• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Kolega farmervg hvala ti na lijepim riječima,a vidim nerastića isto izgleda prvoklasno.
Samo naprijed !
 
S

security

Guest
e ljudi da se pohvalim da sam uspio sve rjesit odvojio sam krmace i sad je sve super evo i par slika ...
 
S

security

Guest
e zemljače nemam pojma točno kolika je povrsina to je sumoviti dio i brdovit ugl znam da smo potrosili oko 4 kilometra podcinčane zice od 1,5mm za elektricnog pastira ... ali imam negdje u papirima tocnu povrsinu. hvala na komentarima uskoro cu stavit jos slika
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
sve je to lijepo,ali što će mo mi sa slavonkama kad stvarno poćnu sprovodit zakon da nesmijemo držat svinje na otvorenom.mene su već opominjali
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
PO pravilniku se smiju držat na otvorenom,ali se mora sprijačit direktni i indirektni kontakt sa divljim svinjama..To je propisano tako da se postavljaju dvostruke ograde.Zabrana držanja svinja na otvorenom je trenutno na snazi u Vukovarsko-srijemskoj i Sisačko-moslavačkoj županiji jer imaju epidemiju svinjske kuge i bruceloze,tako bar kaže statistika.Po meni,suludo,ali eto ajd,da ne bi slučajno koji komad 'zaražene' svinjetine otišo u EU.
Po meni je rješenje u tome da se udružimo u udruge uzgajivača po županijama pa da imamo i savez uzgajivača CSS.Tako bi imali bolju komunikaciju jedni s drugima,ali i sa institucijama i bili bliže nekim zajedničkim rješenjima.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
neznam ja te pravilnike,samo mi veterinar rekao da ne smijem puštat van,iako imam oko pet rali ograđenog ispusta u svom vlasništvu veli on da ne može.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
imao sam želju uzgajati turopoljske svinje baš zbog otvorenog držanja ali ograđenog nisam uspio doči do tih svinja zbog bruceloze i takvih sranja sad sam sa velikom željom nabavio crne slavonske svinje i sretan ko malo djete a sad da mi neko neda da držim te svinje u ograđenom prostoru vani na ispaši mislim da ču se ocjepiti od ove jebene džave i njenih zakona pun mi je k...c više unije i politike oču raditi i zaraditi od svog rada a oni nek se svi od reda J..U.:vragek::vragek::evil::evil:
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
e moj prijatelju i meni je milion puta došlo takvo raspoloženje,ali jednostavno ih moraš slušat,jer kad opizde kaznu,nemoš toliko zaradit na svinjama za deset godina
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
izgleda da treba mjenjati državu a ne političare i zakone jer više se nema šta promjeniti badava ti sipaš vodu u šuplju posudu kad ona izlazi van tak je i nama sa tim sranjima.:evil:
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Pozz.Zamolio bi nekoga ko zna i ima volje da mi otvori temu o Mangulicama i da mu pošaljem slike da ih postavi.Pošto sam neznam.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@dado1: Ali svejedno se još uvijek na nekim gospodarstvima svinje drže na paši zar ne?Iz koje si ti županije?

Na slijedećem linku možeš pročitat Naredbu o mjerama za suzbijanje KSK.

http://www.mps.hr/default.aspx?id=7542

Osim što se zabranjuje pašno držanje svinja,piše i da svinje na području Vuovarsko -srijemske moraju biti u štalama,svinjcima ili drugim ograđenim prostorima,a i ograđen pašnjak je ograđen prostor zar ne?
 
Posljednje uređivanje:

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
a sam abrkili iz siska i znam koji ljudi u mojoj županiji drže svinje kako hoće,ali jbg ja nisam jedan od njih
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
koliko svinja ima u Lonjskom polju koje se šetaju bez nadzora i nezna se ko im je vlasnik niti se cjepe i niko ih ne kontrolira a ti ako ih imaš prijavljene onda te gule ko majmun bananu sramota svim nadležnim institucijama u ovoj državi.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Da,onda ti Pravilnik ne ide na ruku.Po meni bezvezarija kojom štitimo EU svinjogojstvo a naše upropaštavamo.Može se to na puno bolji i bezbolniji način,ali kad fali kulture i dobre komunikacije između vet. i stočara.

cizmesinkin:Evo rješit ću ti sad odmah temu.A daj malo pročitaj Upute za postavljanje slika,nije teško. Na ovom linku si pročitaj upute: http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784
 

Najnoviji postovi

Na vrh