• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kolege, svaka čast što vi svoje spremate, kod mene takva kiša pada, da bi lako bila poplava, i mislim da će mi tek sad cisterna trebati.. Ok spremna je!
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Katastrofa @Steyr ja sam neki dan 11 cisterni izvlekel sa pšenice a ko da sam lončičem grabil nikaj se nije poznalo..a sad opet...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
:icon_e_sad: 11 cisterni, el imaš kakvu sliku!? Takva kiša kod vas!?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Evo jedne.. to je bilo na putu prema mojoj parceli.
 

Prilozi

  • WP_20131112_001.jpg
    WP_20131112_001.jpg
    38 KB · Pregleda: 203

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
Moja kupljena prije par dana , neznam gotovo ništa o cisternama ovo mi je prva ,isprobao sam je i sve radi ! dovezena mi je doma i ima kardan,3000L, sve zajedno 2200 E, puno malo previše nemam pojima ?

6sxvmx.jpg

vymnb.jpg

2115ez8.jpg

31783uc.jpg

2wmjkhl.jpg

34p0vat.jpg
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Čini mi se dosta uredna, bitno je da je dobar motor da vuče al čini se sve ok, to je realna cjena.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
U super stanju ti je cisterna, mi dok smo kupovali, isto smo jednu Eckartovu nasli u super stanju, skoro identicna kao ova tvoja i pogodili se s covjekom za 1800 eur i dok smo trebali ici po nju, nazovemo covjeka, a on kaze, cisterna vise nije na prodaju, sunce mu svercersko..
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
kad neko nešto kupi i pita me dali je dobro kupio :confused: moj odgovor je uvijek isti ,Vidjet ćemo prije ili malo kasnije vrijeme će pokazati:icon_fU:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo je to velika cjena za 3000l, ali cisterna je stvarno uredna. Obična cisterna ko ta tvoja, 3000l mora ići za oko 1500-1800 evropljana :)

Imal sam recimo na ponudi cisternu 4500l, tandem osovina, zračne kočnice, 2 ventila iza, hidro otvaranje, 2 bočna otvora, pocinčana, stanje vrlo dobro, pumpa odlična, za svega 2600€.
A u prosjeku cisterna s 2 ventila iza i jednim bočnim, 4000l, hidro otvaranje se kreće oko 2000-2200€
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
mi svoju pocinčanu 4200 litara (neka švapska iz 70 i neke) sa novim Fuldinim balonkama, 5 metara novog fleksibilnog crijeva, kardanom, dva ulaza i hidrootvaranjem platili ravnih 10.000 kn, to je bilo prije nekih 3-4 godine... i još dan danas služi, izveze nekih 70 cisterni godišnje, uglavnom kupaonske vode tak da mi prezadovoljni... :icon_thumright:
 

kdarko

Član
Tu od
8 Velj 2012
Poruka
185
takve odgovore sam i očekivao, sjeverozapadni dio Hrvatske ima cisterni u prodaji koliko hoćeš i po trgovinama dijelova , kod mene od Virovitice prema istoku malo ,dijelova osim fi 100-120 a većih još manje ,da bi došao do tamo treba potrošiti 300-400 kn.goriva naći nekog tko će me zamjeniti (hraniti krave) i onda ako kupim platiti 200 eur. prevoz . Ova mi je bila najpovoljnija za mene :icon_thumright: A ponekad se može i malo izgubiti netreba uvjek gledati da si dobio :icon_twisted:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Ja sam svoju Streu-mix 3000l platio 2000€ i još sam dao 100€ za prevoz i ne žalim. Moja je 3000l i samo je vozila vodu i nikad nije ništa drugo voženo u njoj osim vode. Mogao sam ja uzeti za 1500€ istu takvu koja je vozila gnojnicu i tko zna šta sve ne, ali kad mi je trebala takva cisterna onda sam dao malo više.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Pozdrav ljudovi... kupio sam polovnu prikolicu kod jednega preprodavača i prikolica nije dugo izdržala te mi je ponudio da zamjenim. Gledao sam kaj ima i dopale mi se 4 posinčane cisterne, tako da me sad zanima na kaj trebam gledati prlikom izbora cisterni. Kapacitetom su od 2000l pa do 2500l.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ovisi kakav traktor imaš, ali ako je bar imt539, uzmi 2500, to bez problema on vuče.. nema smisla da se s lončekom voziš, makar i da imaš 5 cisterni godišnje za prazniti... gledaj obavezno pumpu u kakvom je stanju, dal dobro vuče, jesu li gume ok, bilo bi dobro da je pocinčana i ako ti ju može otvoriti da ju vidiš kak iznutra izgleda... i po mogućnosti da u paketu dolazi crijevo s metalnim nastavkom od bar 2 m, inače taj metalni dio ti je jako koristan da možeš manevrirati crijevom u grabi, a komad ti košta cca 400 kn (tak je barem bilo za moje fi120 crijevo)
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Hvala na odg. No kako da znam dali je pumpa ok, ipak su sve starije cisterne!? Imam NH od 55ks, ali nije puno veći od Imt 549, i dosta je lakši morao sam dodat 160kg u gume za oranje! Pošto nisam u ekstremno brdovitem terenu sve lakše uzbrdice, pa miss da ide bez problema s 2500l bar po normalnim uvjetima. Cisternu bi koristio svaki 3 dan po ljeti. Dobio sam ponudu i 3000l, ali mi je to puno. Kad se odlučim napišem ime i sve, pa mi javite iskustvo ako ko ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,624
Kak je taj traktor relativno nježne gradnje, pogledaj koliko je dozvoljeno opterećenje zadnje osovine, jer cisterne znaju imajti valiko opterećenje na rudu (i preko tone).
Pogledaj i može li se rudo na njoj okrenuti prema dolje. Bilo bi dobro da je i kuka na traktoru čim bliže diferencijalu. Nebi ti preporučil veću od 2500 litri.
Poznanik vozi 3000 litri s MF-om 175
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi vučemo 3000l sa 539, ALI SAMO kad je suho i po ravnom i onda ide, brega nesmije vidjeti, a blato još pogotovo.
Imaš jako zgodnih cisterni tako oko 2200l sa širokom osovinom, baš namjenjene za brdovit kraj i jedna takva bi bila idealna za tvoj traktor, da nemaš straha da te nekud povuče ili nedaj Bože da se desi kakvo zlo!

Neznam za kaj ćeš najviše ju koristiti, ali evo ti jedna za primjer!

Odlična cisterna, super očuvana, a cjena se još da korigirati jer ovo je navedeno malo puno.
Takvu neku sličnu da si nađeš, samo da je još malo spuštenija na osovini i da je šira osovina, služit će te godinama i godinama.

http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/cisterna-fliegl-2200l-oglas-10693692

EDIT:
Evo ti prava prilika za male pare!
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/cisterna-pocincana-2200l-oglas-9260126
Za tvoj traktorčić i tvoj teren odlična, nemaš straha da bi mu moglo biti previše.

Ako ćeš se bavit uslugama, ova ti je i registrirana!
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/cisterna-oglas-9364135
 
Posljednje uređivanje:

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
ZJ, daj malo bolje objasni ovo " Pogledaj i može li se rudo na njoj okrenuti prema dolje. Bilo bi dobro da je i kuka na traktoru čim bliže diferencijalu."?

ŠANANA, najviše bi ju koristio za navodnjavanje. Svake godine posadim oko 50-100 vočka i pol se osuši u ljeti! No imam i dio vrta i svašta kaj bi trebalo zaljevat, a vrijeme svake godine lošije! Gledao sam te cisterne i svaka je nekako drugačij, morat ću ovaj tjedan sjesti i sve to bolje pogledati.

Pošto meni ni praktično na traktoru da one ručke vucem amo tamo, kako se na onim hidruličnim otvaranjima prikapča ono 1 crijevo, ja imam 2 para izvoda po 2 i di da ukopčam taj 1 ??? Od cisterna javim koji mi je favorit!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kopčaš i bilo koji par gore ili dole i prema tome radiš s ručicom, jednostavno je.
 

Najnoviji postovi

Na vrh