• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,859
Interesantan ali mislim da je preskup. Godišnje za 3 dana posla ne isplati mi se uzimati samohodni. To je negdje kao da ide vlak kad zakvačiš za traktor.
Još mi fali jedan jack pot.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Isplati itekak. Ovo je nezgrapno za voziti i zahtijeva velika polja, pristupna s 4 strane, ak nećeš ručno žeti ili gaziti, kao za berač.
Sporiji je, traktor ti ima premali broj brzina (nema varijator) i mora raditi na konstantnom gasu...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,974
Rekao je 2 i pol sata garant,nije gledao na minute.
Kad smo pogađali posao rekao je da će mu trebati oko 2h i da je cifra za to 400kn..tako da nije odstupao od dogovora!
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
54
400 kuna za 2 i pol sata malčiranja? To je neka gadna ekonomska računica...

Moj teček naplačiva 400kn/h malčiranje, tj održavanje zelenih površina i po zimi čišcenje snijega (+ posipavanje dodatno), i 600kn/h sa šumskim malčarom
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Lijep traktor.
Sigurno tjera na eco, no NH nisu poznati po štedljivosti.
Znao sam jednog tipa koji je isto radio po niskim ciframa, ali to mu se obilo u glavu... Vise strgani djelova i popravaka, to valjda jer je sve na brzinu radio... Znao je pobrati kamen, sajle, razno razno smece itd...



Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Imam pitanje; jedan kolega je pitao mog tatu koliko bi on uzeo čovjeku za vađenje stabala višanja. Dakle, mora povaditi 1200 stabala višanja, sa Rakovicom 60 i vitlom.

Koliko bi vi uzeli novca za vađenje 1200 stabala?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,974
Dečko korektno odradio posao,moram priznat da sam se iznenadio,nudio sam mu više love i nije uzeo,rekao je da kad god trebam da ga zovem.

Mi smo dok je tast imao jcb 4cx vadili vinograd,cca 350 panjeva,cifra je bila 3500kn za posao.
Ako vadite i korjenje,to je već gadniji posao..
Kakve su višnje?mislim stare,visoke,debele,itd...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,563
Ja bi mu uzeo 10 kn za stablo. Ali s velikim traktorom. Zakaci i iscupaj. Jedan je vadio s malim bagerom i uzeo duplo. Sto je ok s obzirom na trajanje.
Mada po meni tu nema posla ni za mali traktor ni za bager.

A sta je imao s bagerom vadit u vinogradu?

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,974
Vinograd je bio jako uzak,a susjed je htio da vise loza ne raste,pa smo s malom korpom vadili korjenje i zatrpavali rupe.a čini mi se da je manje zezancije sa strojem vaditi lozu nego sa traktorom vući i prekvačivati sajle s trsa na trs.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,281
Mi smo dok je tast imao jcb 4cx vadili vinograd,cca 350 panjeva,cifra je bila 3500kn za posao.

To neki zajebani tast ak ti je računal posel :(giggle): :icon_axe:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,974
Ne,ne,naprotiv,tast mi je uzeo 300kn za gorivo,a ostalo je išlo meni jer smo susjedu kojem kosim imanje vadili vinograd!
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U jbte, dobra cifra, sutra kupujem jcb. :) :) :)
Ja takve usluge najviše dogovaram popreko, a kaj se tiče poljoprivrede, tu ide po čhv-u i to je zakon kod nas.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pošto podrivanje ide po hektaru,rali,jutru,koliko tko naplačuje?
Ja mislim iči po cijeni kao i oranje,100 eura hektar.
 

lipic

Član
Tu od
20 Svi 2012
Poruka
103
ajde nek netko lupi neku cijenu vitlanja trupaca sa običnim traktorskim vitlom i još običnijim traktorom,jel netko vitla za lovu ili je nekom netko vitlao pa naplatio pa zna cijenu po kubiku :(bear):
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Kod nas uslužno ide 400 kn po jutru, većinom svi poslovi su 400 kuna po jutru (osim špricanja, kultiviranja)
 

Najnoviji postovi

Na vrh