrzale bi u rx,ali slabo osvjetljvaju
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ovaj tarup melje do 40 cm debljine i ide 40 cm u zemlju po potrebi,a i ukoliko se stave dijamantni čekiči melje kamen
 
R

Ratarko

Guest
vinogradar kaže:
Ovaj tarup melje do 40 cm debljine i ide 40 cm u zemlju po potrebi,a i ukoliko se stave dijamantni čekiči melje kamen

Ja ne volim pretjerivati pa sam rekao da ruši drvo 20 cm debljine kao od šale , znao sam da može i deblje :wink:
Moj malčer sruši , uz malo pažnje , drvo od 10 cm debljine 8)
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Ma ovo je strašno šta je ovo ja vidio na svoje oči inače taj dečko ima građevinsku firmu i zemljane radove i strojeva more cca 100 ljudi zaposleni,ima u novom Messisovom katalogu tarup za kamen 650 000kn košta potrebna snaga 350-450 ks pa sad ti melji....
 
R

robert

Guest
prasnjavi filteri kabine,spremni za ciscenje...
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Je ali malo previše pokretnih djelova ima u tim gusjenicama , nadam se da je to ipak nepoderivo .
 
B

Bobo

Guest
Da, ali od sve sile pokretnih dijalova, po gusjenici je samo jedan aktivni, a ostali pasivni (da se tako izrazim) jer jedan pogoni cijeli sklop, a ostali se samo kotrljaju.

Cuj, kome trebaju bolja vucna svojstva, kupit ce odmah STX-a i gotovo, a kome ne trebaju nece. Kupovina ovih gusjenica na obican traktor mi se nekako cini kao lose ulozen novac...


A evo sto je ZMAJ isporucivao po zelji: TO ja zovem gusjenicama:
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Namontiras ove bebe na 142 i beres kukuruz bez ikakve brige... Covjek kupovao kombajn i dobio ih gratis. Jedva su ih dovezli u dvoriste. Kaze da ih nije htio uzeti, ali su ga jednom izvukle kao narucene. Traktorom ih odvezao do njive, tamo izgubili malo vremena dok su ih smontirali i brao je kukuruz, a pod kombajnom tece voda...

Cisto sumnjam da bi ovaj CASE prosao tamo gdje bi ova skelemerija od gusjenica prosla... CASE-ove gusjenice mi nekako vise lice na sminku, nego da su upotrebljive nesto previse...

Ne znam, mozda je to i dobra stvar, no ne znam, nikada se s tim necu susresti dok sam ziv, tako da nisam kompetentan da o tome sudim...
 
R

Ratarko

Guest
Ja se opet nadam da se nikada neču sresti uživo sa tim što si ti postao :lol:
 
B

Bobo

Guest
Nadam se i ja... Ali covjeku spasile gusjenice kukuruz...

A da ih nije imao, kukuruz bi cekao i cekao i cekao...
 
R

Ratarko

Guest
... i dođe zima pa smrzne na minus pet i udri po tamburi :D

Vršio sam dosta puta nakon što smrzne jer drugačije nije moglo . Ponekad u deset sati u jutro več moram prekinuti sa radom jer je odmrzlo ali ništa zato , čekaš iduči dan i sve iznova. A kukuruzu je svejedno , on može čekati za razliku od drugih kultura .
 
R

robert

Guest
vidio sam jednom prilikom stx quadtrac-a uzivo.strasno.a gusjenice su strasno debele,premda su gumene,tek kad ih vidite uzivo dobijete cijelu sliku sta je to...
 
B

Bobo

Guest
E, zavisi je li imao standardne ili sire gusjenice... Daju opciju da se nadoplate sire gusjenice. Pogledaj slike po internetu i vidjet ces da imas one s normalnim i one sa sirokim gusjenicama.

Kad ima sire gusjenice, majko mila na sto to lici. Zvijer i pol! Mislim da taj zaore sve hrvatske traktore u dva prolaza, i to bez da baci dim...


Volio bih grdosiju vidjeti u zivo, ali cisto sumnjam da ce biti u Novom sadu ove godine ;)
 
P

Picek

Guest
NHF ali ti caseovi su kao igračke u usporedbi sa ovakvim traktorom ako to želite nazvati traktorom:
full1.jpg

800_full_7.jpg

800_full_6.jpg


modeli do 600 KS
kad ga se vidi uživo onda je još impresivniji
pozdrav,
 
R

Ratarko

Guest
@Picek - PMT
NHF ali ti caseovi su kao igračke u usporedbi sa ovakvim traktorom ako to želite nazvati traktorom:

Smatraš da su ti Challenger-i bolji od Quadtrac-a ?
Žašto ?

Meni je Challenger kompaktniji od Quadtraca i nekako bi mi bilo normalnije raditi sa njim u polju nego sa Quadtracom . Naravno ja nisam vidio niti jedan od njih uživo . Sigurno su predobri .

Da li ima netko u HR takve traktore ?
 
P

paor

Guest
neka onaj žuti dođe kod mene u Posavinu pa napravi onakvu brazdu

vidim da nema klasične ručice za skretanje nego volan, da li on isto tako blokira jednu stranu gusjenica (kao kod tenkova) ili je u pitanju kakav drukčiji sistem
 

Najnoviji postovi

Na vrh