• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čestitam!Kakvi su daljni planovi?Dal bude možda bolje stanje sa tržištem ili svako pronalazi sebi kud prodaje?
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Čestitam na osnivanju udruge i neka je korisna svim svojim članovima-uzgajivačima Crne slavonske svinje.
A nadam se da će koristiti i nama koji nismo iz Osječko-baranjske županije.
Na ovom terenu sjeverozapadne i sjeverne Hrvatske nema mnogo uzgajivača da bi mogli osnovati i regionalnu udrugu,a kamoli županijsku,pa tako ne možemo organizirano djelovati,ali svakako možemo pojedinačno raditi na promociji i unaprijeđenju uzgoja Crne slavonske svinje.
Veoma mi je drago što ste se vi organizirali i mislim da je to velika stvar za sve uzgajivače CS.

SRETNO
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Udrugu može osnovati i pojedinac pa po tome udruga ima samo jednog člana.Dvije ili više udruga se mogu sporazumno udružiti i tako osnovati savez.Vama koji ste na početku to bi svakako bilo u korist.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
hrvoje999 Čestitam!Kakvi su daljni planovi?Dal bude možda bolje stanje sa tržištem ili svako pronalazi sebi kud prodaje?

Idemo redom. Tržište je na kraju. Prvo treba očistiti rasplodna grla od "smeča" kojeg ima u uzgoju. Na razini Udruge naravno. Genetska analiza je pod broj 1. Zatim prerada. I kada se dođe do kvalitete i kvantitete tržište će samo doći. Ja se bavim ovim poslom sedam godina i ako za sedam uspijemo to će biti uspjeh.

nikola75 Čestitam na osnivanju udruge i neka je korisna svim svojim članovima-uzgajivačima Crne slavonske svinje.
A nadam se da će koristiti i nama koji nismo iz Osječko-baranjske županije.
Na ovom terenu sjeverozapadne i sjeverne Hrvatske nema mnogo uzgajivača da bi mogli osnovati i regionalnu udrugu,a kamoli županijsku,pa tako ne možemo organizirano djelovati,ali svakako možemo pojedinačno raditi na promociji i unaprijeđenju uzgoja Crne slavonske svinje.
Veoma mi je drago što ste se vi organizirali i mislim da je to velika stvar za sve uzgajivače CS.

SRETNO

Nikola, naravno da će ovo biti korisno svima. U Udrugu ćete moči doči po certificirani rasplodni materijal između ostalog.

kebir Udrugu može osnovati i pojedinac pa po tome udruga ima samo jednog člana.Dvije ili više udruga se mogu sporazumno udružiti i tako osnovati savez.Vama koji ste na početku to bi svakako bilo u korist.

Hvala na čestitkama ali vidim da nisi upučen u Zakon o udrugama. Udrugu ne može osnovati pojedinac već najmanje tri fizičke ili pravne osobe tako da udruga ne može imati jednog člana. Po meni i to je malo jer funkcije koje moraš imati ne možeš raspodijeliti na tri čovjeka. Pazi jedna stvar je osnovati udrugu a druga registrirati je u Uredu za državnu upravu. Vjeruj mi nije jednostavno, uvjerili smo se. Pogotovo uzgojnu kao što je ova.
I moram te ispraviti. Nitko od nas nije na početku. Udruga trenutno okuplja 10 eminenthih uzgajivača koji se ovim bave i 10 god i više. Naša udruga je savez tih uzgajivača i prerađivača. 150 krmača nije mali broj.
I da samo kažem da osim nas 10 u igri je Osječko-baranjska županija, Poljoprivredni fakultet Osijek ( voditelj Uzgojnog programa ), HPA i za par dana Ministarstvo poljoprivrede. Ljudi, nije ovo zaje... Ovdje se ozbiljno radi.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
I ja sam član udruge uzgajivača Borički arapski konj-Kutina. To je največa udruga u HR. Isto tako ima udruga koju je osnovao samo jedan vlasnik tih konja. Ali su članovi te njegove udruge i njeegovi ukučani.Na to sam mislio.Nisam mislio da ste na početku sa uzgojem več na početku sa radom udruge.Želim vam sve najbolje još jednom.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
otkud si ih nabavio,jesu pod selekcijom,otkuda si iz siska?

Mjenjao sam sa kolegom ja njemu krmaču za klanje on meni crnke, da svinje su pod selekcijom. Prijatelj je iz sisačke okolice i bez njegove suglasnosti nebih ga reklamirao. Ja sam iz Galdova.
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Mjenjao sam sa kolegom ja njemu krmaču za klanje on meni crnke, da svinje su pod selekcijom. Prijatelj je iz sisačke okolice i bez njegove suglasnosti nebih ga reklamirao. Ja sam iz Galdova.

ma pitam radi eventualne razmjene,pa može i na pp,ja sam iz novog sela prema sunji,a isto imam crne već par godina
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
može li se znati koja je cjena crnih slavonskih svinja za prodaju....
pozdrav Galdovu i Novom selu
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
ja sam sve svoje šta sam imao za prodaju,znači samo višak,prodao po 350 kn,odmah od krmače,znači čim ih odvojim idu novom vlasniku po toj cijeni
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
imaš li ti to za ubuduče jer ja sm planirao nabaviti turopoljku pa ako ne onda slavonku da znam jer si mi blizu a i susjedi smo ..
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
kroz mjesec dana mi se budu dvije krmače oprasile pa će nešta bit,javim ti na pp kad vidim kak će proč prašenje....
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ok jer ja sada imam mogučnost da dobim badava turopoljku krmaču pa ako otpadne ta varijanta onda bi slavonsku jer mi paše zbog otvorenog uzgoja sasvim mi javi živim kraj vg a porijeklom sam iz Komareva
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
budem ti javio,nemaš brige......oooo pa onda smo baš susjedi pravo pravi....
 

Najnoviji postovi

Na vrh