• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Mikula, pravi strojevi. To vam usluzno neka firma radi odvoz? Laguna je u zemlji vidim. Iskopana je zemlja pa je stavljena folija ili je betonirana ?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da, to nam jedna firma uslužno vozi http://www.snovalley.ca/services/manure/ a lagune su iskopane u zemlji i samo je dno betonirano, ukupno su tri lagune dužine 85 m a širina je 35,45 i 55 m. Zvonko ne samo da je "nitratna" direktiva na djelu nego polek te lagune imamo iskopanu grabu u koju bacamo uginule/eutanizirane krmače , odojke i posteljicu pa kad se napuni dojde bager i iskopa novu i odmah tom zemljom zameće onu staru i šibaj dalje. Kad sam to videl ostal sam "paf" rekel sam šefu da bi kod nas zaprli farmu u istom danu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
I kaj je on rekel na to?

Nego, čovječe, pa kad ti spavaš? Sad je koliko 2 ili 3h ujutro?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da, to nam jedna firma uslužno vozi http://www.snovalley.ca/services/manure/ a lagune su iskopane u zemlji i samo je dno betonirano, ukupno su tri lagune dužine 85 m a širina je 35,45 i 55 m. Zvonko ne samo da je "nitratna" direktiva na djelu nego polek te lagune imamo iskopanu grabu u koju bacamo uginule/eutanizirane krmače , odojke i posteljicu pa kad se napuni dojde bager i iskopa novu i odmah tom zemljom zameće onu staru i šibaj dalje. Kad sam to videl ostal sam "paf" rekel sam šefu da bi kod nas zaprli farmu u istom danu.
e gdje je crkotini mjesto nego u zemlji , prije toga je ostavi da se nahrane lešinari ..ne bi nestalo bjeloglavog supa da kvazi stručnjaci ni diplomirali na održivom razvoju ...
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
I kaj je on rekel na to?

Nego, čovječe, pa kad ti spavaš? Sad je koliko 2 ili 3h ujutro?

Samo se nasmijal, ma prerano sam legel pa sam se zbudil sad malo prošnjofam po netu i spušim kojeg čika pa natrag u krevet. BTW 8 vur je razlike (sad je 1:24 )

e gdje je crkotini mjesto nego u zemlji , prije toga je ostavi da se nahrane lešinari ..ne bi nestalo bjeloglavog supa da kvazi stručnjaci ni diplomirali na održivom razvoju ...

Tu nema supova ali ima zato kojota i lisica kaj se sve j... ali nikak ih poslikati.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
Al se i ovi jadnici namirišu govana cijeli život.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Da ali im satnica sigurno nije manja od 20 CAD (bruto, neto je cca 15% manje) jer tak obično imaju traktoristi (od 20 do 25 CAD bruto)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Mikula

Mozda znas koje dimenzije guma su na cisterni? I kolko stavljaju gnojovke na hektar?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
30.5 x 32 su gume, a neznam kolko su stavljali gnojnice jer ovo kaj voze su šljakeri i njima se fučka (a niti ih ne zanima) koliko ide, ove dve parcele na koje su vozili su otprilike skupa 250 Ha površine (izmjeril sam na google earthu), jedino sam videl da su tri dana miješali puno vode u lagune. ovo je jedna parcela i još jedna takva je iznad nje (vidi se kod farme gdje su spojene)

 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ali im satnica sigurno nije manja od 20 CAD (bruto, neto je cca 15% manje) jer tak obično imaju traktoristi (od 20 do 25 CAD bruto)

Bome za tu satnicu odmah bi otišao odavde.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Tak je gusta bila da su morali vodu umješavati ili ? Vodu crpite iz zemlje odmah pokraj lagune ?
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Tu je godišnja količina oborina 410 mm tak da moraju miješati a vozi se jednom godišnje. Pored lagune je bunar gdje uzimaju vodu za lagunu.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Ovih dana navodnjavam krumpir i kad ispuštam vodu pumpa na cisterni mi radi oko 30min dok sve izadje, na nekih 1400 o/min gasa traktora, na 2000 je 540ok.

Šteti li pumpi da se tako dugo vrti?

Radi se o streu mix 3000l.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Zasto se toliko brzo vrti pumpa?
Zar sa manjom brzinom nemozes postici isto buduci da toliko dugo istice?

Sto se tice pumpe njoj ne steti toliko vise naje*u letvice jer se vrte bez podmazivanja a na dosta velikoj brzini,,,
Mozda nebi bilo lose da umjesto motornog stavis neko gusce ulje i pojacas podmazivanje kod usisavanja kako bi se pumpa vise podmazala i kako bi ulje sto duze ostalo na stjenkama i smanjivalo trenje,,,
 

Najnoviji postovi

Na vrh