• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene usluga?

Dudo75

Novi član
Tu od
16 Lis 2022
Poruka
2
Pozdrav! Koliko bi koštalo po vašoj procjeni duboko oranje zemlje 500m2 koja dugo nije korištena, dakle s jačim traktorom.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To kaj zemlja dugo nije korištena ne mora značiti da bu problem za oranje. Imal sam slučaj kad se takva orala pola lakše nego susjedna parcela koja je redovito obrađivana.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
100 eura za 500m2..Jeste li normalni?? 2000 eura za hektar oranja??
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,238
Ne,nego 100eura za 500m2, tu ima više vrtnje i okretanja negoli na površini od 1ha.
Inače su kod mene naplaćivati 70lipa do
1 kn po m2,duboko oranje 50cm+,I to je za takav posao optimalno,naravno brazda mora biti uska i duboka,a uska zato da ostane ravno,tako da iza oranja možeš sa motokultivatorom isfrezati i poravnajte.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Jel zna netko koliko se kreće cijena kopanja rupa traktorskim bušačem fi 50cm? Imam upit za kopanje rupa a nwznam odredit cijenu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,866
50e sat rada stroja.
Sad koliko stigneš rupa iskopati za to vrijeme neznam..da li je ravnica ili brijeg,valja ubaciti u računicu..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Koja dubina, koja količina rupa, sve to određuje cijenu.
Ako je manja količina do 100 rupa npr. ja bih rekao 3 eura rupa, ako je 1000 i više onda 2 eura.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
Ako je sve na jednom mjestu i ako ti nije daleko od kuće 3 eura rupa, ako bude kamenja, cigle, korjenja, tj. ako bude pucanja štiftova onda odmah napomenuti da će cjena biti uvečana za takve rupe. Zaštiti sebe.
Na tim dubinama je sve moguče, pazi ako ima kakvih instalacija ispod. U takvim poslovima ima dosta rizika.....
 
Posljednje uređivanje:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
I to si u pravu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,718
To je rizik usluga.
Bolje u startu povećati cijenu pa ako sve dobro prođe, lako je spustiti na kraju na poštenu.
Može i tako, bitno je u startu sve opcije staviti na stol.
Kad sam ovdje kod sebe pitao za bušenje kroz dvorište radi priključka vode . Kažu 100 kuna metar, pitam jel može šta jeftinije, kaže nemože a rizik ako naletim na ciglu. A ja kažem ako ne naletiš jel onda ide jeftinije. Kaže a nene ista cijena. Reko zbogom , iskopao sam za dva tri popodneva.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Doslo je vrijeme kad je najbolje sve sam. Zna se dogodit da skupo platis i nisi zadovoljan ni ti ni onaj tko ti je radio.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Kupio sam nekakav busac. Do 50cm svrdlo. Grdo je sa tim delat rucno, ali ide. Svake godine se nesto dela sa njim i jednostavno se isplatilo ulozit tih par eura u rucni stroj. Stupovi za mahune i pazulj su postavljeni u jedno popodne. Naravno, busenje je striktno u poljoprivredno zemljiste, navozena dvorista i ostali tvrdi prostori, to je sasvim druga prica i tu rucno nema sto radit.
 
Na vrh