• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
debljina gume je nekih 6 do 7mm, a sirina tocka mozda oko 5 cm

Moze se uraditi baz ikakvih problema.Sredina tocka ce biti vislja za nekih 2,5mm. Ako odradis bombazu i spadne ti list ja ti kupujem Bansek po izboru;););)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pa cime mislis da uradim bombazu a da ne skidam tockove, i koliko ce dugo trajati ta bombaza na gumi.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Taj sistem sa tzv. bombažom mi je jasan, no nisam siguran dal ima dobar efekt sa gumom...jer kotač mora svojimn oblikom i pritiskom lagano deformirat list pile da bi se on mogao "penjati" na vrh kotača...:scratch, ne znam, možda sam u krivu....takvi sistemi su se koristili nekad kad su postojali samo plosnati remeni, konkretno je taj sistem deda imal na cirkularu, a i na vršalicama sam videl...
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
pa cime mislis da uradim bombazu a da ne skidam tockove, i koliko ce dugo trajati ta bombaza na gumi.

Kod nas ima firma koja to radi i nije neka tarifa. Imaju brusni kamen gledano sa strane kao slovo U puste bansek u radu donji tocak dobija pogon od motora lagano prislone taj kamen dok se nedobije zeljeni oblik. kada se radi gornji tocak imaju PK kais koji postave umesto lista i kamen prislone na onaj deo odozdo po kome ne gazi list u ovom slucaju kais.Posto je kod tebe guma moraces kod nekog strugara ili glodaca da ti napravi ili od brusnog kamena ili od nekog metala oblik suprotan bombazi kao sto sam reko slovo U......
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
znaci sredina visocija, a sto stavljau remen umjesto pile, opet to dodje isto, i pila pogoni drugi tocak.
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
Taj sistem sa tzv. bombažom mi je jasan, no nisam siguran dal ima dobar efekt sa gumom...jer kotač mora svojimn oblikom i pritiskom lagano deformirat list pile da bi se on mogao "penjati" na vrh kotača...:scratch, ne znam, možda sam u krivu....takvi sistemi su se koristili nekad kad su postojali samo plosnati remeni, konkretno je taj sistem deda imal na cirkularu, a i na vršalicama sam videl...

U pravu si to se koristi i kod pljosnatih kaisa.list dobija pritisak na sredini i to njega drzi da nebi spao.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
znaci sredina visocija, a sto stavljau remen umjesto pile, opet to dodje isto, i pila pogoni drugi tocak.

čelični bombirani kotač može deformirati i gumeni remen i čeličnu pilu, al nisam siguran dal gumeni bombaž može deformirati čelični list pile, vjerojatno mora postojati neka predzategnutost....:scratch...eto to je moja zabrinutost
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
čelični bombirani kotač može deformirati i gumeni remen i čeličnu pilu, al nisam siguran dal gumeni bombaž može deformirati čelični list pile, vjerojatno mora postojati neka predzategnutost....:scratch...eto to je moja zabrinutost

Ako guma nije suvise mekana naravno da moze.Jesi nekada video bansek koji koristi tockove od automobila?????
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
I da napravi bombažu opet je na početku ...
Kod narčivanja pile mora se navesti sljedeče :

oblik zuba * korak zuba * širinu i debljinu * dužinu pile * vrstu i stanje drveta koje se obrađuje * potrebu sastavljanja,valjenja,tlačenja ili razvraćanja * širinu tlačenja odnosno razvraćanja na jednu stranu * veličinu i položaj bombea * promjer kotača tračne pile


Dakle opet ponavljam debljina pile nije u zavisnosti o promjeru kotača ..tu ima niz parametra koji su u interakciji a da bi piljenje bilo uspješno i sigurno .

Ivan, pila ( navodno) nikad ne puca na varu( ako je dobar) ..dakle i da je spojiš od 10 komada ona mora obavljati funkciju . Naarvno da od nje nisam ni tražio ni očekivao učinak kao od pile ovih gore parametara ..
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
malo sa gledao prijenosni odnos, na 820 ok&min motora ja imam oko 660 okr&min tockova koji su promjer 800 mm, to dodje oko 28 m&s, jeli to prebrzo.
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
I da napravi bombažu opet je na početku ...
Kod narčivanja pile mora se navesti sljedeče :

oblik zuba * korak zuba * širinu i debljinu * dužinu pile * vrstu i stanje drveta koje se obrađuje * potrebu sastavljanja,valjenja,tlačenja ili razvraćanja * širinu tlačenja odnosno razvraćanja na jednu stranu * veličinu i položaj bombea * promjer kotača tračne pile


Dakle opet ponavljam debljina pile nije u zavisnosti o promjeru kotača ..tu ima niz parametra koji su u interakciji a da bi piljenje bilo uspješno i sigurno .

Ivan, pila ( navodno) nikad ne puca na varu( ako je dobar) ..dakle i da je spojiš od 10 komada ona mora obavljati funkciju . Naarvno da od nje nisam ni tražio ni očekivao učinak kao od pile ovih gore parametara ..

Kada narucujes list za bansek reci da imas tockove promera 50cm i pitaj koliko koji list bi duze trajao debljine 0,5mm ili 0,8mm.Zbog svoje bezbednosti nikada nisam nastavljao list kada se pokida i postane kratak ja to dam nekome kome odgovara.po tvojoj teoriji i var se moze podjednako savijati i pratiti oblik tocka kao deo bez vara. Znaci sto vise varova to veca sansa da ce list puci.Kod mene se gornji tocak moze spustiti za 17cm znaci da oko 30cm ima tolerancije po listu,nakon toga list ide nekome kome odgovara.
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
malo sa gledao prijenosni odnos, na 820 ok&min motora ja imam oko 660 okr&min tockova koji su promjer 800 mm, to dodje oko 28 m&s, jeli to prebrzo.

Ako hoces da ti masina bude bezbednija mogo bi to malo smanjiti ako su ti brojke tacne imas 27,63m\s. Mogo bi to smanjiti na 23m\s jer time ces produziti i trajanje testeri.:idea::idea:
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Cirkular

Uzeo bi cirkular kralj-kocijan, sa fiksnim stolom i pilom 500mm.. kakva su iskustva s njim?
 

Kirurg

Novi član
Tu od
30 Lis 2011
Poruka
20
Pozdrav svima.
Odlučio sam napravit Banzek i polako ide od konstrukcije i nadalje večinom mi je jasno sve.Imam kotače promjera 50.
Pročitao sam prijašnje postove i dakako naučio nešto više .
Mene najviše zanima kolko je idealna brzina za banzek,procito sam jedni kazu 1100okretaja u minuti jedni manje itd.
Ja imam motor trofazni na 2900 okretaja pa me zanima kolki bi trebo promjer remenica na pogonskom tj na el motoru a kolki na osovini kotača.
Nebi htio isprobavat mislim da ne kupujem dva puta itd.
Hvala svima na odgovorima.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Zanima me izrada banceka,ali ono ,, hobi stolarski model ,, koji bi bio na jednom mjestu i pogon preko elektromotora.Znači rezanje iverice,OSB ploča,mdf-a i ostalog materija,kao i izvlačenje dasaka debljine 3-5cm iz jelove građe debljine cca 15cm.Građu bi rezao na dužinu od cca 1m i od toga izvlačio daske.Koliko bi bila cjena izgradnje takvog nečeg,ne mora to biti glomazno i veliko.I dali to netko od vas radi.
 

ivank025

Novi član
Tu od
8 Ruj 2011
Poruka
24
.........

Podelicu iskustvo i pomoci kome god treba samo mi recite sta i kako zelite, ostavio sam mail ako nekome treba pomoc neka se slobodno(pomazem savetima ako treba i radom nista ne naplacujem) javi evo i br tel +38162558092
 

Najnoviji postovi

Na vrh