• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ajde bobo u redu je..ne moraš odma napadat čovjeka,vidiš da kaže da je prvi put na nekom forumu,trebali bi mu lijepo pomoć i objasnit dok se ne snađe...razumijem da si ti admin i da ti je to posao,ali ima i ljepši način.
 
B

Bobo

Guest
Ja se ispricavam ako je ovo ispalo kao da napadam covijeka, no postoje vrlo lijepe upute za postavljanje slika an forum, koje ljudi ne zele citati. I onda svi pitaju "Kako da je to napravim?" i imas one druge koji niti ne pitaju, pa idu probati...

Kako me ne bi ljutilo, ali treba odrzavati neki red tu...


Jos jednom se ispricavam ako je ispalo u napadackom tonu, nije mi to bila namjera.
 
S

sapat

Guest
celtis 90 ks 4 cilindra
ares 125 ks 6 cilindara i oba dva imaju jd motore
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
celtis 90 ks 4 cilindra
ares 125 ks 6 cilindara i oba dva imaju jd motore

Sviđa mi se tvoj Celtis .
Pravi je bumbar , mal , kratak , nabijen energijom :D
 
S

sapat

Guest
Nije loš, ali stvarno je nabijen energijom. Jednu jesen sam morao s njim sijati pšenicu, sa rotodrljačom i sijaćicom od 3 m i na nevjericu svih taj traktor je išao brzinom i do 6.5 km/h na 2200okretaja, jedino se bio malo problem okretati na uvratinama
 
R

Ratarko

Guest
Ma ludnica , ja takvu kombinaciju od 3 metra nosim sa Masseyom !!!
Ajmo se mjenjati , ja tebi Masseya ti meni Celtisa ? ;)
 
S

sapat

Guest
Pa sada je i ja nosim sa aresom, ma nema frke ako treba pomoći, ali jedini je problem da maseja baš i nevolim...
jesi ti baš iz broda ili?
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Pa sada je i ja nosim sa aresom, ma nema frke ako treba pomoći, ali jedini je problem da maseja baš i nevolim...
jesi ti baš iz broda ili?

Ne voliš Masseya a Claasa voliš ? ;)
Pa MF ima tradiciju koju će Claas stići tek na kraju ovoga stoljeća , prava pila , hehe .
Å alio sam se za zamjenu a i za sve ostalo , nije valjda da si stvarno mislio dok pitaš odakle sam ?
Živim u selu 15 km istoćno od Sl.Broda .
 
S

sapat

Guest
Naravno da imam bar malo smisla za humor... ćesto sam u okolici broda pa sam zato pitao, sumnjao sam da si iz Bickog Sela
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
Naravno da imam bar malo smisla za humor... ćesto sam u okolici broda pa sam zato pitao, sumnjao sam da si iz Bickog Sela

Pa jesam , ja sam BIĐANIN / BIĐO :D
Nisam htio pisati ime svoga sela jer nas niti nema na zemljopisnim kartama , dobro ima ali samo na nekim :cry:
 
S

sapat

Guest
eto vidiš UHVAĆEN SI! Za vrijeme rata sam bio u Garćinu, imam rodbine i u bickom selu. Traktor te je odao
 
R

Ratarko

Guest
sapat kaže:
eto vidiš UHVAĆEN SI! Za vrijeme rata sam bio u Garćinu, imam rodbine i u bickom selu. Traktor te je odao

Gotov sam , krinka mi je raskrinkana :D :D :D
Može na PM ovo po pitanju rodbine u Bicko-Sitiju , sigurno ih poznajem .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
sapat kaže:
Malo sam bio nekulturan, pozdrav i vama svima. Slike bih mogao ubaciti sutra dok se malo ne snađem na forumu, inaće sad sam prvi puta uopće na nekom forumu. Mislim da je stvar u rasporedu težine, nema iskoristive snage bez kila. Celtis 90 ks, a Ares 125ks. Ares će imati godinu dana u 9 mj, za sada su mi zamjenili jedino alnaser. Moja se obitelj bavi stočarstvom i ratarstvom u Nuštru

SAPAT
Rekao si da se baviš stočarstvom, s čime točno?
Da li znaš za kojeg svojeg Claasa potrošnju?
 
S

sapat

Guest
Bavim se tovom junadi iskljućivo domaćeg simentalca.

Neznam toćno, ja samo sipam i tjeram... uglavnom sam zadovoljan kvalitetom posla koje ti traktori obave, pa se sa potrošnjom ne zamaram previše
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
SAPAT

vidim da imaš celtisa, ja namjeravam kupiti celtisa 456 rx sa prednjim utovarivačem, bio sam na claasovoj zelanoj akciji i jako su mi se dopali ti celtisi. Od prodavača sam dobio informaciju da je utovarivač odlična stvar, možeš s njim raditi sve dizati palete, čišćenje, .... Prednji utovarivač mi treba za utovar peradi i čišćenje objekta. Kod dizanja paleta važno mi je da diže okomido kao viljuškar. Kakva su tvoja iskustva sa utovarivačen cijena, mišljenje, upravljanje?

jel znaš da ti mogu ugraditi zamjenski čip, dobiš 10-15 konja i uz to ti daju garanciju!
 
S

sapat

Guest
igor_peradar kaže:
SAPAT

vidim da imaš celtisa, ja namjeravam kupiti celtisa 456 rx sa prednjim utovarivačem, bio sam na claasovoj zelanoj akciji i jako su mi se dopali ti celtisi. Od prodavača sam dobio informaciju da je utovarivač odlična stvar, možeš s njim raditi sve dizati palete, čišćenje, .... Prednji utovarivač mi treba za utovar peradi i čišćenje objekta. Kod dizanja paleta važno mi je da diže okomido kao viljuškar. Kakva su tvoja iskustva sa utovarivačen cijena, mišljenje, upravljanje?

jel znaš da ti mogu ugraditi zamjenski čip, dobiš 10-15 konja i uz to ti daju garanciju!

O cijenama nebih, a što se tiće utovarivaća za sve mi se pokazao dobar, osim za palete. Problem je manervirati sa paletom na vilicama, pogotovo ako si na skućenom prostoru i ako je teren neravan.
Neznam za čip, ja sam mislio da to rješavaju preko softvera.
Malo ću pohvalit Claasove servisere iz đakova, mladi su i ništa im nije teško. Mislim da su dobri
 
B

branko

Guest
Obrisan neispravan link.

ovaj na slici isto ima ugradjen drugi cip, i sad ima cca 115 ks , to mu je napravljeno u cakovcu i to na prvom servisu su mu sami predlozili tu mugucnost. jedino ga nisam pitao koliko je platio. u biti to ti je samo zamjena softvera ali im je jednostavnije staviti drugi eeprom , pa onda kasnije u tvojega upucati novi softver i opet napraviti istu stvar nekom drugom. i on isto hvali servisere u cakovcu veli da je razlika izmedju njih i ovih od mccormicka nebo i zemlja, vjerojatno je to zato jer je austrijanac zastupnik pa se vise brine o kompletnoj usluzi. a vjerojatno i sam claas se vise brine o svojim kupcima jer im je cilj postati najprodavanija firma medju traktorima u europi.
 
S

sapat

Guest
E takav sam htio kupiti, ali je previsok pa mi nemože ući u štalu. Za sada nemam potreba za dodatnom snagom, ali ko zna, možda jednog dana
 

Najnoviji postovi

Na vrh