• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čerupanje pilića

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Patke su specifične za čiščenje, prije šurenja ručno treba počupat malo perja jer inače nemože voda do kože, i temperatura šurenja treba bit veća nego kod pilića. I s čerupaljkom neide baš lako, a o divljim patkama da nepričam...nema šanse s čerupaljkom.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja nemam patke, ali sam čuo da se u vodu treba staviti soli, jer patke imaju masno perje pa voda ne može do kože!!, a ako imaš soli u vodi ona neutralizira masnoću perja, pa se cerupaju jednako kao i kokoši!!!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
777
Mi kad čerupamo patke u vodu dodajemo malo Ćarlija. On razgrađuje masnoću pa se puno lakše čerupaju. Naravno ne potapaju se u vodu nego se voda polaki nalijeva kontra perja tako da može probiti do kože.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Ma stavim i ja soli kada čupam patke i stvarno ide nešto lakše, iako je i tu potrebno malo protrljati perje da voda bolje dopre, ali me čisto zanimalo dal takva čerupaljka djeluje i kod pataka, jer bi si je možda i naručila kod nekog od vas ili na njuškalu da mi jednu napravi, jer izgleda da ću se baciti na patke, imam dosta potražnje pa će mi tako nešto uvelike pomoći.
Jer meni samoj, sad kada koljem dva tri komada odjednom, onda mi ode pol dana dok ne riješim sve to.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@ninci ja sam napravio stroj za čupanje perja. Piliće i pure dobro odradi, a pataka kod nas nema jer mi živimo na selu.
Moj ti je savjet da posudiš stroj i isprobaš prije nego se odlučiš na kupovinu. Trebaš stroj u koji može stati 2 - 3 živine jer jednu ne može čistiti ili teško čisti.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Kupovati čerupaljku samo za vodenu perad po mom mišljenju nema smisla jer niti jedan do sad napravljen stroj nije u stanju očerupati vodenu perad. Imaju puno jače korijene perja pa je jedini stroj koji se još uvijek dobro nosi sa tim .... ruka!
Ako se ima i pilića za čerupati onda bi bilo smisla za njih a malo se ispomoći usput za patke i guske ali kao što sam i rekao, 80% posla preostaje dobrim starim rukama...
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
ima li neko skice kako da napravim od veš mašine mašinu za mljevenje voća imam bubanj motor kupio bi noževe gotove kako da to iskombinujem imal neko neku sliku
 

kandelabar

Član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
93
jabuka.jpg
je li bi ja trebao gdje sam obiljezio zutom bojom postaviti noževe ,a izmedju prosjeći da bi moglo usitnjeno voće da ispada dole..Da li bi ja ovo sto sam obiljezio crvenom trebao osjeći i napraviti taj dio zajedno sa noževima da se rotira,a da bubanj bude statičan..ako moze pomoc oko prijedloga i skice kako da to spojim sve
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Pozdrav, gdje bi u zg mogao kupiti prste za čerupaljku, cca 20kom, i cijena ako je neko kupovao ili zna, lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja sam uzimal u Explorer Valpovo.
Imaš različitih tvrdoča, ja sam uzimal kvalitetnije i ni jedan nikada pukel do sad nije u ovih skoro 10 let.
Moja čerupaljka ide po selu i očisti godišnje očisti minimalno 200 lipiča
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Ma zval sam tehnoguma, min 100kom,a ovaj isto piše u oglasu min 50,ja bi trebala 20,ali bum naručil, nek budu u rezervi, hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Nazovi pa pitaj. Sigurno bude poslal i manje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Sa gospodinom Tomislavom iz Valpova se sve može dogovoriti.
Vjerujem da ti bude poslal 20 komada bez brige.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
958
Kontaktirao sam valpovo, gospođa ili gospodina se javila i ne šalju manje od 50kom,ako ko ima vezu tamo bio bi zahvalan(20kom)?
 
Na vrh