• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pa jednostavno, motor ima veću redukciju.
Na "540" kardan se vrti 540o/min@2000 o/min motora
Na "540E" kardan se vrti 540o/min@1600 o/min motora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Tak nekak.
Gore su brojevi napisani informativno, da stekneš osjećaj. Ne znam kak je na tom traktoru (znam kak je na mojem).
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja i dalje očekujem od CASE experata po koju... a tu pomor? ili ima tih traktora tak malo? hm....
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Gledajte.. ako smatrate da je traktor uredu.. nema tu puno filozofije. Na novom se mogu desiti čuda a di tek na rabljenom,, pogotovo taj traktor od 55 ks, on jedino što je najteže radio je bila možda freza i to je to.. Tak da ako vam je taj traktor zapeo za oko nemate kaj razmišljati. Iveco motor 4 cilindra na 55 ks, di ćeš bolje.. getribe ne znam čije imaju al nisam čuo da je koji Case imao problema sa getribom..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
To je turski NH. Nema to veze sa ZF-om.

Nije to Iveco gore. Da je Iveco, bil bi 3 cilindra bez turbine.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Mi smo imali u firmi JX95 sa 2500 radnih sati te je prodan prije 7-8 godina, neki dan sam razgovarao sa čovjekom koji ga je kupio, traktor sad ima blizu 7000rh.. nikad ništa nije mjenjao.. A to je isto Turski, gledam po instagramu šta ti turci rade od traktora to čudo i ne vjerujem da bi ekipa iz Casea dozvolila da prodaju smeće. Sve je to super kad ima dijelova, za svaki bolji traktor normalno da se dijelovi čekaju, možda je nešto skuplje al ne vjerujem da nešto extra a pošto je i NH isti takav vjv to sve paše s jednog na drugog.. ja da imam te novce i hoću takav traktor ne bi razmišljao previše.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja i dalje očekujem od CASE experata po koju... a tu pomor? ili ima tih traktora tak malo? hm....

Pa vjerujem da ih nema puno na našem prostoru, dosta skup traktor za tako malu konjažu koji ne može baš puno toga na ozbiljnijem gospodarstvu, a za glavni traktor na nekom manjem opet mislim da nije baš neki izbor, stoga mislim da ih nema puno, možda se varam...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo traktor je kaparen, sutra idem po njega... nego kako je s prijepisom? to ide ko auto? Traktor ima uredne papire i registriran je...to trebam kupoprodajni ugovor popuniti i ovjeriti kod javnog bilježnika? Kak je s porezom? nemamo poticaja niti OPG.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ali moram kod bilježnika? I onda samo na tehnički jel tak? Krapina su već registracije pa ne trebam mijenjati...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Pozdrav,
Čestitam, JX 55 kupljen?=
Popunite ugovor sa vaše strane i strane prodavatelja, te sa tim ugovorom idete samo na vašu stanicu za tehnički pregled te tamo dobite novu tablicu(a ako je naznačeno u ugovoru da kupcu ostaje tablica onda samo dobite nove knjižice na Vas).I to vam je to.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,
Čestitam, JX 55 kupljen?=
Popunite ugovor sa vaše strane i strane prodavatelja, te sa tim ugovorom idete samo na vašu stanicu za tehnički pregled te tamo dobite novu tablicu(a ako je naznačeno u ugovoru da kupcu ostaje tablica onda samo dobite nove knjižice na Vas).I to vam je to.
Hvala Yama13. Kupljen, tati je mozak zmešal taj traktor, no kaj je tu je... već dvije godine tražimo nešto koliko toliko novo i nepohabano... sutra dolazim kod prodavača, tvog susjeda u 8:00 u jutro po njega. Dojdi na rakiju da ga zalijemo, ti si negdje blizu, pa da te upoznam...e da, uzeli smo i malčer na ruci, sve komplet....

Slike objavim sutra na forum...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Hhaha, ma traktor je bombončić :D Ja sam iz Gornje Stubice a on iz Donje.. nije daleko. Imam plan ići kupiti bor sutra pa ako budem blizu navratim.. Evo sad imaš sve komplet tak da možeš odmah na posao :D
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Ali moram kod bilježnika? I onda samo na tehnički jel tak? Krapina su već registracije pa ne trebam mijenjati...
Mislim da nema više bilježnika!
Kupio traktor koji je bio registriran. Skinuo tablice i u STP. Dobio druge, knjižica druga sa datumom slijedeće registracije iz stare
 

Najnoviji postovi

Na vrh