• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene uslužnih poljoprivrednih radova

T

thai

Guest
Poštovani moji poljoprivrednici imam jedno pitanje , pošto nisam iz poljoprivrednog miljea , zanima me informacija kolike su cijene oranja i sijanja za ovu godinu.
Trebam sastaviti troškovnik radova a cijene su mi totalne nepoznanice ,
inače sam iz Rijeke a za novu firmu u kojoj radim totalne su mi promjene izvođenja troškovnika za neke poslove.
Zahvaljujem se ;) ;)
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: cijene poljoprivrednih radova

pa kod mene se kreće cjena oranja 2-brazni plug od 0,20 do 0,30 kn./m2 a sijanje žitarica oko 10o kn 1000 m2,te su cjene možda visoke ali male su parcele i dosta dalek put , inače sam i Zadara i bavim se da drugima vršim usluge sa poljoprivrednom mehanizacijom.
Ako te još što zanima slobodno pitaj , ali kod nas ti najviše cjena ovisi o količini i dali je stalna mušterija.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene poljoprivrednih radova

ajd i mene zanimaju cjene.po jutru kak računate. :scratch
jel sam jednom dedi u selu oral,tanjural i posijal,čovjek me napada da plati a ja reko dajte za naftu i dobro. :D
daje mi 1000kn glupo mi uzet toliko. :oops:
pa pišite kak računate.

oranje:
tanjuranje:
sjetva:
špricanje:
kultivacija:
berba mislim na berač za kuruzu:
kombanjranje:
 
K

KRESO

Guest
Re: cijene poljoprivrednih radova

oranje 500 kn
tanjuranje 2 traga 250 kn
sijanje 200 kn
prskanje 150 kn
kultivacija 200 kn
kombajniranje 500 kn
= 1800 kn
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: cijene poljoprivrednih radova

kreso zaboravio si napisati da su to cjene po jutru, cca 5600 m2

Ja bi još samo nadodao, cijene kombajniranja na tablama 600 kn/ha.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: cijene poljoprivrednih radova

kod nas je kombajniranje ( ali ne na tablam) 2000 kn/ha najniže 1500 kn.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: cijene poljoprivrednih radova

vimi kaže:
kod nas je kombajniranje ( ali ne na tablam) 2000 kn/ha najniže 1500 kn.

pa čim kod tebe kombanjiraju i kak :scratch
kaj odmah samelju u šrot po toj cjeni.
 
S

strongboy

Guest
Re: cijene poljoprivrednih radova

ajde pretvorite cenovnik usluga u eurima za jedan hektar, da bi ih uporedio sa cene usluga kod nas u makedoniju.recimo kod nas je:
oranje =81 euro
oranje+drljanje=97 e
kosenje livade=81e
kombanjiranje=81e
sadnja duvana=146e
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: cijene poljoprivrednih radova

Ja se selim u Makedoniju i samo ću kositi livade.
 

Ä‘uka

Član
Tu od
2 Sij 2008
Poruka
94
Re: cijene poljoprivrednih radova

kada smo već kod livada kolike su cijene baliranja u rolobale sjenaže i omatanja
 
S

strongboy

Guest
Re: cijene poljoprivrednih radova

jd4755 kaže:
Ja se selim u Makedoniju i samo ću kositi livade.
ove cjene su za 1 hektar.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: cijene poljoprivrednih radova

Vidim da je za hektar ali ista je cijena oranju,kombajniranju i košenju livada ,zato ja biram košenje jer je najlakši posao,najmanje goriva a s dobrom rotacionom kosilicom se može dnevno puno pokositi.
 
S

staffmen

Guest
cijene kosenja, oranja, frezanja...itd

znaci zanima me kako se krecu cijene ovog navedenog u imenu teme...u okolici zagreba a i opcenito.
imam 1 poveci komad zemlje, tj nemam ja nego ujak, pa raspitujemo se oko cijene prvenstveno malciranja, pa nakon toga i kosenja, a i oranja te zemlje.
kako je to kod vas.
kako se krecu cijene kosenja trave?!
 
S

staffmen

Guest
kod mene cjena košenja livade oko 0,1 kn./m2

pa to je dosta jeftino.

pitam to zato jer trebat ce meni a i htio bi vidjet posto se to naplacuje jer tu kod mene ima dosta malih povrsina, koje imaju stariji ljudi ili oni koji se ne bave nicim a imaju zemlju, pa sam razmisljo da pokrenem biznis.
imam Motokultivator i striznu kosu 130cm.
ide relativno brzo s tim, a u dvije godine kolko ju imam dosta kosim poznanicima.
takoder kosio bi i ako treba dvorista i slicno.
to se dosta trazi a cijene su relativno visoke, pa gledam da ne budem skup, al opet ne prejeftin pa da sam na "nuli".
po mojoj nekoj racunici htio bi da si povratim gorivo 3x.
znaci ako potrosim 5l da zaradim za 15+l
a sa 5 litara pokosim jako puno. znaci 150kn za 5 litara potrosenog goriva.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
0,1 kn x 1000m2 = 100kn po dulumu, preskupo, za neke parcele 0,5 ha realno bi bilo 150/200kn.

da ali kod mene ima dosta parcela od 500 , 600, 1000 m2, kada je 1 ha tad je cjena druga ali tog ima jako malo
 
S

staffmen

Guest
Ha cuj...
isto ovisi kak daleko treba ic do parcele.
al mislim da ovak kosenje dvorista puno vise kosta nego naprimjer koliko bi kostalo kosenje njive iste povrsine.
Dobro se zna da su vrtlari skupi.

evo kolko bi vi uzeli za ovu povrsinu.
Slika je od ZUTOG.
povrsina je 3000m2
kaze Zuti da mu treba 3h da pokosi motokultivatorom zahvata 70cm i potrosi 5l goriva.
da mu ja to kosim uzeo bi mu 200-250kn.
ili je pretjerano?



http://img137.imageshack.us/img137/6489/picture465j.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
0,1 kn x 1000m2 = 100kn po dulumu, preskupo, za neke parcele 0,5 ha realno bi bilo 150/200kn.


100 kuna je 25 maraka ako se nevaram.to je sasvim ok cijena barem kod nas ovdje.hajd ako neko pokosi i za 20 to je ok ali niže se neisplati
 

Najnoviji postovi

Na vrh