• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene odojaka, tovljenika, i ostalih svinja

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
to je cijena ok ali kod nas oko dugog sela je tako još od prošlog ljeta
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
ajd pročitaj moj post ispočetka.
ma da je zlatna to ti je cijena i plači skupa samnom.
ak očeš prodat,ak ne niko te ne tjera,trenutno bolje nejde.

koju količinu prodaješ godišnje i kak otkupljivača imaš.

ja se bavim rasplodnim materijalom, nazimica testirana sa papirima težine oko 12o-130 kg košta sada kad su takve cijene 2500 kn a suprasna težine 170 kg suprasna od 2-3 mj 3500 kn.ako je za tu cjenu nemogu prodat ide na klanje ili ako je suprasna ostaje meni.Govorim o nazimicama testiranim za nerastovske majke, koje sa 140 dana starosti imaju 100kg i više.A ne o nekakvim križankama ko zna koga i čega , izvađenih iz tova i pripuštenih.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gledam cijene u nedjelju na NET-tv sramota,odojci 12kn,tovljenici 8-10,krmače mislim da su bile 6kn.

interventni otkup 9,5kn do 130kg..
pa to je čisti minus sa tim cijenama.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Samo sto u ovom interventnom otkupu su na ogromnom dobitku ti otkupljivaci. Pobrat ce najkvalitetnije a onaj "škart" ce ostat sirotinji i dalje. ma odvratno kakvo upravljanje poljoprivredom.
a cijene necu ni komentirati :twisted:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma hebemu ubit če nas sa cijenom.
to ispada 115kg prase 1100kn.hrana j 2kn/kg pojede 300kg da bi bil na toj kilaži odojak 25kg je 300kn i to ak uzmeš veču količinu.
to je 900kn a di je voda,struja,objekt,ja.
u idealnim okolnostima to j 0.ja bum izdržal do kraja godine a poslje bum videl možda ostanem na 20kom godišnje,jel i meni su u životu počeli drugi vjetrovi puhat u pozitivnom smjeru,jbg sigurno nebum delal nekaj di nemam dobit.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Nemam KOMENTARA,,,,,, jedan od otkupljivača je u mom kraju,,,, TODORIĆ :evil: :evil: :evil:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
gledam cijene u nedjelju na NET-tv sramota,odojci 12kn,tovljenici 8-10,krmače mislim da su bile 6kn.

interventni otkup 9,5kn do 130kg..
pa to je čisti minus sa tim cijenama.

ok to je cijena na onom području kod nas za tovljenike nitko i ne pita jer nije sezona kolinja a odojci su i dalje 14 15kn
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
niste upznati sa pravom istinom, nije cjena 9,5 kn nego 16 lipa po mesnoj jedinici , svinja da bi ostvarila tu cjenu od 9,5 kn mora imat radman 59% mesa,to rjetko koja svinja ima,drugo nemožete doči na red da prodate svinje,znači netrebaju im pa izbiraju samo najbolje, do 130 kg težine.Imali smo prošli tjedan sastanak udruga svinjogojaca u Gudovcu bilo nas je oko stotinjak,nitko od njih prisutnih nije uspio prodat svinje u subvencioniranom otkupu.Još novosti,poticaj se ove godine ukida za tovljenike,dobit če se samo za krmače i to još samo ove godine.A da bi bilo još gore izjednačili su poticaje za krmače pod selekcijom odnosno nerastovske majke sa običnim krmačama , kojima se nezna porjeklo, znači običnim selskim križankama. To nije još sve ukida se i plava nafta po krmači.Reko nam je pomočnik ministra poljoprivrede da nismo konkurentni u proizvodnji,drugim rječima ako nam se ne isplati proizvodit po tim cjenama neka zatvorimo farme.Tako da je nas tamo oko 90% zaključilo da čemo uskoro zatvarat farme.Inače da bi ubuduče dobili poticaj po farmi trebate imat zemlju,legaliziranu farmu,nepropusne grabe za gnojnicu i još dosta novaca da to sve napravite.Tako da je moj zaključak da je njima cilj da mi propadnemo da evropska unija ima kamo plasirat svoj otpad od mesa,ako niste znali u Njemačkoj se svinje hrane sa gmo sojom koja košta po 2,5 kn za kg a kod na 4,1 kn.Krajnji zaključak je da ču ja svoju farmu od 50 krmača koje su sve pod selekcijom,a večina od njih su nerastovske majke morat pomalo zatvarat. Žalosno ali istinito.:evil:
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
cijena odojaka

sve što si rekao je istina da otkupljuju po mesnoj jedinici ali kod nas se još uvijek uspjeva prodati doma po normalnoj cijeni
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kaj nije neki standard 54-56%?pitam nis siguran.
samim tim odpada cijena od 9,5kn jel kak veliš trebal bi imat 59%,
još kaj je prek 130kg ispadne 7-8kn/kg
i tu se svodi na moj a i tvoj post.
il kak sam več rekel da je od zlata cijena je takva i plači skupa samnom.

Edit. BJONDA koja je normalna cijena? za mene je 14-15kn.a to nemreš dobit.
12kn i to da zakolješ i da ti je to stalna mušterija.a to je več moj prijatelju skoro pa niš od zarade.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
cijena odojaka

ja neznam situaciju u tvom kraju ali kod mene u selu nema velike farme svi smo mali uzgajivači i još se ne žalimo puno jer sve prodamo doma odojci su 14 15 veliki12 a krmače za obradu više nema nijedne u selu a prodavane su po 10kn a i veliki je ostao gdje koji teži od 200kg ostalo je sve prodano
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
je do nove godine i po večim cijenama,sad nebu išlo.
gle prodaval sam i ja po nekih 13-14kn i nisam veliki štoviše smanjil bum na minimum kad ode ova tura.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Slažem se sa cizmesinkinom u potpunosti.To kaj rade od svinjogojaca to je nedopustivo.Vele prekjučer na poljoprivrednoj da proizvodimo tek četvrtinu mesa za naše potrebe.A neko mora uvesti ostale tri četvrtine!A to su oni lopovi koji sediju v udobnim foteljama i kroje život ljudima koji imaju volju za poslom,ali kad nedaju!Ja više neznam kud bi se okrenul.Hranimo doma za sebe,jer meni nebudu uvaljivali evropski i ko zna čiji škart.Gledam svinjogojce i tužno i žalosno je to kaj se događa.A i sami smo si krivi kaj nismo rekli STOP Europskoj Uniji i zdravo đaci.Mi smo tolka zemlja i puna prirodnih bogatstava,a par kretena nam kroji sudbinu.Sad sam otišel u OFF i to debelo,ali nebrem više izdržati i gledati to,mada od ovog mojeg piskaranja nema koristi.Kak veli kolega cizmesinkin a i daniels,oni su tu da nas ubiju i da imaju kam škart voziti.A ljudi v gradovima nemaju izbora nego to kupovati,ako k tome dodamo još i gospočiju nekih,priči nema kraja.Ali dok je mene živoga,na mojem stolu nebu kobasa iz Čilea ili Danske,sigurno.Sve dok se hrvatski narod nebu pobunil protiv te Evrope i ovih naših komičara u Vladi nebu dobro.Ja sam za to nek je skuplje naše meso,ali je naše i kvalitetno je.Nije sigurno staro po par godina.A možda bi trebalo razmišljati i o tome da se bar mi sa Poljoprivrednog foruma probamo skupiti i da se krene nekaj napraviti po tom pitanju.Sad znam da budete rekli da je to nemoguće,ali svaki prosvjed nekaj pokazuje i znači.Moral bum otprti temu SELJAČKA BUNA.
Oprostite na ovom OFF Topicu,ali kak sam rekel,moral sam.Inaće da popravim temu kod nas je cijena odojaka oko 12 -13 po kili,veliki su oko 10 mislim,njih nisam gledal,al onak tu i tam vidim cijenu.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
hrvoje: Mi proizvodimo tek tovljenike.Ja i sam kod kuće držim stoku i dosta prodam u Zagreb,koji je 200 km od moga sela.Bit je stvorit ponudu i proizvod za kupce u gradu.Još ako im dostaviš na prag,SIGURNO će kupiti od tebe.Ovako više ne ide,sad dok se granice prema EU otvore,bit će još gore,jer će nas polomit sa niskim cijenama mesa.Sad još donekle se plaća carina,valjda.Po meni ne treba buna,nego se treba reformirat i borit za kupce.Ipak smo u kapitalizmu.. ;)
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
cijena odojaka

jučer na sajmu u dugom selu nije bilo svinja za prodaju nijedne a gledao sam po oglasniku i njuškalu cijene su od 13 do 20kn za odojke zagorje najskuplje prosječna tražena cijena je 15 16kn do 25kg pozdrav:vragek:bjonda
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
nije to velika cijena ni za kupca a ni za trgovca.
problem je kaj sad nije vrijeme za odojke.
sad ko kupuje to ide u tov.a neznam da baš ljudi imaju volju a i čim tovit.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
jel se bavi tko proricanjem budučnosti ili da je popio kavu pa pogledao u soc ili kristalnu kuglu
naime zanima me jel imate kakva predviđanja o cijeni bekona u 5-6mj
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
jesam JA.
cijena 12kn plafon 14 sa obradom.
11kn max 10kom na dalje.
i to najviše obala.
ja imam dogovorenu fixnu cijenu tak da mi svejedno koja je cijena,al ovo su moja predviđanja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh