• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne Creina

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
pozdrav ljudi!!!
kupio sam prije dvije godine cisternu creina 1700 litara! sad bi htio da rastavim pumpu i pregledam stanje lamela prvenstveno lamela, pa me zanima kako da je rastavim?? unapred zahvalan!! :icon_thumright:

edit: jos bolje bi bilo kad bi neko imao nekakve slike rastavljanje, ili rastavljene pumpe..
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
Koji je razlog rastavljanja iste, lose vuce ili radoznalosti radi???

vise radoznalosti radi ali i bolje da vidim sad nego da mi se u pola sezone nesto pokvari, a planiram je intenzivno koristiti ali samo za vodu! posto znam prethodnig vlasnika koji to nikada nije otvarao jer je poprilicno nemaran(on je konstantno dosipao preradjeno ulje u pupmu, na koju je nekada i previse kapalo jer nema onog staklenog oka) pa se bojim da je to potrebno bar ocistiti ako ne i promjeniti lamele..
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
vise radoznalosti radi

Ako smijem dati preporuku ja bih reko ne diraj nista ako dobro vuce, cisto da se ne iznenadis ako kasnije bude losije vukla,,,
Ulje moze i rabljeno nije problem jer jos uvijek ima dovoljno viskoziteta za podmazivanje odnosno dihtanje,,,
treba samo imati regulator da to ne curi previse radi estetike i potpisa gdje god da radis,,,
Ja ispod ispusne grane ja stavim ovecu krpu da pokupi sav visak tog ulja kojim se pumpa podmazuje,,,
 

mando

Član
Tu od
17 Stu 2009
Poruka
194
Evo. neznam dali ti je nešto od pomoći. Meni je slabo usisavala.Ovi bakeliti su bili dosta strošeni.

Susjedu su bili strošeni da su se izvukli i blokirali rotor tako da je doslovce eksplodirala
 

Prilozi

  • DSC00647.jpg
    DSC00647.jpg
    61.8 KB · Pregleda: 257
  • DSC00646.jpg
    DSC00646.jpg
    65.4 KB · Pregleda: 345
  • DSC00648.jpg
    DSC00648.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 319
  • DSC00650.jpg
    DSC00650.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 477
Posljednje uređivanje:

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ja sam mijenjao ta dva velika zupčanika, pumpa je lupala u radu neko vrijeme i onda su otišli do kraja.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Misljenja sam da je filer za aute bolji od bilo kakve temeljne farbe,,,
Doduse i nesto skuplji,,,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Dečki, možda malo bezvezno pitanje, ali...da li vi kada napunite cisterne, vadite van onu gumenu brtvu na priključju cisterne da nebi odletjela kada ispuštate sadržaj cisterne van ( naravno ako se ispušta bez raspršivača )? tj. da li bi ta gumena brtva trebala biti fiksna u tom priključku ili ne?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Ja ne vadim i nikada nije ispala.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
i kod mene bi, kako stvari sada stoje, ispalo, ali posto smo kupili rabljenu cisternu i nikad se sa njima nisam prije susretao, nisam znao da li je to normalno ili ne..imam i jos jedan problem - kada prikljucim cijev na prikljucak, jednostavno ne dihta tp sve skupa nikako i jako vuce zrak. To smo rijesili dodavanjem jos jedne gumene brtve ( na strani prikljicka na crijevu ), ali se mora paziti kod slaganja da to dobro dihta.Narucio sam za sada novi prikljucak ( sa strane cisterne ) pa cu vidjeti da li ce to rijesiti problem ili cu morati uzeti i novi prikljucak sa strane crijeva

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene je brtva fiksna i nemože ispasti.
Jedino za koje ja znam da hoću ispadati je kod Creine i kod ovih kojekakvih naše proizvodnja (tehničar, končar, goša...)
Kod stare njemačke proizvodnje brtve ne padaju, barem ja nisam naletio na takav slučaj.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Pa ja imam Creinu 20-tak godina, nije mi nikada ispala niti može tako lako ispasti.

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kad je moja cisterna kupljena na njoj su bile Perrot spojnice ali sam ih sve izmjenio na klasicne ,,,
I nikad mi se nije dogodilo da mi brtvena guma ispadne,,,
Mozda nebi bilo lose da si to i vas dvoje promjenite jer kroz gorivo Vi to visestruko otplatite ako vam tu vuce zrak,,,
Govorim ovo ako radite usluzno i dosta je koristite,,,
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
500_500.jpg


ovakav je priključak na našoj creini. i ta brtva mi se nekako do sada činila preslabo fiksirana pa sam ju uvijek vadio kada sam ispuštao cisternu da ne odleti. Pošto nije baš ni dihtalo sve to skupa, sad sam naručio taj novi priključak pa ću vijedti kako će se ponašati. Ako opet ne bude dihtalo uzet ću i novi priklučak za cijev pa se nadam da će sve biti u redu i prestat će vuči zrak. A baš ću i testirati to da li će izletjeti brtva ili ne
 

Najnoviji postovi

Na vrh