• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
svaka čast Samoborka na uključenju u forum nisi jedina žena i nemoj se ustrajati ničeg svi mi moramo jednom krenuti od nečeg ili ničeg i onda kad nešta steknemo svojim radom i ljubavlju prema tome onda smo ponosni i želimo se time pohvaliti to je normalno ,samo naprijed bez odustajanja ja radim u firmi uzgajam po malo koze i sad sam si nabavil crne slavonske svinje muško i žensko i sad čekam vrijeme da se pare na ljeto negdje pozdrav
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Ma onako samo sam iznjela svoje misljenje o tome, i tazim nekog tko je i sam imao takav pogled na ovaj posao prije nego sto je poceo baviti se css...
Vidim da si ti prije par godina trazio slicno kao i ja samo si imao konkretna pitanja, a sada koliko sam procitala i vidjela fotke vidim da ti lijepo ide i jos u tome svemu da si uspio pomoci i drugima, svaka cast.

Svaka cast tajnici, nisam primjetila nikoga da pise u zenskom rodu, pa reko nisam ja jedina luda zenska koja bi to htjela raditi.:supris:

Nego reci mi, sta radi s mesom kada zakoljes svinju, sve preradujes sam ili/i prodajes meso za daljnju obradu?:scratch
Koliko sada imas svinja, te dali radis "samo" to u zivotu ili imas jos posao uz to?

Pa evo.
Mislim da sam izabrao ispravan put u uzgoju a to je polako i promišljeno građenje i povečavanje uzgoja i posla općenito. Krenuo sam sa dva ženska praseta 2005. godine. Danas imam 11 krmača, nerasta, sedam nazimica i nerastića. Nije puno ali trenutno zadovoljava potrebe. Tih 11 krmača oprase oko 130 prasaca u prosjeku godišnje a to je dosta za prilike u uzgoju. Prodam dosta rasplodnog materijala i prasaca za klanje. Manji dio tovim i prerađujem za vlastite potrebe pošto mi je pogon za preradu mesa još u izgradnji a ne mogu registrirati obrt dok ne bude gotov. Nešto svinja se proda i u polovicama al to izbjegavam jel nije isplativo.
Također sam jedan od osnivača i predsjednik Udruge uzgajivača crne slavonske svinje Osječko baranjske županije koja okuplja 12 uzgajivača sa oko 200 rasplodnih grla.
Kako sam rekao polako i sigurno. Ništa se ne događa preko noči. Svi koji su se mislili obogatiti na brzinu su propali ili propadaju. Najlakše je formirati stado od 100 ili više krmača. Ja to napravim u godimu i pol dana. Al kud sa tim svim svinjama. Naše društvo nije spremno i mentalno i financijski na takvo meso.
 
S

security

Guest
ja bi volio da neko poslika sad svinje koje su na otvorenom zanima me kak to funkcionira da znam kad stavim svoje van na prolječe šta me čeka po zimi ,kak ih hranite sad na koji način dajete vodu po ovoj hladnoči

moje su svinje na otvorenom ali kad god dodjem na ranč one leze u jednoj kočani punoj sjena i slabo se krecu osim kad idu jesti i na vodu a sto se tice vode kod mene je cjeli ribnjak zamrznut i ja svaki dan prepumpam vode iz bunara u ribnjak i odmah popusti led i tako svaki dan
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo i pojilice koju sam obećao. Ne znam dali itko vidi na drugoj slici ali štala je otvorenom tipa i temperatura je identična vanjskoj. Kao što se na pojilici vidi izvana ima leda na njoj više od 5 cm jer krave rasipaju vodu, ali unutra je voda koju krava na slici i pije!?
5.350,00 + PDV! :finga:
 

Prilozi

  • pojilica1.jpg
    pojilica1.jpg
    8.5 KB · Pregleda: 225
  • pojilica2.jpg
    pojilica2.jpg
    9.4 KB · Pregleda: 247
Posljednje uređivanje:

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Pojilica je od plastike, bez ikakvih gijača i dodataka, priključak od (mislim) 3/4" je ispod pojilice i to je sve. Zastupnik za DeLaval je Konta iz Čađavice pa za više informacija molim te da se obratiš njima.
Pozdrav!
:drinkers:
 
S

Samoborka

Guest
svaka čast Samoborka na uključenju u forum nisi jedina žena i nemoj se ustrajati ničeg svi mi moramo jednom krenuti od nečeg ili ničeg i onda kad nešta steknemo svojim radom i ljubavlju prema tome onda smo ponosni i želimo se time pohvaliti to je normalno ,samo naprijed bez odustajanja ja radim u firmi uzgajam po malo koze i sad sam si nabavil crne slavonske svinje muško i žensko i sad čekam vrijeme da se pare na ljeto negdje pozdrav

Hvala na lijepom zeljama :)
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo da se pohvalim još jednim novim leglom crnih od 6 komada koji su se oprasili jučer poslijepodne ili noćas.:supz:
 
S

Samoborka

Guest
cestitam, nadam se da cu i ja jednog dana imati se s cime pohvaliti :)
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Hvala na čestitkama! Nadam se još jednoj prinovi za cca 5 dana.
Pozdrav ekipi!:gitarist:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Krčenik, Donji Miholjac. Prodaje se 18,5 ha pašnjaka. Ograda ( hrastovi stupci - vječno), deset drvenih prasilišta, velika drvena nadstrešnica za tovljenike, tri bušena bunara, 34 krmače Cne slavonske svinje, tri nerasta, oko stotinjak prasaca i nazimadi i pored svega toga vikendica sa velikom terasom i pečenjarom.













Uploaded with ImageShack.us
 
Na vrh