• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam i ja tu gore neki otvor, ali je na ogroman sraf :( ..znaci, tu nutra bi morao biti taj neki drzac sa tom nekon loptom? Cemu to tocno sluzi?

Imam cisternu Rapid Virovitica - slicna Creini i koristim je za pitku vodu. Isto mi se dogodilo sto i tebi.
Crijevo koje ide od prozirnog taloznika gore na cisternu na poklopac vuce zrak iz cisterne. Ploca je pricvrscena sa 2 vijka. Skinuo sam plocu, iz unutarnje strane je zavarena jedna kosarica u kojoj se nalazi plasticna kugla - lopta (mislim da je 160 mm) koja zatvara protok zraka prema pumpi kada je podigne tekucina, tj. kada je cisterna puna.
Lopta je iz 2 dijela ljepljena. Kod mene se rastavila tako da mi je voda nesmetano usla u pumpu.

Drago mi je ako sam pomogao.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
Hvala decki, mora da je ista stvar onda i kod mene..budemo rastavili pa vidli i sanirali ;)

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
išao kupiti rasipač pa usput uzeo i cisternu.....danas probao, radi dobro, zadovoljan.....al nenalazim nigdje podatak sa koliko obrtaja treba vrtiti kardan, ja sam vukao sa fergusonom i 1000 obrtaja motora, što bi bilo oko 350 obrtaja kardana.....jel to OK??

 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
To joj je dosta okretaja, samo pazi da ti se ne zacepi crijevo dok vuces, jer bi se mogla usukati, ako je negdje hrdava ili malo trula..
Znam gomilu creina koje su se usukale..
Na ovo gumeno crijevo spoji plasticnu 10-tku od odvoda, i podrezi ju na kraju ukoso, da ne povuce dno u jamama..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
odsjekao sam dno crijeva, izvadio jedan kvadratić i još ukoso odsjekao, da nebi bilo problema, napuni se za 3-4 minute, još kupio jedno crijevo od 5m, dvije spojnice, šelne i kardan za nju....gume nisu neke posebne, al valjda će izdržati godinu dana, da mogu sebi vući, jer imam velikih problema sa septičkom, više neodlazi nigdje voda, i sada treba stalno pumpati.....pa je na kraju bilo isplativije kupiti sebi cisternu

sa kojim okretajima ti radiš?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Pumpam na 900 okretaja i napuni mi 3000 l za cca 2 min..
Al ogromna je pumpa na mojoj streu-mix, skoro duplo veca od ove creinine..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
onda ću još smanjiti okretaje.....neka napumpa i za 5min ili 10min, tako mi svejedno, samo da napumpa....i da se nešto nepokvari
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Nemoj smanjivati gas, ovo je ok kako radiš. Streu mix ima ogromnu pumpu i vuče kao luda naspram Creine :).
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to funkcionira....i ima ulja unutra....nadam se da će biti dobra, teško je kupiti dobru cisternu, gledao sam ih dosta i svi traže brdo novčića
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Ako se i potrga pumpa, to i nije neki problem, samo pazi na bacvu..
Meni kad vucem neki mulj, cujem da pumpi postane tesko, tj promjeni zvuk, al cekam da napuni i kad iskljucim kardan, pumpa odmah krene okretati u kontra smjeru, tu da je hrdava bacva sklopila bi se ko od sale..
Moja 90% vuce vodu, oko 20, 30 kom godisnje samo povucem gnojnice od krava i bikova kod sebe..

E da i pazi na zasun, da ti se sam ne zatvori dok budes pumpao, ako ne skuzis na vrijeme, to bi moglo biti pogubno za bacvu..
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
kupi manovakumetar i biti ce ti lakse pratiti i primijetiti da li se nesro cudno dogadja

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Vec sam pisao o tome, ovakav sigurnosni ventil cuva bacvu a kosta sitne novce,,,

Sigurnosni%20ventil%20za%20podpritisak.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nadam se da si uzel kardan sa kvačilom u slučaju da ti pumpa zacvika da kardan može propustiti, u protivnom ili ode kardan ili nekja potrga na traktoru ili pumpi, večinom ofrkne kardan.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Nemam kvacilo, kadran 1 kat, najobicniji, al duzi, jer od rasipaca je kratak
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni je jednom pukla lamela u pumpi i bome je kardan preskakivao sve dok nisam dotrčao u traktor i isključio kardan, lamela zacvika i ni mrdac više.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Mozda bi trebalo svakih par godina pregledati lamele, jer imaju svoj neki vijek trajanja.....

ako je zacvikala, jel oštetila nešto????

čujem da te lamele nisu skupe, da se jednostavno odradi remont pumpe.....al baš nebi volio da mi se tako nešto dogodi, pogotovo sada na početku, probao sam i kardan rukom, lijepo ide, dobro pumpa, izvukao sam 2 cisterne, godina proizvodnje 1997, čovjek kaže da je u upotrebi od 2000 ili 2001 godine.....al opet ni to nisu male godine, ako je ostajalo vode u njoj.....pa je trunula
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nije se oštetilo ništa, lamela je od bakelita, nove također damo izrezati iz bakelitne ploče, pumpa se rastavi i samo se ubace unutra i teraj dalje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
A zasto je ofarbana?

neznam koje boje treba biti, nekako mislim crvene, jer to je creina končar cisterna, i zapremine 2000l, dok creina koliko sam upučen ima 1700, 2200, 2700 itd.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh