• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Ima i u tome istine. Ali je u neku ruku problem i u našem mentalitetu... Naš čovjek radi X hektara zemlje, solidno zarađuje na tome ali ne želi kupiti moderniji stroj jer ga je "strah elektronike da se ne pokvari" kao da je elektronika babaroga ali u isto vrijeme bude bez pardona keširal 20+tisuća eura na auto sa gomilom elektronike.
U kojem provodi debelo puno manje vremena neg u starom traktoru koji mu je to sve omogućio...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
A gle činjenica je da je elektronika podložnija kvarovima i da je puno skuplji popravak, a to naša poljoprivreda ne prati. Svi pokušavamo stajati u korak s vremenom, ali to je tak...
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Ima i u tome istine. Ali je u neku ruku problem i u našem mentalitetu... Naš čovjek radi X hektara zemlje, solidno zarađuje na tome ali ne želi kupiti moderniji stroj jer ga je "strah elektronike da se ne pokvari" kao da je elektronika babaroga ali u isto vrijeme bude bez pardona keširal 20+tisuća eura na auto sa gomilom elektronike.
U kojem provodi debelo puno manje vremena neg u starom traktoru koji mu je to sve omogućio...
Od imt-a, zetora 1970,ursusa do traktora s elektronikom ima 40 godina.

Naravno da sa 2,3 ha nemože se živjet osim neke specialne kulture, ali tad nema smisla sanjarit o nekim novim mašinama, ni da bi Eu dao novca da traktor stoji u dvorištu da ga mogu susjedi gledat!
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Da li bi moj case jx 55c mogal ovo vuci? Rabewerk 12” cca 35 cm širina brazde, tak mi je i stražnja guma... no neznam nis o tim plugovima, jel ovo ok?

Po meni plug je u super stanju, nejde ispod 10 000 HRK, pa evo ako može mišljenje...
 

Prilozi

  • CDBFA0A2-EB19-4140-A9AC-26DA945D8D48.jpeg
    CDBFA0A2-EB19-4140-A9AC-26DA945D8D48.jpeg
    76 KB · Pregleda: 45
  • D6164818-1FC6-4DF7-A001-F7D2E71E4069.jpeg
    D6164818-1FC6-4DF7-A001-F7D2E71E4069.jpeg
    65.9 KB · Pregleda: 45
  • 01544D05-6154-48E9-A23C-0CDD19BFA144.jpeg
    01544D05-6154-48E9-A23C-0CDD19BFA144.jpeg
    70.8 KB · Pregleda: 45

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Nije to za tvoga tatu. Kupi mu plug s dvije cijevi.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,117
Širina brazde nema veze sa gumom koja ide kroz taj jarak,po toj teoriji traktori sa gumama širjim od 16 cola meni uopće orali
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
To je plug s jednom hidro cijevi i oprugama koje pomažu na okretanju... To se okreće ko curica... zbilja laganini, ostal sam fasciniranj... samo se otpusti ulje, federi okrenu preko pola, a dalje druk sa cilindrom do kraja...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ja sam imao takav plug, vukao ga sa MF274, dosta lagan za vući. Jedino je malo zezalo okretanje dok se nije stopilo ulje al uglavnom jako dobar plug.. I to je oke cijena
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo to je ovakav plug:


A ovdje je prikazano okretanje:


A ovdje je prikazano usporeno okretanje:


I još jedno okretanje...


U biti je 2+1 plug samo su kod ovog umjesto 3. pera montirani kotači za dubinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Meni se to ne sviđa. Moraš gledati kad je na vagi, pa onda pravovremeno uključiti razvodnik.
S onim s 2 cijevi, povučeš razvodnik i on sve obavi sam.
Ne znam kak je na tom Case-u, no sa mojem Sameu ručica se sama vrati u neutralni položaj (uključiš ju i ne treba ju držati dok "kipaš").
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Ne treba, samo otpustis cilindar, te njega opruge povuku i ima dolje kao zakačku.. dođe do nje i opet stisnes ručku i to je to. Odlično rješenje, ništa sporije ni lošije nego 2 crijeva..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
I još ti se nemre pokvariti kocka koja to sve automatski radi na dvoradnom, koja koliko čujem košta cca 1000 kn... prijatelj mi rekal da to voli gecrk
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Nije stvar u kocki, stvar je u plugovima koji imaju dvoradni cilindar koštaju preko 2500 € u takvom stanju...pogledal sam ih puno... samo sam pital kak rabewerk ore i kakva su iskustva, okretanje me kod ovog zadovoljava...

Za ovo kaj delam ocu ne mislim pljunuti toliko love za plug, ako ovakvi zadovoljavaju... jasno mehanički okretači ne dolaze u obzir itd...

Tatu vozim do onoga koji bu dobar :) i koji bu za kupiti :)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Plug je u odličnom stanju koliko se vidi sa slika. Pregledati je li ravan, je li gdje varen i prije kupnje neka vam demonstrira okretanje da se uvjeriš da radi ispravno i to je to.

U svakom slučaju puno bolji izbor od onog što sam ti ja ponudio, ali i skuplji.

Ako ti nije puno novaca - uzimaj.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Hvala ekipa, vaše iskustvo je neprocjenjivo, hvala još jednom, po meni mislim da bu otac kaparil.... e moj otac bu sad imal 73 godine, nije baš super zdravlja, a za tim izgara :)

Još mu je želja kiperica prikolica za taj traktor i to bi bilo to.... ako ima netko jednoosovinku kiper cca 4 t za prodati?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Najbolje bi odgovarala neka IMT 3.5 t,, neki dan sam je prodao. Bila je kao nova, prije par godina sam je kupio od susjeda koji je bio 40 godina u njemačkoj pa od kad je kupio uopće je nije koristio. Bila mi je premala. Al to je oke prikolica za takav traktor
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Yama koliko si dobil za nju? Malo je premala kaj ne za traktor od 3 tone?
 

Najnoviji postovi

Na vrh