• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Claas

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
@ZJ e sad si dobro i razumljivo objasnil sve i od sad kad neko na formu pita nekaj za potrošnju prekopiraj ovaj post i sve bude jasno👌😁
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
U pitanju je ovaj traktor, kako vam se cini... Hauba i blatobrani su lakirani na novo
Screenshot_20200712_205913_com.facebook.katana.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Pazi da nije prefarbani narančasti. Ima takvih par pri nama.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pa onda bi bila getriba i sve ostalo bilo narančasto.. tj bilo bi vidljivo da je lakirano sve...
Danas idem na dogovor pa ćemo vidjeti šta bude :D
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nemre biti naranđasti jer takvih renaulta nema,oni idu do 2005 godine. A ti se skitaš po mojem bližem kvartu i ne javljaš se🙈
 
  • Like
Reactions: ZJ

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Nisam baš pratio te renaulte previše... ovaj claas mi se baš sviđa, jedino mi malo mrvicu prevelik al šta bude bude . Mada u firmi su prije imali aresa 557 atx,, nešto je bilo problema sa getribom sitno, al strujni problem..

Često sam ja u tom kraju, pretežno nedjeljom znam otići pa, stalno ima nešto zanimljivoga za kupiti...
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Danas bila generalna proba :D za sad super zadovoljan, promjenio sam ulje i filtere motora.
Ima jedna sitnica, neka gumica na getribi malo slini al ništa strašno, super je raditi s njim...
 

Prilozi

  • IMG_20200723_195852.jpg
    IMG_20200723_195852.jpg
    39.8 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20200723_195901.jpg
    IMG_20200723_195901.jpg
    55.3 KB · Pregleda: 66
  • IMG_20200723_195902.jpg
    IMG_20200723_195902.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 64

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, di claas ima broj šasije osim iza na kabini... zezaju me za homologaciju.. gore je prednji hidraulik i kažu da je ispod nosive ploče hidraulika.. Jel bi to bila prednja desna strana kod kilera... (Kad se gleda iz kabine)... da ne skidam krivu stranu bezveze... Zahvaljujem
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Hahah i ja imam isti problem na aresu. Da na desnoj strani je ispod nosača prednje hidraulike. Nisam kod traktora tak da ak hoćeš slikaj tu desnu stranu pa ti zaokružim di je točno,radil sam to na renaultu i sad me ovde čeka. Al to ti je trebal prodavač napravit a ti ga samo trebaš registrirat,al očito je bil ljen to radit.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Riješio sam jedva haha, kad skinem desnu ploču onda se vidi. Nisam je vadio skroz dolje, slikao sam i poslao na tehnički i riješili smo. Nego danas opet na registraciju.. Prodavač mi je samo izvadio tehničku specifikaciju a ja imam homologaciju i registraciju.. Danas bude riješeno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Riješio sam jedva haha, kad skinem desnu ploču onda se vidi. Nisam je vadio skroz dolje, slikao sam i poslao na tehnički i riješili smo. Nego danas opet na registraciju.. Prodavač mi je samo izvadio tehničku specifikaciju a ja imam homologaciju i registraciju.. Danas bude riješeno.
A onda dobro,jer na mojem je između dva šarafa koji drže ploču pa nikak nisam mogao naći. A i taj je onda pametan, ak ti je dao tehničku specifikaciju znači da je i on vadio to dole da bi poslao sliku jer i njima treba slika broja na šasiji,onda je mogo dat još par sto kuna i napravit homologaciju,al to samo ja valjda radim dok prodam traktor.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Ma nije vadio, valjda ima nekog da mu to napravi bez toga. Jer ima i iza na kabini broj šasije, ali na tehničkom nije htio priznati pošto se kao ta pločica može zamijeniti.. al oke nije sad bitno. Riješeno je sve, danas obavim regu i to je to. A da mogao je, to mu je još 500 kuna pa mu predstavlja trošak. Sad će rega bit sigurno oko 2200 ako ne i više..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Pozdrav, jel neko zna postupak kalibracije mjenjaca? Ares 697 atz?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Ja to obično radim sa dijagnostikom za Claas. Postoji način i bez dijagnostike da se radi. Probajte na sledeći način:
 

Prilozi

  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    20.2 KB · Pregleda: 49

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Hzahvaljujem, jel ko radio prema tome... Bojim se da nesto ne zeznem
 
Na vrh