• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Koda da se vozi po pijesku... :p

oops !! problems on a dry field.....:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=KqDDNNP51lk[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
piše u opisu videa da prikazuje lošu trakciju na pjeskovitom i rahlom tlu.. al da je ovo previše za taj traktor i po normalnoj zemlji, je... nije ju problem potegnuti, neg' zaustaviti, a još ni nema prvi pogon.. :(n):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
samo za kolegu Šananu, nisam stigao prije :icon_e_biggrin:

evo slike kako je napravljen hidraulični ispust



 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Pozdrav! kod nas poplava, sve cisterne su u pogonu, pumpa se voda iz podruma, sa dvorišta, septičkih jama... evo slike od jučer

moj IMT 540 fiat sa cisternom Morawetcz (nisam siguran dal se tako piše)
 

Prilozi

  • pada.jpg
    pada.jpg
    21.2 KB · Pregleda: 150
  • ljhnm.jpg
    ljhnm.jpg
    27.6 KB · Pregleda: 149

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
prije se moglo vozit na pročistač, ali sad na pročistač vozi samo varkom, jer je netko od lokalnih šerifa otpelal neku kiselinu tam i zabranili su odvoz. a kanalizacija u Trnovcu je plaćena i po ugovorima trebala biti završena 2006. god ako se ne varam a dan danas nije napravljena. a komunalni redar se sad kad su poplave ne pojavljuje nigdje jer vjerojatno ne bi preživio da nekome napiše kaznu ili tako nešto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Danas moja cistrena bila u akciji, 30 komada, po 4000 litara.. a voda još samo raste..KATASTROFA! Nemam slika, jer mi nije bilo do toga...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja sam sa dvora ovaj tjedan izvezao nekih 150 cisterna po 6000l ...pa i sad zamislite koliko je to vode, jednu noć smo vozili do pola 4

uglavnom jako buran tjedan.. sad se normaliziralo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Gdje bi bilo za kupiti ove slavine za ulje?
Pocela je sliniti odjednom, ni sam neznam od kud, valjda negdje kod ovoga stakla, na navoju dolje nije sigurno..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
IvanKC, odšarafi to van i sve dobro ispuši kompresorom i sva crijeva koja idu u nju, nevjerujem da treba nova, kad ti bude dolje onda provjeri dali je negdje napukla.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Budem ju skinul dolje, ali crijeva ne diram, jedva sam ih poslozil da su suha sad, kad ide jedno u drugo i tako tri komada..
A cini mi se da bas pusta tu kroz to stako odnekud, a i mislim da je to vec mjenjano, izgleda mi nekak novo s obzirom da je cisterna stara 30 god..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Kako riješiti problem smrzavanja pumpe na cisterni pri ovako niskim temperaturama, cisterna ja stalno napolju. i pumpa se totalno smrzne, nembre se kardan vrtit niti ona ručica za usis i ispuh. Kad baš moram,,lagano ju poljevam mlakom vodom dok se ne odmrzne, ali ima li drugog rješenja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,415
Pa u pumpu ne bi smjela doći voda, već samo ulje koje ju podmazuje, zar ne? Ja ove godine ju nisam još koristio na minusu, ali iz prijašnjih godina koliko se sjećam nisam imao problema.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Kako riješiti problem smrzavanja pumpe na cisterni pri ovako niskim temperaturama, cisterna ja stalno napolju. i pumpa se totalno smrzne, nembre se kardan vrtit niti ona ručica za usis i ispuh. Kad baš moram,,lagano ju poljevam mlakom vodom dok se ne odmrzne, ali ima li drugog rješenja.

Trebalo bi možda zamijenit ulje,jer moguče da je došla voda u ulje..
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
238
Kako riješiti problem smrzavanja pumpe na cisterni pri ovako niskim temperaturama, cisterna ja stalno napolju. i pumpa se totalno smrzne, nembre se kardan vrtit niti ona ručica za usis i ispuh. Kad baš moram,,lagano ju poljevam mlakom vodom dok se ne odmrzne, ali ima li drugog rješenja.

Ja kad koristim cisternu zimi svaki put po zavrsetku posla,to jest kad je ispraznim ukljucim pumpu na prazno da radi minut dva prebacim rucku par puta lijevo desno i to je to.
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Eto, dok se neki bave branjem kukuruza, oranjem, sjetvom ječma...ja praznim septičku, :( na polju je živo blato, a sjeme doma stoji :(

I jedno pitanje, koliko bi me okvirno mogla koštati reparacija pumpe? Vuče, ali dosta slabije.
 

Prilozi

  • IMG_20151012_175921.jpg
    IMG_20151012_175921.jpg
    69 KB · Pregleda: 194

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ova ekipa vozi nama gnojnicu s farme















Traktori su JD 7830 na pumpi, Case IH Steiger 435 i CAT Challenger MT 945C, cisterne su Nuhn QuadTrain koje su zglobne tj. tvornički su napravljene kao tandem radi lakšeg manevriranja, ukupna zapremina je cca 38 000 litara (10 000 galona)

BTW slike su od prošle nedjelje i ponedjeljka.
 
Na vrh