• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

S

security

Guest
To što imaš samo el pastir nije dovoljno. Ne kritiziram te nego samo navodim primjer.

Ovakva bi ograda trebala biti. Dupla da nema kontakta tvojih i divljih.



Uploaded with ImageShack.us


da da da imam zaboravio sam napisati imam jednu ogradu od 1.5m visine i onda 2m praznine pa el pastir ...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Hm. 1961 godina. Na žalost mi još nismo na toj razini. Ni financijski ni po svijesti.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Uvijek se vidi nešto novo i zanimljivo.Recimo ove hranilice za pašnjake,jako mi se sviđaju.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
ja bi volio da neko poslika sad svinje koje su na otvorenom zanima me kak to funkcionira da znam kad stavim svoje van na prolječe šta me čeka po zimi ,kak ih hranite sad na koji način dajete vodu po ovoj hladnoči
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
S obzirom da su moje ovce u nastambi koja je priručna,pa ih moram pojit pri hranjenju,znači nosim im mlaku vodu,da se ne smrzne bar dok pojedu,pa da mogu piti. Vjerujem da tako i svinje poje..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
da tak i ja svojim kozama nosim mlaku vodu ali me zanima kak sad funkcionira ta svinja na otvorenom kak podnosi te temperature znam da je to svinja koja se drži na otvorenom
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Po onome što sam čitao u knjigama,pravi gazde su svinje u zimi zatvarali u štale ili već neke improvizirane objekte.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Po onome što sam čitao u knjigama,pravi gazde su svinje u zimi zatvarali u štale ili već neke improvizirane objekte.

Imaš željeznu fontanu na bušenom bunaru koja smrzne svaki dan, naravno. Uzmeš navilak slame, zapališ na fontani i nasipaš vode. Jednostavno. I svaki dan tako.
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
S obzirom da radim na farmi, na kojoj su sve staje otvorene, imamo pojilice DeLaval koje ne smrzavaju do -40 tj. voda u njima do te temperature ne smrzava u njima iako na njima ima leda s vanjske strane. Ako se sjetim idući tjedan poslikat ću pa staviti slike. To su pojilice za krave ali za svinje se ne mogu koristiti (eventualno za ovce i koze)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Mislim da Dominik priča o ovome:

images
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
skužil sam dominika na šta on misli i ja tak nekak radim nego me zanima ove pojilice o kojima priča Trnava
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Napreduje,nema šta. Kad sam ju kupio iz neznanja sam se bojao da nije kržljavac koji nikad neće narast.No sad vidim da jako lijepo reagira na pojačanu hranidbu.Uzeo sam super za svinje i umiješao u smjesu,čisto da joj omogućim dovoljno vitamina,mikro i makroelemenata da napreduje.
 
S

Samoborka

Guest
Evo, nakon sto sam procitala clanak u novinama prije cca 15 dana (mislim da je bio vecernji list), jako sam se zainteresirala za ovu temu. Naime, radim u dobroj firmi, placa na vrijeme (relativno dobra), ali kao da me to sve ne zadovoljava na nacin da je to moj zivot i da ne zelim cijeli zivot sjediti zatvorena u 4 zida i buljiti u kompjuter :madmana:, a kao sto i sami znate da danas niti jedan posao nije siguran, pa tako ni moj vjerojatno. No kako je ovo forum o poljoprivredi, previse sam se raspisala o sebi i svojim razmisljanjima(koliko vidim po svim postovima tu ste svi muski, tako da ce vam ovo moje biti cudno ili smjesno sto se jedna zena zeli baviti stocarstvom :eek:).
Procitala sam povijest foruma (od 2007 pa do danas sve postove), i vidim kako je bilo puno pocetnika koji se danas javljaju, ponosno pokazuju sta su stekli, pa ako neko ima vremena i volje volila bih da mi napise kako ste poceli dali radite samo taj posao ili uz svinjogojstvo imate i stalan posao, kako i na koji nacin vam se zivot (navike) promijenio od kada ste se poceli baviti CSS?

Lp
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pa ti tražiš tajnu uspjeha. Onako direktno na prvu. Svaka čast. :)
Ima žena ne boj se nisi prva. Tajnica naše Udruge je strašna u tom poslu.
 
S

Samoborka

Guest
Pa ti tražiš tajnu uspjeha. Onako direktno na prvu. Svaka čast. :)
Ima žena ne boj se nisi prva. Tajnica naše Udruge je strašna u tom poslu.

Ma onako samo sam iznjela svoje misljenje o tome, i tazim nekog tko je i sam imao takav pogled na ovaj posao prije nego sto je poceo baviti se css...
Vidim da si ti prije par godina trazio slicno kao i ja samo si imao konkretna pitanja, a sada koliko sam procitala i vidjela fotke vidim da ti lijepo ide i jos u tome svemu da si uspio pomoci i drugima, svaka cast.

Svaka cast tajnici, nisam primjetila nikoga da pise u zenskom rodu, pa reko nisam ja jedina luda zenska koja bi to htjela raditi.:supris:

Nego reci mi, sta radi s mesom kada zakoljes svinju, sve preradujes sam ili/i prodajes meso za daljnju obradu?:scratch
Koliko sada imas svinja, te dali radis "samo" to u zivotu ili imas jos posao uz to?
 
Na vrh