• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

R

Ratarko

Guest
Koliko ja znam ide baš kao kod tenka ali je otišlo milion godina unaprijed .
Kada skrečeš nema doslovnog blokiranja jedne gusjenice nego se samo ona usporava , naravno pod uvjetom da se ne želiš okreniti na mjestu.

Koliko sam ja pročitao po netu o skretanju ako bi se blokirala jedna strana pri skretanju moglo bi doči do potpunog zaustavljanja i ukopavanja traktora buduči da takvi traktori vuku jako teške priključne strojeve . Onda su oni izmislili neku elektroniku koja fino dozira snagu na jednu i drugu gusjenicu i nema ukopavanja u njivi pri okretanju.

Naravno ako netko zna bolje objasniti , samo naprijed i ja bih htio više znati o tome .
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Smatraš da su ti Challenger-i bolji od Quadtrac-a ?
Žašto ?

Meni je Challenger kompaktniji od Quadtraca i nekako bi mi bilo normalnije raditi sa njim u polju nego sa Quadtracom . Naravno ja nisam vidio niti jedan od njih uživo . Sigurno su predobri .

Da li ima netko u HR takve traktore ?
koliko znam u HR nitko nema takve traktorčiče, barem ne neke novije proizvodnje..
nemamo mi površine za to a i naše tlo nije toliko teško za obradu da bi nam trebali takvi traktori..
uz to i cijena im je paprena...
što se tiče usporedbe sa Caseom, to je bilo čisto na temelju razgovora sa ljudima iz Rusije gdje takvih traktora obaju proizvođača ima relativno puno..
lakše je i kvalitetnije raditi sa challengerom..
doduše naravno to vjerojatno ovisi i od osobe do osobe..
na sajmu u Bologni na štandu AGCO-a je bio i jedan izloženi Challenger..
strava od traktora...
u principu to se i ne može nazvati traktorom iako služi u iste svrhe..
ti strojevi su priča za sebe..
 
P

Picek

Guest
paor kaže:
vidim da nema klasične ručice za skretanje nego volan, da li on isto tako blokira jednu stranu gusjenica (kao kod tenkova) ili je u pitanju kakav drukčiji sistem
challengerkabina.gif


iako, meni je interesantnije ovo:
challengerkabina2.gif


volio bih reči i na kakvom principu radi ali iskreno rečeno ne znam, u radu ga nažalost nisam imao prilike vidjeti/probati..
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Picek - PMT kaže:
paor kaže:
vidim da nema klasične ručice za skretanje nego volan, da li on isto tako blokira jednu stranu gusjenica (kao kod tenkova) ili je u pitanju kakav drukčiji sistem
challengerkabina.gif


iako, meni je interesantnije ovo:
challengerkabina2.gif


volio bih reči i na kakvom principu radi ali iskreno rečeno ne znam, u radu ga nažalost nisam imao prilike vidjeti/probati..

Moje misljenje je da takvih povrsina ima u HR tj.Baranji i kod Vukovara,dovoljno je preko Google Eartha pogledati desno od Belog Manastira koliko su velike table,mozete ih tako i primjeriti,ima tabli 2X4km
 
R

Ratarko

Guest
Imaš jednog gusjeničara oko Nove Gradiške , vidio sam ga dosta puta u polju , Claas traktor sa gusjenicama .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
je istina,ima kraj autoputa jedno imanje gdje bude taj claas sa gusjenicama...
 
R

Ratarko

Guest
abrkili kaže:
je istina,ima kraj autoputa jedno imanje gdje bude taj claas sa gusjenicama...

...i kombajn Claas Lexion :!: :!: :!:

... da smo nadodam kako mislim isto kao suljoš i zvona da bi se i kod nas našlo posla za tako veliki traktor na gusjenicama . Evo primjer u mojem selu , ima nas trojica poljoprivrednika i radimo više od 700 ha zemlje , da smo kupili jednog takog polovnog gusjeničara zajedno nikome od nas više ne bi trebao traktor jači od 170 KS jer bi sve teške poslove napravili sa gusjeničarom i još se on ne bi umorio .

Evo na brzinu primjer polovnih gusjeničara :

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
ima tabli kako Suljoš kaže ja sam mjerio jednu uz cestu kod Sokolovca 2,5x 4,5 km
 
R

robert

Guest
i ja sam vidio tog claasa.mislim da je 450ks,a lexiona sa gusjenicama ima kutjevo.znam jer je kutjevo i pz. jankovci kupio molaric,pa su sad u biti jedna firma.stari ide cesto u kutjevo,pa mi je rekao za lexiona.
da je challenger bolji od quqdtraca u to cisto sumnjam.vidjao sam i challengera cesto,prije ce on biti igrackica u odnosu na 25tona teskog quadtraca.veliki case ima najvecu nagaznu povrsinu,najtezi je,sto ga cini trenutno traktorom sa najjacom vucnom silom(izuzev Big Buda) i nekoci gusjenice kad mota,tako da ne ostavlja grobove za sobom kad se okrece,zato su se i opredjelili na sistem 4 gusjenice,i dvije tocke lomljenja-ispred i iza kabine.
 
R

Ratarko

Guest
Yep i ja mislim da je Case Quadtrac ultimativni traktor na gusjenicama ali kada bi morao raditi sa gusjeničarom onda bi bolje volio da je on poput Challengera , John Deere-a ili Claasa jer bi mi nekako bolje odgovarao taj filing da vozim gusjeničara . Quadtraca se bojim jer je stvarno 6 tona teži od bilo kojeg drugog gusjeničara i što ima zglob plus četiri gusjenive a da ne pričam koliko mu je kabina i vozački položaj visoko od zemlje , preužasno za mene vozača normalnog traktora :shock:
 
R

robert

Guest
he he...neka tebe.....ja bi masinu.....imam ropu,al bi jos vecu ropu :D
case ima dva zgloba
 
B

Bobo

Guest
Case steiger STX ima samo jedan zglob, i to je onaj iza kabine...

Imam 3-4 clipa case STX traktora kako rade u njivi i kako na uvratinama okrecu, i sad sam bas isao gledati. Takodjer sam gledao i po slikama, ali ovi koje je imam na clipovima i na slikama svi do zadnjeg imaju jedan zglob...

Napomena: Na clipovima su samo STX 450 traktori, a na slikama su vecinom 480 i 500. Mozda ovi 500 imaju taj drugi zglob, ali na slikama se ne vidi...


Ako nije problem, daj neku sliku ili link gdje se taj drugi zglob vidi.
 
R

robert

Guest
prvi zglob je ispred kabine,mota 10 stupnjeva,a drugi iza kabine je 42 stupnja-tako da traktor skrece sa 52 stupnja
 
B

Bobo

Guest
Evo, ja opet pregledao sve clipove sa CASE STX traktorima koje imam, pa cak i onaj top gear u kojem muce STX-a i nisam primjetio nikakvo gibanje koje bi moglo razotkriti da takav traktor ima dva zgloba.

Mozda sam slijep, ili je to neka nadoplata, ne znam, nisam ga uzivo vidio nikada, a cisto sumnjam i da hocu, tako da za sada mogu samo nagadjati...
 
R

Ratarko

Guest
Baš zato ja i kažem da bi bolje volio raditi sa običnim gusjeničarom nego quadtracom. Pa jel to čudo uopče može iči na rikverc sa svim tim zglobovima i tolikim gusjenicama :lol:
 
R

robert

Guest
ja bi ga volio imati,bio bi glavni u ovom dijelu europe,jer bi sigurno za njega trabao imati zemlje i zemlje....a table oko vukovara pa do osijeka bi bile za njega kao stvorene!!!i samo brum brum :shock: !!!
 
R

Ratarko

Guest
A plug za njega bi negdje ukrao ili kupio svojim novcem :wink: :lol:
 
R

robert

Guest
ha jebemu kalaj.....evo bajice zglobova :lol:
Obrisan neispravan link.

ne bi bilo dosta 500ha.plug bi... ma j....plug,glavno da imam masinu,koja tera prasinu...!!! :lol:
 
B

Bobo

Guest
Robert: Svaka cast!

I opet ja ko zadnja budala gledam clipove i nikako ne mogu zamjetiti da se taj traktor "prelama" na dva mijesta...

Zbilja sam slijep. HVALA na slici! ;)


Sto se pluga tice: je li ovo dovoljno?
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh