• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
da sam na vašem mjestu ne bih se veselio tuđoj nesreći,ima čak i nekih istinitih poslovica na tu temu,a one nam kazuju da se najslađe smije onaj tko se zadnji smije.....

Ne veselim se tuđoj nesreći nego svojoj sreći Uz sve mrazeve, suše, tuče, oluje, bolesti, kvarove strojeva, krađe, štete od divljači,borbu s administracijom, ozljede na radu, kroničnu križobolju, neispavanost, valjda je vrijeme da i nama malo zasja sunce jer nema poštenijeg zanimanja od ovoga čime se seljak bavi. I kad pobjediš sve ovo gore navedeno i puno toga ne navedenog dođeš na tržnicu i ne možeš adekvatno naplatiti svoj trud i vrhunsku robe jer jer pun plac smeća po 2.99 ili 3 za 10 koje je trebalo završiti na Jakuševcu,a ne na tržnici. I sad ti meni pričaj da se ja naslađujem tuđoj nesreći. Što bi sad trebao, pokazati solidarnost prema švercerima i ostaviti svoju muku na polju?

PS: Oluja mi je prije par dana rastrgala 1500 m2 plastenika koje smo opet mukom uspjeli pokrpati i izravnati i iznova postaviti. Da li je nas tko požalio?
 
Posljednje uređivanje:
H

hydra

Guest
Ha čuj nesreći,pa zar je biti pošten i plaćati porez nesreća? :icon_scratch:

Dali je tuđa nesreća što kradu po tuđim njivama pa dovoze na plac?

Dali je tuđa nesreća što netko tuđu muku i znoj deklarira pod svoju?

Dali je tuđa nesreća ucjenjivati i obezvređivati nečiji rad?


gle,reći da štanderi kradu po tuđim njivama i to prodavaju po placevima je smješno u najmanju ruku..
...isto tako otkupljivač kada kupi robu od mene stavlja svoju deklaraciju i njega se ne tiče niti malo moja muka,rad i znoj i uložen novac a da li nas obezvređuju ti trgovci?pa naravno da nas obezvređuju i ucjenjuju ,vjerovatno više nego što to rade u ijednoj evropskoj zemlji,ali to je jako duga priča ,zašto to tako mogu raditi..

pogreška vas malih proizvođača je što uopće niste upućeni u detalje cijele priče i olako sudite iz svog dvorišta,uvjereni da vam rastjerivanje prodavača po tržnici ide na ruku...možda kratkoročno,već nagodinu pola vas neće biti ovdje jer neće imati o čemu pisati jer neće niti raditi.

iza cijele zavrzlame oko fiskalizacije najmanje stoje nečije brige da se tržište dovede u red...zašto su (kao slučajno) izabrali baš 1.7?zašto ne donose takve ključne zakone za neku granu privrede od 1. 1. recimo?
možda zato što 1.7. špica domaće proizvodnje i prodaje,jel vam to palo na pamet???možda zato što jako dobro, netko zna i pozna situaciju sa poljoprivrednom proizvodnjom u hrvatskoj koja je krajnji cilj ovih podmuklih mjera(pogledajte mljekare gdje su)...

cilj je reducirati prodaju na tržnicama te na taj način okupiti,žigosati,doslovno getoizirati vas male proizvođače,nas malo veće koji već radimo sa otkupljivačima baciti u ralje neoliberalnog tržišta na kojem se u teoriji plaća samo virmanski a u stvarnosti valute plaćanja se rastežu potpuno van svih zakonskih rokova a najveće proizvođače stjerati u žrvanj kod trgovačkih lanaca..

obrnutim redoslijedom;trgovački lanci već naveliko vuku zapadno evropsku robu koja je višestruko skuplja od naše i to ih ne brine niti malo jer hrvati u prosjeku ionako vole izglancane i sjajne plastične voćke i povrćke i kako su trebali na policama imati do 30% domaće robe ,našim ulaskom u eu sve je sa zapada postalo domaće i toga se više nisu dužni pridržavati....čim isteknu ovogodišnji ugovori,bit će na šutanje domaćih roba koje vi sa tržnica niste niti vidjeli jer su išle samo u centre...
mi srednji proizvođači koji radimo sa otkupljivačima već sada osjetimo pad prodaje od 30-40% jer svi ti otkupljivači rade i za štandere ili kao dopuna centrima....smanjivanjem narudžbi od istih i nama pada obim posla i prodaje....

i dolazimo do tržnica,sa kojih će masovno nestati šiptari,bosanci ali i mnogi domaći a vi mali ćete cvasti od radosti i lijepe trgovine...do idućeg proljeća kada masovno navale na tržnice oni veliki odozgo i mi srednji iz sredine plus vi mali...vjerujte mi....plakat ćemo svi skupa nagodinu....

i dolazimo do krajnjeg cilja fiskalizacije:urušavanjem cijelog tržišta kao rezultat vidimo holandsku,španjolsku,talijansku i francusku robu u trgovačkim centrima i u ljeti u hotelima,drastično poskupljenje svih roba,a barem 70 % današnjih domaćih proizvođača će propasti jer gube domaće tržište a nisu sposobni za izvoz....

hvala na pažnji...toliko od mene.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Jedna mala opaska; ne znam kakvo će biti stanje na drugim tržnicama ali na Dolcu je do sad bilo nemoguće dobiti rezerviranu klupu jer su sve klupe zauzete (jedino ako "velikima" naprave plac ispred vrata katedrale) , a ako netko misli da će šiptari odustai gadno se vara, oni su i do sad predobro živjeli od tržnica, a neće niti sad živjeti puno lošije da bi odustali. Sad će se snage samo malo više izjednačiti.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ne bojim se ja za švercere snaći će se oni, neće oni prestat raditi. Naši ljudi su naivni pa čim vide stariju ženu na placu odmah misle da su to jadne kumice a one šverceri da nemreju biti veći. Ako ništa drugo barem če se znati da to nije njihova roba. Potpuno podržavam uvođenje fiskalnih kasa. A kaj se tiče onih izglancanih i plastičnih proizvoda več ih dugo nisam vidio u trgovačkim centrima več samo smeće i jad. Živi bili pa vidjeli
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
No, da vam bas sve krene kak ste si vi zamislili kaj mislite da ce vas Linic pustit da se kulacite? :D

Pa on ovo uvodi da skupi vise love a ne da vama pomogne :(rofl):
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja neznam jel su pojedinci u službi politike ili stvarno ne kuže bit stvari. ili taj hydra,pa dečko dragi šta tebi nije jasno u toj fiskalizaciji,švercu ili neznam čemu,pa moraš plaćati porez,jel ti to kužiš,ako si švercao do sada pa sad nemoš a šta ću ti ja,budi sretan i zahvalan što je bivša vlast čuvala svoje stolice pa nije htjela praviti reda u državi još prije deset godina pa si barem malo zarađivao na tuđoj muci. svi smo mi prodavali robu švercerima,ali može se i bez njih. evo kod mene ove godine 50 pstoštandova manje nego zadnjih godina,a još će biti manje kad dođu kontrole,i onda ostajemo nas par i eto opet love,dakle sve će to sjesti na svoje mjesto. čovjek kupi u Kauflandu ili na zelenoj u Zagrebu breskvu po tri kune i prodaje uz cestu pod domaće i konkurira meni koji imam nasad,e nema ga ove godine,posadi pa prodaj. 99posto proizvođača podržava fiskalizaciju i mislim da je više suvislo raspravljati. i usput,fulali smo temu. recite vi jel se šta cijena promjenila sad kad vas je manje?
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
ja neznam jel su pojedinci u službi politike ili stvarno ne kuže bit stvari. ili taj hydra,pa dečko dragi šta tebi nije jasno u toj fiskalizaciji,švercu ili neznam čemu,pa moraš plaćati porez,jel ti to kužiš,ako si švercao do sada pa sad nemoš a šta ću ti ja,budi sretan i zahvalan što je bivša vlast čuvala svoje stolice pa nije htjela praviti reda u državi još prije deset godina pa si barem malo zarađivao na tuđoj muci. svi smo mi prodavali robu švercerima,ali može se i bez njih. evo kod mene ove godine 50 pstoštandova manje nego zadnjih godina,a još će biti manje kad dođu kontrole,i onda ostajemo nas par i eto opet love,dakle sve će to sjesti na svoje mjesto. čovjek kupi u Kauflandu ili na zelenoj u Zagrebu breskvu po tri kune i prodaje uz cestu pod domaće i konkurira meni koji imam nasad,e nema ga ove godine,posadi pa prodaj. 99posto proizvođača podržava fiskalizaciju i mislim da je više suvislo raspravljati. i usput,fulali smo temu. recite vi jel se šta cijena promjenila sad kad vas je manje?

Jos kad bi i OPGovima vjerovo da uvijek i 100% prodaju samo svoju robu ajd.

Al nebi vi nikad zaradili dodatnu kunicu , ili pomogli susjedu jelda :D
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jos kad bi i OPGovima vjerovo da uvijek i 100% prodaju samo svoju robu ajd.

Al nebi vi nikad zaradili dodatnu kunicu , ili pomogli susjedu jelda :D

ma ok je i to,pa nisu to tone u pitanju,problem je druge naravi. to je kao ovi što popravljaju aute,traktore itd na crno,a ti imaš radionu,sve dozvole,školu,nekoliko radnika,PLAĆAŠ POREZ,oćeš još primjera???
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Problem je sto je nas narod naucen muljati i podkradati, i kad ti to netko malo uzme onda se svi dižu na noge.
Jebote na dolcu je 90% siptara od kojih jebena Hrvatska nema koristi i zbog takvih su nam smanjeni poticaji 40% pa je.em mu mater jel dosta toga vise.
Kupi ti po 2 i prodaj za 4 al plati porez na zaradu.
Ja za sebe i radnika svaki mjesec dam 3000 doprinosa kaj sam ja majmun ili kreten...
Živio Linić samo nek ide dokraja.
Na prosvjedima u Zagrebu nije bilo normalnog hrvatskog imena i prezimena nego 90% samo azis, mamuti itd.to su sigurno najveći povrcari i vocari u svom selu
Pa zato nam je država u banani.
Moj susjed janjevac dok ulazim u traktor nedjeljom mi veli da zašto radi
Da je neradan dan .
Pa zato da tebi socijalnu pomoć zaradim jebo ih onaj ko ih pusti da nam seru po ovoj prekrasnoj a usranoj zemlji.....
Znam da mislite da sam neki kreten al sam stvarno revoltiran...
 
H

hydra

Guest
Problem je sto je nas narod naucen muljati i podkradati, i kad ti to netko malo uzme onda se svi dižu na noge.
Jebote na dolcu je 90% siptara od kojih jebena Hrvatska nema koristi i zbog takvih su nam smanjeni poticaji 40% pa je.em mu mater jel dosta toga vise.
Kupi ti po 2 i prodaj za 4 al plati porez na zaradu.
Ja za sebe i radnika svaki mjesec dam 3000 doprinosa kaj sam ja majmun ili kreten...
Živio Linić samo nek ide dokraja.
Na prosvjedima u Zagrebu nije bilo normalnog hrvatskog imena i prezimena nego 90% samo azis, mamuti itd.to su sigurno najveći povrcari i vocari u svom selu
Pa zato nam je država u banani.
Moj susjed janjevac dok ulazim u traktor nedjeljom mi veli da zašto radi
Da je neradan dan .
Pa zato da tebi socijalnu pomoć zaradim jebo ih onaj ko ih pusti da nam seru po ovoj prekrasnoj a usranoj zemlji.....
Znam da mislite da sam neki kreten al sam stvarno revoltiran...

kratko i jasno....naivni ste....ovu zemlju nije upropastio niti janjevac,niti ja niti vi...i ovom zemljom nikada nije niti vladao netko tko je voli....oduvijek su tu bili glavni vazalski sluge stranih gospodara.
trenutni vazali su dobili instrukcije da unište i šiptare i švercere i vas i mene....svi smo mi za njih isti radili pošteno ili nepošteno-------zato što radimo....
čitajte sa razumjevanjem....netko ne želi da mi radimo,postojimo,budemo svoji gazde.....jer netko je nanjušio minijaturni segment tržišta na nivou eu,u kojem hoće biti gosopodar,ali prije toga zakonski mora rasčistiti nas sitne....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Problem je sto je nas narod naucen muljati i podkradati, i kad ti to netko malo uzme onda se svi dižu na noge.
Jebote na dolcu je 90% siptara od kojih jebena Hrvatska nema koristi i zbog takvih su nam smanjeni poticaji 40% pa je.em mu mater jel dosta toga vise.
Kupi ti po 2 i prodaj za 4 al plati porez na zaradu.
Ja za sebe i radnika svaki mjesec dam 3000 doprinosa kaj sam ja majmun ili kreten...
Živio Linić samo nek ide dokraja.
Na prosvjedima u Zagrebu nije bilo normalnog hrvatskog imena i prezimena nego 90% samo azis, mamuti itd.to su sigurno najveći povrcari i vocari u svom selu
Pa zato nam je država u banani.
Moj susjed janjevac dok ulazim u traktor nedjeljom mi veli da zašto radi
Da je neradan dan .
Pa zato da tebi socijalnu pomoć zaradim jebo ih onaj ko ih pusti da nam seru po ovoj prekrasnoj a usranoj zemlji.....
Znam da mislite da sam neki kreten al sam stvarno revoltiran...

:icon_pray::icon_super::(y):
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kratko i jasno....naivni ste....ovu zemlju nije upropastio niti janjevac,niti ja niti vi...i ovom zemljom nikada nije niti vladao netko tko je voli....oduvijek su tu bili glavni vazalski sluge stranih gospodara.
trenutni vazali su dobili instrukcije da unište i šiptare i švercere i vas i mene....svi smo mi za njih isti radili pošteno ili nepošteno-------zato što radimo....
čitajte sa razumjevanjem....netko ne želi da mi radimo,postojimo,budemo svoji gazde.....jer netko je nanjušio minijaturni segment tržišta na nivou eu,u kojem hoće biti gosopodar,ali prije toga zakonski mora rasčistiti nas sitne....

Neka sam najivan.
Ja znam da svoju robu prodam na račun, zaradim novce ljepo platim porez evo u 6 mjesecu na dobit. E pa tako neka plati i on. Neka on zaradi koliko god mu bilo ako je čovjek sposoban ali na kraju godine kao i ja bite calen dobit ta plati porez, da al je problem kaj su oni tu nacrnjaka pa treba i doprinose platiti, a ako nije nacrno onda prima socijalnu pomoć.
Prijatelju tebi je sigurno narusenmvisegodisnji biznis pa si sad revoltiran....
Meni je preko 200000 kn poticaja manje isplaćeno šta bi ja trebal reci...
Ja u svoju proizvodnju ulazem ogromne novce i dođe voda i uništi mi 20 % usjeva znaci moju zaradu. Moji strojevi koji su mi neophodni za rad koštaju par milijona kuna a takvi na placu negledaju u nebo i nesiju i nezaloze svoju kuću pod hipoteku da bi otplati to...veliki novci se vrte na trznicama sad nepase da se malo tu stavi reda...
To je i u lokalima kod nas par lokala se zatvorilo prije uvođenja fiskalne jel su 300 kn prometa prikazivati dnevno.
Nisu državu samo veliki uništili i mali tu imaju prste.nece vas nitko uništiti.
Punac mi ide na plac odkako se to zakuhalo bolje mu ide prodaja i veću cjenu postiže. A kad dođe sa placa ide u vocnjak brat i na polje zanjevati i sadi beri i onda to nemozes prodati.
Normalno je da ovi monopolisti tržnice zagovaraju švercera jel njih zanima sto veće brojno stanje jel oni od broja žive pa daj malo razmislite...
Njima nepase odustajanje 20% standera jel automatski pada prihod za taj postotak....
 

shteva

Član
Tu od
2 Sij 2012
Poruka
66
Pa dobro mogo si odmah napisat u kojem grmu lezi zeko. Smatras da mi ostali nismo naplacali dosta poreza da se isplati tvoje vjekovno pravo na 200 000 kuna poreznih obveznika.

S obzirom da ove pizdarije s trznicama nece namiriti proracunski minus od trenutnih 14 milijardi kuna predlazem da napises jedno dugacko pismo Linicu s prijedlozima gdje da jos opere porezne obveznike da se ta lova skupi. Recimo sad mi uzimaju samo 60% od brutto place, zamoli gospona Linica , da se taj postotka poveca na 70% najmanje.

A PDV je samo 25%, zasto to nebi povecali na nekih 30%. Porez na dobit je jadnih cca 33% , sto nebi bio 50%?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
samo da se nadovežem najviše na hydru...
ako ovo vodi prema uništenju malih proizvođača...e pa neka to potraje...
jer ako meni prodaja skoči 50 ili koji postotak više, zbilja mi se vidi kraj...uskoro...
a to da bude jedan hydra ili neki veći proizvođač meni konkurent...mački za rep...
kolega, nemate vi taj asortiman, a i reklamna kampanja o uzgoju povrća na infuziju neće baš proći na placu...:D:
zato da kažem još ovo...ako me 20 godina nisu sjebali svi šverceri placa, otkupljivači na veliko (ako se količine od 2 kile do 2 tone mogu zvati otkupom na veliko) i svi naši radišni inspektori, e pa neće ni senjor fiksal...
a sad moram opet na polje po nove proizvode...danas ošlo sve do balčeka...:drink:
 

winzip

Novi član
Tu od
18 Svi 2012
Poruka
13
Ok, ja nisam poljoprivrednik, barem ne u tom obimu kao vecina vas ovdje, niti zivim od toga... ali se bavim proizvodnjom i imam zaposleno 70tak ljudi...
Meni Metro uzme godisnje oko 4 milijuna kuna robe...
2009 godine je inspekcija nasla na jednom!! proizvodu (znaci jednom komadu proizvoda, ne na svim proizvodima te vrste) zaljepljenu deklaraciju od drugog proizvoda, jednostavno je cura na pakiranju iz krive kutije uzela deklaraciju...(Da se razumijemo, proizvodi su isti, razlika je u punjenu)...
Provjerili su sve druge proizvode te vrste tamo, i kod mene u tvornici... Isto tako i sve druge proizvode, uzeli primjerke i poslali na ispitivanje...
sve je bilo u redu.. na kraju su mi napisali kaznu od 50.000 kuna za pogresno oznacavanje i "namjerno" obmanjivanje kupca i 120.000 kuna zbog toga jer kompenziram PDV unaprijed... znaci ja sam u pretplati oko pola milijuna kuna svaki mjesec i radi toga sam dobio kaznu od 120.000 kuna... Hocu samo reci, da nije porezna presija od jucer... traje to vec jako dugo, samo se sad spustila i do placeva i jos nekih tamnijih kutaka...

shodno tome, moram reci da mi nije zao svercera koji ne placaju poreze i ostala davanja...
Ali isto tako, ne dijelim razmisljanje Hydre koji je otisao daleko u ekstreme... Ljudi kazu da nema tekstine proizvodnje kod nas, a opet ja s tom proizvodnjom radim oko 3 milijuna eura prometa godisnje, i sve na domacem trzistu...
Nije tako crno... nisu ni poljoprivrednici vani propali, pocevsi od kine, europe i amerike... svugdje i dan danas rade trznice, farmers marketi i kako se vec zovu... Nema master plana... ali da ce velike probleme imati proizvodjaci srednje velicine hoce... puno vise od malih i od velikih....:(handshake):
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Pa dobro mogo si odmah napisat u kojem grmu lezi zeko. Smatras da mi ostali nismo naplacali dosta poreza da se isplati tvoje vjekovno pravo na 200 000 kuna poreznih obveznika.

S obzirom da ove pizdarije s trznicama nece namiriti proracunski minus od trenutnih 14 milijardi kuna predlazem da napises jedno dugacko pismo Linicu s prijedlozima gdje da jos opere porezne obveznike da se ta lova skupi. Recimo sad mi uzimaju samo 60% od brutto place, zamoli gospona Linica , da se taj postotka poveca na 70% najmanje.

A PDV je samo 25%, zasto to nebi povecali na nekih 30%. Porez na dobit je jadnih cca 33% , sto nebi bio 50%?
ja dajem primjer, i kažem da su meni smanjili poticaj i znam da nemaju ga od kud dati. I ja neprosvjedujem za razliku od vas.
Ja sam samo rekel da ako si sposoban na tudoj muci i radu zaraditi novce samo na zaradu plati porez i kraj price...
Neljutis se ti bezveze... :drink:
Vjerojatno ako si veći proizvođač na crno su od tebe uzimali sverceri a sad bu to problem vjerojatno pa se ljutis!!!
 
H

hydra

Guest
Ok, ja nisam poljoprivrednik, barem ne u tom obimu kao vecina vas ovdje, niti zivim od toga... ali se bavim proizvodnjom i imam zaposleno 70tak ljudi...
Meni Metro uzme godisnje oko 4 milijuna kuna robe...
2009 godine je inspekcija nasla na jednom!! proizvodu (znaci jednom komadu proizvoda, ne na svim proizvodima te vrste) zaljepljenu deklaraciju od drugog proizvoda, jednostavno je cura na pakiranju iz krive kutije uzela deklaraciju...(Da se razumijemo, proizvodi su isti, razlika je u punjenu)...
Provjerili su sve druge proizvode te vrste tamo, i kod mene u tvornici... Isto tako i sve druge proizvode, uzeli primjerke i poslali na ispitivanje...
sve je bilo u redu.. na kraju su mi napisali kaznu od 50.000 kuna za pogresno oznacavanje i "namjerno" obmanjivanje kupca i 120.000 kuna zbog toga jer kompenziram PDV unaprijed... znaci ja sam u pretplati oko pola milijuna kuna svaki mjesec i radi toga sam dobio kaznu od 120.000 kuna... Hocu samo reci, da nije porezna presija od jucer... traje to vec jako dugo, samo se sad spustila i do placeva i jos nekih tamnijih kutaka...

shodno tome, moram reci da mi nije zao svercera koji ne placaju poreze i ostala davanja...
Ali isto tako, ne dijelim razmisljanje Hydre koji je otisao daleko u ekstreme... Ljudi kazu da nema tekstine proizvodnje kod nas, a opet ja s tom proizvodnjom radim oko 3 milijuna eura prometa godisnje, i sve na domacem trzistu...
Nije tako crno... nisu ni poljoprivrednici vani propali, pocevsi od kine, europe i amerike... svugdje i dan danas rade trznice, farmers marketi i kako se vec zovu... Nema master plana... ali da ce velike probleme imati proizvodjaci srednje velicine hoce... puno vise od malih i od velikih....:(handshake):

hvala na odgovoru,barem vidim da po ovom forumu ne kruže samo amateri koji ne vide dalje od vlastitog nosa već ima i jakih profesionalaca koji itekako na vlastitoj koži osjete neobuzdanu poreznu presiju potpuno nesvrsishodne države i njene birokracije...naravno da farmeri diljem svijeta ne propadaju već se snalaze kada je hrvatska jedinstvena u planetarnim razmjerima jer uvodi fiskalizaciju tržnica....

slažem se sa vama da će upravo srednji proizvođači osjetiti najviše ove fiskalizacijske mjere...ali i veliki će doći pod probleme.....
razaranjem uhodanog odnosa između proizvođača,malih i velikih otkupljivača jer će im propasti puno njihovih kupaca-trgovca na malo odnosno štandera i orjentacijom trgovačkih lanaca da vuku namirnice iz svojih domicilnih država(pa pobogu zato su i tu došli ,da prodaju svoje i iz svojih ulagačkih zona po španjolskoj,italiji,grčkoj),stvorit će se vakum u plasmanu i nas srednje i bogami i dobar dio velikih će biti prisiljen iz početka izgrađivati svoju mrežu plasmana....

ovi ovdje sitniši što sada plešu od sreće što su im konkurenti štanderi otišli na godišnje nisu niti svjesni koliko je srednjih i velikih imena u proizvodnji voća i povrća diljem hrvatske...samo je hidroponičkog paradajza oko 50 hektara npr....jer tu robu nisu niti vidjeli po tržnicama jer su štanderi do sada većinom dilali damping jeftinu makedonsku 3. klasu i zato su bili nelojalna konkurencija tim malim proizvodnjama i od tuda vaše ogorčenje šiptarima i sl...ulaskom u eu i izlaskom iz cefte samo todorić iz svog otkupa ima račun dovoziti makedoniju ovdje ...

...znači kada nas masa velikih i srednjih igrača odluči ponovno izgrađivati svoj plasman i bude to tržišno prisiljena more odličnih roba pojavit će se na tržnicama i more novih prodavača vlastite robe....

tko mene sprečava ako imam volje i kapitala da sa svojom dnevnom proizvodnjom zatrpam lokalnu tržnicu ,na način da zakupim 10 klupa???
pa ako kod mene radi 20 radnika i imam 2 hektara proizvodnje staklenika i imam tehnološke mogućnosti da proizvodim što god hoću što se asortimana tiče????pa meni je cijena rentabilnosti za paradajz 1.2 kune kg ili salata na 0,75 kn za glavicu....

znate li tko????? LINIĆEV NEDOVRŠENI ZAKON...........
jer vama sitnišima fiskalizacija ne treba ,ali nama u sustavu pdv-a treba...i tu je problem....nema porezne ravnopravnosti i zato je već u startu to protuustavno zato će povrtlarske i voćarske udruge kojima su većinom članovi opg u sustavu pdv-a i obrti ultimativno tražiti uvođenje fiskalizacije za sve jednako po tržnicama,a podržat će nas i udruge trgovaca te uprave tržnica...


a onda ćete vi mali prestat plesat od veselja, kada se umjesto 3. klase iz makedonije pojavi po istoj cijeni 1.klasa iz hrvatske...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
kratko i jasno....naivni ste....ovu zemlju nije upropastio niti janjevac,niti ja niti vi...i ovom zemljom nikada nije niti vladao netko tko je voli....oduvijek su tu bili glavni vazalski sluge stranih gospodara.
trenutni vazali su dobili instrukcije da unište i šiptare i švercere i vas i mene....svi smo mi za njih isti radili pošteno ili nepošteno-------zato što radimo....
čitajte sa razumjevanjem....netko ne želi da mi radimo,postojimo,budemo svoji gazde.....jer netko je nanjušio minijaturni segment tržišta na nivou eu,u kojem hoće biti gosopodar,ali prije toga zakonski mora rasčistiti nas sitne....

Neće svi mali propasti,samo oni koji proizvode istu robu koja se može kupiti u bilo kojem trgovačkom lancu za sitne novce... Također oni koji će uvođenjem fiskalizacije ostati bez svojih mušterija na veliko,jer evo upravo je većina njih otišla na kolektivni godišnji,a robe će biti na bacanje...
Jer ljudi koji svoju robu prodaju već godinama na tržnici maloprodajno,imaju većinom svoje mušterije i to u većini slučajeva nisu sorte i hibridi koje je moguće kupiti na veleprodaji...
Smanjenjem konkurencije na placu mnogi kupci će konačno nakon dugo vremena osjetiti kakav okus ima ujutro svježe ubran paradajz,krastavac i paprika,ako ga naravno kupe kod nekog od pravih proizvođača...
Znači,oni koji nisu predvidjeli ovakav scenarij koji se dogodio su u velikoj banani...
Druga je stvar u kolikoj mjeri će tržnice biti posjećene nakon primjene fiskalizacije...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
znate li tko????? LINIĆEV NEDOVRŠENI ZAKON...........
jer vama sitnišima fiskalizacija ne treba ,ali nama u sustavu pdv-a treba...i tu je problem....nema porezne ravnopravnosti i zato je već u startu to protuustavno zato će povrtlarske i voćarske udruge kojima su većinom članovi opg u sustavu pdv-a i obrti ultimativno tražiti uvođenje fiskalizacije za sve jednako po tržnicama,a podržat će nas i udruge trgovaca te uprave tržnica...
a onda ćete vi mali prestat plesat od veselja, kada se umjesto 3. klase iz makedonije pojavi po istoj cijeni 1.klasa iz hrvatske...
Izgleda da tebe treba staviti na mjesto Linića..svaka ti je pametna. Gledaš samo svoju korist, a pitaš li se što o tome misle kupci..e pa ja ću ti reći..Upravo sada su došli na svoje kad hoće na tržnici kupit domaći vlastiti proizvod od trgovca..kupe od onoga tko nema fiskalnu, a ti i tebi slični nemate šta tražiti na tržnici bez fiskalne jer mjesto vam je na veletržnici (gdje vas podržavaju udruge trgovaca i uprave tržnica) a na običnoj tržnici vjeruj mi nemate podršku kupaca..tako da će mali i dalje plesati a ti se::::mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh