• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čerupanje pilića

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Molim ako netko zna tko u HR. prodaje gume za čerupaljke i koja je cjena po kom.
Pa trebalo bi biti u svakoj trgovini koja se bavi prodajom poljoprivrednih proizvoda a ima ih i u oglasnicima pod gumeni prsti.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
i pitanje dali poplave nakon vožnje po bačvi sa tim gumama?
kažu ima 3 tvrdoće guma!
Koja je za tovne piliće!?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
hmm, fazan može u perju, može li i tovni pilić?
:weedman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja sam sebi napravio tu napravu za čiščenje od bubnja vešmašine za svoje potrebe čepove sam stavil crvene jer su mekani imaju i crni oni su tvrđi za druge neznam plačal sam ih prije par godina po 10 kn ...
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Super cjena od 10kn. a komšije za 40eur. 150komada.
Jel mi to imamo neki ludi standard?
Kod njih je 100 eura 10500dinara a jedan prst košta 17-30dinara.
što bi značilo da istu stvar platim 1500kuna umjesto 300kn.
Dobra razlika za razmisliti.
koliko je onda stroj kod nas nekakvih 25000kn:finga:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
e to je već cjena za prihvatit!
Ima li kakva redovita linija ili je bilo usput?
Vidim na njuškalu ima za 2 kune.
a kakvi su kod tebe crni,crveni , metalik šareni ? :lol:
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Kolega mi pokupio što vozi špediciju u Inđiji...crni su,ali su dosta mekani..
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
i pitanje dali poplave nakon vožnje po bačvi sa tim gumama?

Moji nikada nisu poplavili, imam peročup već godinama i sa svojih cca 50-100 pilića cam gotova u jedan dan nas tri kada se primimo posla. Sasvim sam zadovoljna, počupa svo sitno pere, ostane samo ono debelo na krilima i repu. Imam crne prste, ne sječam se više cijene, čini mi se oko 200,00 kn za komplet, ali nisam sasvim sigurna. Meni je tata napravio stroj, ja sam samo prste naručivala.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
strašna makinja :eek:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=wOg1_GoV3dw&feature=related[/YT]
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
sve su one jednako ucinkovite samo je najvaznija temperatura surenja koja mora biti 64C!
i moj strojcek je u pogonu vec mislim 2 godine i u jednom danu od "obradimo" od 50-70 komada(od klanja,ciscenja,rastranziranja,ciscenja posuda,ciscenja kokosinjca i 2 odmah na rostilj :D )

trenutno sam u izradi drugoga za prodaju (ako ima zainteresiranih nek mi se jave na pp :)
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Stigli gumeni prsti iz Inđije(vojvodina) e sad kupio sam 150 kom. dali je bolje smanjiti razmak između prstiju na 70-80mm , kažeju komšije da manje lupa i bolje očisti.
Bačvu sam dogurao ploču 5mm sutra režem po rubu od bačve - unutarnji 20mm još da na otpadu skinem usovinu od perilice i ideme švajsati ,kad proradi ako sve bude OK! nosim u helenu pocinčat da se mogu po selu preser...:rolfer:
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Stigli gumeni prsti iz Inđije(vojvodina) e sad kupio sam 150 kom. dali je bolje smanjiti razmak između prstiju na 70-80mm , kažeju komšije da manje lupa i bolje očisti.
Bačvu sam dogurao ploču 5mm sutra režem po rubu od bačve - unutarnji 20mm još da na otpadu skinem usovinu od perilice i ideme švajsati ,kad proradi ako sve bude OK! nosim u helenu pocinčat da se mogu po selu preser...:rolfer:
kako si oh uspio kupiti...netko ti donio...jer ja sam išao u Šid na vašar po njih. donja dva reda stavi na razmak 80 mm, treći možeš na 10 cm a više redova nemoraš. na donju ploču možeš na 10x10 cm s tim da prvi red što više rubu ploče. jedan red...ja sam prvi na bačvi skratio.. tako da ti pile nemože nigdje zapeti. i prsti na ploči se vrte točno do ovih na bačvi...prvi red. ploča ti mora biti manja od ruba od bačve da ima kud perje curiti za 8 cm tj 4 cm po rubu. pazi na motor ako je mono 1,1 kw, a trofazni može i 0,75, i broj okretaja ne više od 1200 jer nečeš moć dobit okretaje na ploči koji moraju biti oko 250 o/min.
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Znam zvao sam gazdu u heleni pa mi je objasnio kad završi cinčanje sve stavi na vagu i puta 3,5 kuna po kili.
Prije su vagali prije cinčanja pa poslje pa odbiju cink i tresne cjenu za cinčanje , a sad mu je ovako jednostavnije i ispada da ako doneseš puni materijal platiš cinčanje izvana a ako šupljikavo doneseš onda platiš jeftinije a poncičaš iznutra i izvana, GLUPO ali tako računaj :finga:
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
kako si oh uspio kupiti...netko ti donio...jer ja sam išao u Šid na vašar po njih.

Da , direkt iz "fabrike" bio moj tata sa rođakom koji ga poznaje pa tako da mislim da si ti bolje prošao na vašaru(janjetina cajke ...):rolfer:
a ja samo dobio u kesi i od jagnjetine ništa a danas u Rumi vašar:cry: bem te živote:partyman: ali nešto mi Kladuša na vidiku pa će da se popravim:lol:
 
I

ihorzic

Guest
kako bi se to poslalo poštom u HR , jer postoji kakav modus
 

Najnoviji postovi

Na vrh