• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Češnjak / bijeli luk

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,228
Slike postavi da se odmah vide.
Ako imaš problema sa postavljanjem slika obati se na pp.

Pozdrav
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
frende, meni se čini da je samo malo opuren, zima ga uhvatila, normalan proces, ali čekaj da se javi goran za svaki slučaj...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
621
Sretan Božić svima koji vole domaći češnjak i prate ovu temu, također puno zdravlja u 2014. sa barem jednim češnjem češnjaka dnevno! :(nod):
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Sretan Božić....također puno zdravlja u 2014. sa barem jednim češnjem češnjaka dnevno! :(nod):
E to bi bilo ludo :icon_weed:
Prvo, nakon par dana bi žena odselila, malo kasnije i djeca, onda bi me počeli izbjegavati u trgovini, pa bi mi zabranili ulazak u kafić... opak je češnjal u svakodnevnoj upotrebi. :icon_e_wink:

P.s. Inače volim češnjak (sitno nasjecak u salati od rajčice sa maslinovim uljem je totalna ludnica, pogotovo ljeti; zatim u kobasicama, pa špageti sa češnjakom poprženim na maslinovom ulju, zatim kuhani kupus sa pestom od češnjaka i goveđeg loja (to kuham samo kada žena ode na put)...), doista kraljevska biljka, ali smard je opak, pogotovo od domaćeg češnjaka.
 

verboncic

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
26
Pozdrav
Novi sam ovdije i ove godine prvi put sam posadio česnjak.Inace iz Istre sam.Posadio sam ga 20,11,i do sada jos nije niti jedan nikao.Sadio sam domace sjeme i cesnjak koji mi donese punica iz bosne njen uzgoj.Ali za sada nema niti jednog vani.Izorano gdje inace sadimo,samo jedni godinu nije nista bilo,nagnojeno kozjim gnojem,2puta frezano,posađeno i nista.Zemlja je bijela.
Pa me zanima dali postoji sansa da to nikne ili je bio uzaludni trud.
Zahvaljujem na odgovorima.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Jel se može prodat češnjak i gdje i kako ako može, imam susjede koji ga sade i muče se s prodajom.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Pozdrav
Novi sam ovdije i ove godine prvi put sam posadio česnjak.Inace iz Istre sam.Posadio sam ga 20,11,i do sada jos nije niti jedan nikao.Sadio sam domace sjeme i cesnjak koji mi donese punica iz bosne njen uzgoj.Ali za sada nema niti jednog vani.Izorano gdje inace sadimo,samo jedni godinu nije nista bilo,nagnojeno kozjim gnojem,2puta frezano,posađeno i nista.Zemlja je bijela.
Pa me zanima dali postoji sansa da to nikne ili je bio uzaludni trud.
Zahvaljujem na odgovorima.

Iskopaj jedan cesanj pa vidi dal je proklijao,koliku klicu ima pa ces znati...
Napamet nitko ne zna..
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Jel se može prodat češnjak i gdje i kako ako može, imam susjede koji ga sade i muče se s prodajom.

Vidjet ces tek nagodinu sranja,svi ga posadili,a ljudima je i dalje jednostavnije kupiti u mrezici kineza iz konzuma...
Skoro sav cesnjak koji se prodao ovu godinu otisao je za sadnju...
 

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
Pozdrav
Novi sam ovdije i ove godine prvi put sam posadio česnjak.Inace iz Istre sam.Posadio sam ga 20,11,i do sada jos nije niti jedan nikao.Sadio sam domace sjeme i cesnjak koji mi donese punica iz bosne njen uzgoj.Ali za sada nema niti jednog vani.Izorano gdje inace sadimo,samo jedni godinu nije nista bilo,nagnojeno kozjim gnojem,2puta frezano,posađeno i nista.Zemlja je bijela.
Pa me zanima dali postoji sansa da to nikne ili je bio uzaludni trud.
Zahvaljujem na odgovorima.

Pozdrav ista stvar se meni dogodila ove godine nijedan mi nije niknuo, a brat je posadio svog i sav mu je izrastao u 8 dana.
kad sam otkopao češnjak iz zemlje vidio sam da ima dobro razvijeni korijen ali nadzemnog dijela nema.

E sad mene zanima jedna druga stvar, na njivi mi je niknulo puno trave pa me zanima kojim herbicidom to poprskati i kada, da li bi bilo dobro pričekati proljeće i nicanje češnjaka, ili sada dok još zemlja nije smrznula.

mislio sam prskati sa DUAL GOLD 960 EC ali nisam siguran.
ako budem pričekao proljeće namjeravam prskati sa FILON 80.

MOLIM VAS MIŠLJENJE
HVALA
 

frenky

Član
Tu od
22 Ruj 2011
Poruka
107
Dobar dan!
Eto da se nadovežem na ovu problematiku nicanja česna. Dakle moguće je da je neko od Vas koji su sadili u 11 mjesecu posadili u dane kada je bila mjesečeva uzlazna faza odnosno da je mjesec bio u fazi rasta, pa je (u fazi rastućeg mjeseca sade se biljke koje imaju nadzemni plod a u fazi pada mjeseca sade se biljke sa podzemnim plodom) možda i zbog toga nekome ranije a nekome kasnije niknuo.
Mi smo sadili 19.Studenog i eto nakon mjesec dana sav je izašao,korjen jak i lijepo razgranate žilice. E sada koliko to ima smisla, to je tema koja se vuče od pamtivjeka i još je niko nije uspio niti dokazati ni pobiti,ali eto kod nas u Istri se to oduvjek prakticira.
Pozdrav
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
@bafo, moja preporuka, ako češnjak još nije izniknio, tu travu poprskaj totalnim herbicidim, tipa cidokor, sve što je niklo će se spržiti a naročito korjen te trave, a na češnjak ako nije vani neće imati posljedice.
 

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
Dobar dan!
Eto da se nadovežem na ovu problematiku nicanja česna. Dakle moguće je da je neko od Vas koji su sadili u 11 mjesecu posadili u dane kada je bila mjesečeva uzlazna faza odnosno da je mjesec bio u fazi rasta, pa je (u fazi rastućeg mjeseca sade se biljke koje imaju nadzemni plod a u fazi pada mjeseca sade se biljke sa podzemnim plodom) možda i zbog toga nekome ranije a nekome kasnije niknuo.
Mi smo sadili 19.Studenog i eto nakon mjesec dana sav je izašao,korjen jak i lijepo razgranate žilice. E sada koliko to ima smisla, to je tema koja se vuče od pamtivjeka i još je niko nije uspio niti dokazati ni pobiti,ali eto kod nas u Istri se to oduvjek prakticira.
Pozdrav

Ja sam češnjak sadio u 10-om mjesecu točno po luni (mjesečevoj mjeni) inače sam iz Istre i od uvjek se sve kod nas sadilo po luni točno kako bi nona i nono rekli. Ove godine smo ja i brat sadili češnjak točno u isti dan, samo ga je on sadio u Istri a ja u Ogulinu. Ja znam da on mora izrast u roku od 8-10 dana, ali su me tu stariji ljudi počeli uvjeravati da češnjak koji se posadi u jesen izraste tek u proljeće čudno ali istinito.:icon_scratch:
 

bafo

Član
Tu od
23 Ruj 2013
Poruka
30
@bafo, moja preporuka, ako češnjak još nije izniknio, tu travu poprskaj totalnim herbicidim, tipa cidokor, sve što je niklo će se spržiti a naročito korjen te trave, a na češnjak ako nije vani neće imati posljedice.

Puno hvala na prijedlogu. mislim da bi trebalo upaliti
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Vidjet ces tek nagodinu sranja,svi ga posadili,a ljudima je i dalje jednostavnije kupiti u mrezici kineza iz konzuma...
Skoro sav cesnjak koji se prodao ovu godinu otisao je za sadnju...

A j... ja ga onda neću sadit osim za vlastite potrebe.
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
@bafo, moja preporuka, ako češnjak još nije izniknio, tu travu poprskaj totalnim herbicidim, tipa cidokor, sve što je niklo će se spržiti a naročito korjen te trave, a na češnjak ako nije vani neće imati posljedice.

U koliko češnjak ima fazu "bića" ili mu je krenula klica prema gore nikako se ne smije tretirati totalom , jer bude li malo jače kiše sigurno će utjecati na biljku!!
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Pozdrav ista stvar se meni dogodila ove godine nijedan mi nije niknuo, a brat je posadio svog i sav mu je izrastao u 8 dana.
kad sam otkopao češnjak iz zemlje vidio sam da ima dobro razvijeni korijen ali nadzemnog dijela nema.

E sad mene zanima jedna druga stvar, na njivi mi je niknulo puno trave pa me zanima kojim herbicidom to poprskati i kada, da li bi bilo dobro pričekati proljeće i nicanje češnjaka, ili sada dok još zemlja nije smrznula.

mislio sam prskati sa DUAL GOLD 960 EC ali nisam siguran.
ako budem pričekao proljeće namjeravam prskati sa FILON 80.

MOLIM VAS MIŠLJENJE
HVALA

Pozz Kasno ti je sada za bilo koji tretman , no u rano proljeće ili ako su vam temperature iznad 8-10 stupnjeva ideš sa korekcijom ovisno o vrsti korova!! Dual gold se koristi poslije sadnje a prije nicanja najčešće u kombinacijama sa afalonom ili stompom i on kupi samo uskolisne korove dok ova dva skidaju široki spektar širokolisnih ! Dual se izbacuje iz kombinacije u koliko je češnjak počeo nicati !! Za te stvari postoji Goal, Lontrel, Agil, Select super, Fusilade itd itd..... Preporučam vam da svi pogledate na stranicama ministarstva FIS gdje pod svakom kulturom možete pronaći dozvoljena sredstva za istu u RH , da se ne bi dogodilo da vam češnjak ode na analizu i pronađu vam zabranjeni pesticid!:(handshake):
 

Vinkovci

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
147
Pozdrav ista stvar se meni dogodila ove godine nijedan mi nije niknuo, a brat je posadio svog i sav mu je izrastao u 8 dana.
kad sam otkopao češnjak iz zemlje vidio sam da ima dobro razvijeni korijen ali nadzemnog dijela nema.

E sad mene zanima jedna druga stvar, na njivi mi je niknulo puno trave pa me zanima kojim herbicidom to poprskati i kada, da li bi bilo dobro pričekati proljeće i nicanje češnjaka, ili sada dok još zemlja nije smrznula.

mislio sam prskati sa DUAL GOLD 960 EC ali nisam siguran.
ako budem pričekao proljeće namjeravam prskati sa FILON 80.

MOLIM VAS MIŠLJENJE
HVALA

Postoji mogućnost zaostatka nekog od herbicida iz prošle kulture!! Npr na sekatoru piše da češnjak ne smije ići na površinu najmanje 11 mj nakon tretiranja istim !!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh