• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, kažem nije često, ali znalo se desit ak si im baš na piku.

živčanoća :hahah::hahah::hahah:
😂😂 A kad je tak... na 540 radio komplet generalnu, motor, pumpa, pa vidi brijeg prije mene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Brat ima MF35 bez kabine, radio mu je generalnu, mali je lud lud kak ide, baš je zvrk mali, trebal bi snimit u kultivaciji.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Haha, dobro veli kolega Kupljenec, rakete 539 ne znaju za tesko ili nemoguce.
Lako za Case i za sve ostale debele traktore, treba imati zemlje koju budu oni obradivali.
To bi moral dobro imati viska para da kupim polovni zapadnjak za 20, 30 tis eura koji bude obradival 2, 3 rali zemlje.

Ja se priblizavam k 30 rali i jos radim s raketama 539.
Te bezvremenske masine ne staju, jel tak Kupljenec.. :cool::ppozdrav:
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Haha, dobro veli kolega Kupljenec, rakete 539 ne znaju za tesko ili nemoguce.
Lako za Case i za sve ostale debele traktore, treba imati zemlje koju budu oni obradivali.
To bi moral dobro imati viska para da kupim polovni zapadnjak za 20, 30 tis eura koji bude obradival 2, 3 rali zemlje.

Ja se priblizavam k 30 rali i jos radim s raketama 539.
Te bezvremenske masine ne staju, jel tak Kupljenec.. :cool::ppozdrav:
Viš ja razmišljam drugačije. Žalosno je to kako je posloženo (pa i u svijetu) i sve uništeno i kakve su cijene poljoprivrednih proizvoda da ti sa 30 rali zemlje ne možeš kupiti poštene mašine pa da si olakšaš. O tome kako se mučiš od jutra do mraka da i ne govorimo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Mucil sam se dok smo imali puno stoke, sad kak je stoke sve manje, a za koji mjesec je vise uopce nebu, vise mi nije tesko.
Ja uzivam u ratarstvu, tj radeci zemlju.

A ovo kaj se tice kupnje veceg i jaceg, morem al necem.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Viš, a ja delam cca 3 hektara sa traktorom od 100 konja... I nema Boga da bi to išel delati sa fergijem (koji naravno imam). Tak da tebi skidam kapu na volji ali meni su moja leđa najbitnija.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Viš ja razmišljam drugačije. Žalosno je to kako je posloženo (pa i u svijetu) i sve uništeno i kakve su cijene poljoprivrednih proizvoda da ti sa 30 rali zemlje ne možeš kupiti poštene mašine pa da si olakšaš. O tome kako se mučiš od jutra do mraka da i ne govorimo.
A još je gore kad imaš neš novije i ide ti, ne daj bože da se protiv nečeg pobuniš, odma kažu gle ovog, kolko ima, a prvi se buni. Žalosno kaj si odma osuđen od jako puno ljudi.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ili ono kad ti vele: Lako tebi, ti imaš s čim napraviti... Ko da se mehanizacija na cesti poklanja i u leđa baca, a ne da se bome namučilo dok se nije kupilo.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Iskreno ja baš nikog nepoznam da je skipal 500,600 hiljada eura za traktor. Svi ga kupe od nekog poticaja, budi gazda pa ga za svoje novce kupi, kaj nije tak?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ah ne znam, ko ima realne potrebe za traktorom tog kalibra ga može i priuštiti, a ako prođe na fondove, zašto si nebi koju kunu prišparao.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Znam, al iskreno kome treba takav traktor? Iskreno? Sjećam se dok je Gudovec bil i one reportaže bilo je kak se najskuplji traktori prodaju isti dan. Kome to treba?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Mislio sam si ne komentirati,ali ima firmi koje rade tisuće hektara i kupe onaj najskuplji u gudovcu..njima je to biber.
Ima onih kojima je cilj poorati,i posijati zemlju u što kraćem vremenu jer današnja klima je nepredvidljiva i danas sija sunce,sutra padne 100l kiše pa nemožeš u polje nekoliko dana...tko se voli mučit i ne želi si olakšat,takvih mi nije žao,kad oru nekoliko rali nekoliko tjedana..nikoga ne prozivam,niti mi je to namjera,ali već sam pisao da mi je to u rangu da mi netko veli 56k modem je dosta brz i netreba mi bolje,bolji su kockasti kotači nego okrugli,bolji je "debeli" televizor od 51cm nego lcd od 55",i na kraju krajeva,bolji je yugic od mercedesa...poljoprivreda napreduje,tko može i želi ide u korak sa time,tko nemože nemože..tko je zadovoljan sa 5t/ha kuruze nek je,ima nas različitih i svakakvih.
Isto tako je debilizam kupiti traktor za svoje pare ako EU fondovi nude mogućnost iskoristiti to,jer da mi netko u selu kaže "e vidi baju,kupio je traktor za svoje pare"...to mi je vrhunac.
Ljudi kupe ral voćnjaka da imaju minimalnu vrijednost opga da se prijave za mjeru 6.3.1.
Pa svi se snalaze kako mogu da izvuku pare,zašto se nebi ja il netko drugi prijavio i kupio traktor preko fondova...??pa tak se to radi..nekima nisu pradjedovi i šukun babe ostavili desetke hektara i sve strojeve pa da nastavljaju uhodan posao...
Ja sam konkretno krenuo sa pol rali(od babe i dede),prije 10 godina,pa upisao 2015. 3ha u sustav poticaja(od poznanika i obitelji),da bi danas radio 40ha;)
I da,na svaki ću natječaj koji bude objavljen,a budem zadovoljavao uvjete za prijavu,aplicirati..
Tako da mi mogu jebivjetri u selu reći,lako njemu kad sve iz fondova dobiva.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja gledam na to da ti fondovi samo ubrzaju proces, tko se razvija i kome treba recimo traktor 250ks doći će do njega kad tad, bilo polovnog ili novog. Ako druge države mogu uživati EU novce zakaj i Hrvatski seljaci nebi uživali u istim pogodnostima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,630
Problem je u tome da nisu svi ravnopravni. Ne osuđujem ljude koji se prijave i nekaj dobe, već sustav koji privilegira pojedine, dok svi taj sustav fondova pune svojim porezima.
I moj susjed i ja bi htjeli malo novije strojeve, ali nitko od nas nema mogućnosti javiti se na natječaj...iz puno razloga.
A godišnje platim toliko poreza i doprinosa na plaću kolio netko dobije poticaja iz fondova. Znači, plaćam, a nemrem nikaj dobiti. I to me smeta. S druge strane, mnogi dobiju novce, a ne prijavljuju prihod.

Po meni bi bilo najpoštenije da ukinu PDV na mehanizaciju i opremu, pa nek se svatko pokrije koliko je dug. I onaj koji ima malo i onaj koji ima puno.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Poanta je da u 2021. još je 539 na njivama, ja nevidim fuće i yugiće po cestama davno!
Dok tako bude (a kasno je) nema se kaj slinit na poticaje za mehanizaciju.
Bespovratna sredstva kao riječ kaže nisu baš bez povratna, dosta se je u krivu oko toga,tko je probao razumije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh