• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

K

KRESO

Guest
mario kaže:
Pa taj nije loš, ti si BOGEC htio kupiti JX 95, kaj ne?
Ovo je puno bolja stvar od JX 95.

kao što veliš da su šire gume....

nekako mi se više sviđa nego jd 5725 ..( a vjerovatno je i bolji)

bogec jučer sam bio sa kolegom i imaju mf kao i ti u 1,5 god ima 2800 sati ..kaže da je prezadovoljan sa njim jedino što mu je mjenjao kvačilo tako što non stop-radi sa utovarivačem na farmi ...
 
P

Picek

Guest
KRESO kaže:
nekako mi se više sviđa nego jd 5725 ..( a vjerovatno je i bolji)

bogec jučer sam bio sa kolegom i imaju mf kao i ti u 1,5 god ima 2800 sati ..kaže da je prezadovoljan sa njim jedino što mu je mjenjao kvačilo tako što non stop-radi sa utovarivačem na farmi ...
da, tim Valtrama je to boljka s obzirom da je sve mehanika i lamela trpi.. onda treba uzeti Hi-shift sa posebnim kvačilom (1248 € nadoplata) i kod rada sa utovarivačem onda nema problema..
simental commerce ima 5-tu godinu takvu Valtru na svojoj farmi, mislim da su sada na 7-8 000 radnih sati ali je stavljena prevelika kašika i onda lamela trpi..
elektrohidraulički reverzor je najidealnije rješenje za to ali kad ga ti traktori nemaju..
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Picek kaže:
KRESO kaže:
nekako mi se više sviđa nego jd 5725 ..( a vjerovatno je i bolji)

bogec jučer sam bio sa kolegom i imaju mf kao i ti u 1,5 god ima 2800 sati ..kaže da je prezadovoljan sa njim jedino što mu je mjenjao kvačilo tako što non stop-radi sa utovarivačem na farmi ...
da, tim Valtrama je to boljka s obzirom da je sve mehanika i lamela trpi.. onda treba uzeti Hi-shift sa posebnim kvačilom (1248 € nadoplata) i kod rada sa utovarivačem onda nema problema..
simental commerce ima 5-tu godinu takvu Valtru na svojoj farmi, mislim da su sada na 7-8 000 radnih sati ali je stavljena prevelika kašika i onda lamela trpi..
elektrohidraulički reverzor je najidealnije rješenje za to ali kad ga ti traktori nemaju..

ja sam uzeo tj dobio hi shift mjenjač, jer je traktor došao s njim a več je bilo sve plačeno par dana prije, tak da sam kak vidim jako dobro prošao, dobio hi shift mjenjač i utege :D :D
KREŠO a zakaj i ti ne uzmeš maseya ko ja :?: :D vidiš da se nitko ne buni na valtru u maseyovom ruhu :D
e danas sam ti bio u susjedstvu u pz sajmište u virovitici po osovinu za tanjurače :!:
 
K

KRESO

Guest
a zašto si ti odustao od casea... kod mene su sve opcije otvorene...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
a zašto si ti odustao od casea... kod mene su sve opcije otvorene...

uh krešo moj nakupilo se tu razloga :!:
ja sam prvotno htio case jx95 i uzeo bi ga sigurno, a kad se počelo to sve kao realizirat, počele su se javljat zakulisne igre majstora u stepcu, ja sam im rekao da mi treba klizna poteznica, dvopolna utičnica za monitor za balirku, i od kerefeka ukrasni lim na auspuhu koji im je eto nadoplata.da bi kad je to kao sve več bilo rješavano poteznica odjednom bila nadplata 1000 eura, pa onaj lim nemaju, pa vidim susjed platio 4 rate traktora nema u dvorištu, a kad mu je došao pol opreme nema na njemu, a onaj ko mu je dovezo veli nek si to kupi negdje ovak- radilo se o refletorima, pa manje gume, pa poteznica ko na imt.
a kad sam predao papire njima da dadu u banku, jave meni isti dan da sam odbijen, ček malo braco nisam ja veslo siso, kad se kredit riješio u pol sata od zaprimanja, nikad pa niti onda.
i tako ja sa jeftinog case od cjene 27000+pdv počeo tražit dalje, i krenuo u drugu banku i na drugo mjesto tražit traktor.
nazvao Bebera u oro, rekao mu da želim traktor od 100 konja, čovjek došao drugi dan kod mene doma, ja fino iz štale izašao, dobar dan dobar dan, i on meni sve kaže šta mi nudi i kao opciju da si uzmem klimu, meni sve paše, ja ne tražim nikve kerefeke, i sve su ispoštovali do zadnje riječi, par puta je došao do mene beber, pitao el mi šta treba, zvao u banku.
drugo pošto meni treba valjda sve što postoji na ovom svjetu, trebo sam balirku i omotač, po preporuci marija zvao sam agroklas , i sve tamo dogovorio, nikad prije nisam vidio tu balirku niti omotač, i sve je ispalo savršeno, isto je vuđan došao kod mene i sve smo se dogovorili.
sve strojeve i traktor su mi puštali u rad, za balirku smo neke sitnice rješavali sa serviserom putem mobitela jer su plod mog neznanja.
e sad se piatj krešo zakaj nisam prošao sa stepcom u banci a oni su to rješavali,a sa orom sam prošao a tu je bila i balirka i omotač.
što se tiče opreme tu je jako bitna razlika između traktora, case je turčin,a masey finac, msaey ima 4500 kubika, i 74,5kw ( na motoru desno je pločica), ima na mjestru gdje se kopči top link više rupa od case, ima brzi i spori hidraulik i fini i grubi, teži je, dulji malo, kopčenje na kugle ima masey, a maseyu dobiš odma kliznu poteznicu i klateču kuku, dok susjed čeka i dan danas klateču da može berač prikopčit na case........
i tako nakupilo se toga.......eto valjd sam ti malo dočarao moju kupovinu, a kad gledaš moj prvi post je bio baš u temi case jer sam ga želio kupiti a na kraju ne žalim što ga nisam kupio jer masey i case su nebo i zemlja :!:
 
K

KRESO

Guest
o sve igra ...samo mi nije jasno tebi je oro sređivao kredit ili si sam u nekoj banci....
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
o sve igra ...samo mi nije jasno tebi je oro sređivao kredit ili si sam u nekoj banci....

ja sam si sam sređivao, ali oni su vršili pritisak na banku, drugim rječima, požurivali ih jer se meni to sve otegnilo jer je propalo sa stepcom, tako da je oro i agroklas su maximalno izlazili u susret, i stalno zivkali u banku, gdje ja kao stalo , pa el još kaj treba, sve u svemu bili su već godišnji i ajd realizirali smo to u 7 mjesecu, a počeo sam realizaciju sa stepcom u 10. mj prošle godine, da bi u prolječe me zeznuli i onda sam tražio dalje, jer su meni strojevi trebali zbog baliranja jer mi usluga plačanja baliranja više košta godišnje nego rata kredita za sve strojeve.
e da sa stepcom sam išao preko hypo, a sa orom preko erste banke i to na 7 godina znači manje nego u prvom slučaju i sve je prošlo
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
a kad gledaš moj prvi post je bio baš u temi case jer sam ga želio kupiti a na kraju ne žalim što ga nisam kupio jer masey i case su nebo i zemlja :!:

TOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!! Ma eto da nisi kupio masseya vjerojatno nikad nebi ja vozio novog masseya....
 
K

KRESO

Guest
aha ...hvala što si to ljepo objasnio i još jedno pitanjce koliko te je izašao traktor i kolko si ga dugo čekao :?:
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
aha ...hvala što si to ljepo objasnio i još jedno pitanjce koliko te je izašao traktor i kolko si ga dugo čekao :?:

traktor me izašao 32500+pdv, sa klimom i svom opremom, jedino nemam kompresor a na njega nemam niti kaj prikopčat
još me čeka prednja hidraulika i kardan kad dobim kapitalna da to metnu jer je i to došlo :!:
nisam ga čekao skoro ništa, kad je uplačeno, za dva dana je traktor bio na carini i drugi dan sam ga dobio tj išao sam po njega u vrbovec, tamo sam imao obuku sve u detalje pa čak kak se kugle meću na hidraulik, mogao sam pitat kaj sam god htio sve su mi pokazali, tako da sam ja imao lijepo iskustvo sa orom, i kod nas svi kupuju maseye i niko se ne žali, bar kolko ja znam
dođi kod mene i isprobaj traktor u radu, ipak to nisu mali novci za kupovanje napamet
 
K

KRESO

Guest
hvala na pozivu , baš sam jučer prčkao po njemu he,he...a i kolegi stiže valtra takva pa ću malo vidit kak ona radi....
ja ti lagano već godinu dana pogledavam traktotre ...nije da mi nije hitno, ali polako ne treba se žuriti ko što kažeš velike su to pare...hvala još jednom živio ti meni i dakako sretno sa traktorom!!!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
KRESO kaže:
hvala na pozivu , baš sam jučer prčkao po njemu he,he...a i kolegi stiže valtra takva pa ću malo vidit kak ona radi....
ja ti lagano već godinu dana pogledavam traktotre ...nije da mi nije hitno, ali polako ne treba se žuriti ko što kažeš velike su to pare...hvala još jednom živio ti meni i dakako sretno sa traktorom!!!

hvala :D
eto ja sam case pregledao tisuču puta i htio kupit, a valjda je takav život, kupio sam maseya i mislim da sam super odabrao :D
nisu ni case loši traktori ali se meni tako sve potrefilo, zato dobro gledaj kod izbora, sretno :D
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
bogec kaže:
a kad gledaš moj prvi post je bio baš u temi case jer sam ga želio kupiti a na kraju ne žalim što ga nisam kupio jer masey i case su nebo i zemlja :!:

TOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!! Ma eto da nisi kupio masseya vjerojatno nikad nebi ja vozio novog masseya....

eto vidiš, samo da skužiš da ima i manji gas od punog i da ima manja brzna od največe i sve pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
el se tebi tak svidilo vozit masseya :?:
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
eto vidiš, samo da skužiš da ima i manji gas od punog i da ima manja brzna od največe i sve pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
el se tebi tak svidilo vozit masseya :?:

Fora je al vidim da tebi smeta pa odustajem od vožnje tvog masseya... Pa gas i postoji da bi se tiskao, a ti bi možda da sam gmizio u prvoj.... E moj bogec......
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Alen kaže:
bogec kaže:
eto vidiš, samo da skužiš da ima i manji gas od punog i da ima manja brzna od največe i sve pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
el se tebi tak svidilo vozit masseya :?:

Fora je al vidim da tebi smeta pa odustajem od vožnje tvog masseya... Pa gas i postoji da bi se tiskao, a ti bi možda da sam gmizio u prvoj.... E moj bogec......

ma kaj bi mi smetalo,samo ti vozi maseya, al sam na rupi dva puta s guzicom kotač dotaknuo.
ja se vozim ko penzić, da me sve cure vide kak je traktor uglancan.

uh sad smo malo off topic, bude bobo imao kaj brisat
 
A

Alen

Guest
bogec kaže:
Alen kaže:
bogec kaže:
eto vidiš, samo da skužiš da ima i manji gas od punog i da ima manja brzna od največe i sve pet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
el se tebi tak svidilo vozit masseya :?:

Fora je al vidim da tebi smeta pa odustajem od vožnje tvog masseya... Pa gas i postoji da bi se tiskao, a ti bi možda da sam gmizio u prvoj.... E moj bogec......

ma kaj bi mi smetalo,samo ti vozi maseya, al sam na rupi dva puta s guzicom kotač dotaknuo.
ja se vozim ko penzić, da me sve cure vide kak je traktor uglancan.

uh sad smo malo off topic, bude bobo imao kaj brisat

Rupe? Kakve rupe? Ja nisam osjetio....
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
alene nisi ti mogo ni osjetit u tom avionu, a on na stepenicama ja 100% ojetio ako je bilo rupa...
 
P

pf-steyr

Guest
Koliko znam onaj case što je pokazo Kreso nije turčin, JX serija je turčin a ona Kresina slika je JXU(mislim talijan)...

Inače razlika je između ta dva modela ogromna...
Case JXU ti je odličan traktor, jednak ti je New Holland-u TL-A ili neznam kako se ovi novi zovi mislim da je T5000..

Konkretno iz prospekta za 100 konja - 4cilindra + turbo + Ladeluftkühler(ovo neznam prevest)
- 4.500kubika, 425Nm okretnog momenta, tank 127 litara opcija 167litara
- masa traktora 4250 kg
- mjenjač 12x12 opcija - 24x24 s Powershuttle i ako trebas one superspore brzine.
- hidraulika: MHR(mehanička) ili EHR, podizna moć 4550 kg, pumpa 61l/min.

Evo i ja sam se malo potrudio, nadam se da će ovo nekom pomoći, ako neko treba mogu mu poslat prospekt neki mali,
samo s dvije stranice...
 

Najnoviji postovi

Na vrh