• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ček ček.. Pripusnica za nerasta? Jel to znači da moram plaćat ako imam svog nerasta?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ček ček.. Pripusnica za nerasta? Jel to znači da moram plaćat ako imam svog nerasta?

Mislim da ti je to test protiv bruceloze koji se treba vaditi svake godine tak mi je nešta objašnjaval vetrinar test plaća država a ti vađenje krvi...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Mislim da ti je to test protiv bruceloze koji se treba vaditi svake godine tak mi je nešta objašnjaval vetrinar test plaća država a ti vađenje krvi...

Pripusnica za nerasta je blok koji košta oko 60 kn i u kojem vodiš pripuste, dali svoje dali drugima.

Vađenje krvi na brucelozu i leptospirozu opet izađe preko 100 kn.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Ako je mjera vađenja krvi za kontrolu zaraznih bolesti po Naredbi za suzbijanje zar.bolesti,onda se to ne plaća,financira država.Pazi da te veterinar ne zajebe pa da ti naplati.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Rekao gospon vetrinar da pregled plaća država a vađenje krvi sam,a šta se tiče ovog vođenja pripusta pa zar svaki čošak treba bilježiti na svinjama koja je svrha svega toga...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Rekao gospon vetrinar da pregled plaća država a vađenje krvi sam,a šta se tiče ovog vođenja pripusta pa zar svaki čošak treba bilježiti na svinjama koja je svrha svega toga...

E to se zove uzgojno selekcijski rad prijatelju.

Veterinar naplati svaki izlazak.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo moje slavonske svinje okočena 28.09. 11.ima nekih 80 kg.
pict0026g.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0027io.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Kolega @farmervg;

Svaka ti cast na grlu,vidi se da ju hranis odlicno,koliko je imala kila kad je odlazila od mene,negdje 38 ili tu negdje,ne znam vise,bas je narasla od onda.
Od tog legla nemam kod sebe niti jednu,jedna je kod tvoga kuma,jedna kod Dominika,jos je bilo 5 muskih u tom leglu,jedan kod tvoga kuma,jedan na Jakuševcu...
Neznam koje su sada kilaze tih grla jer su svi bili podjednaki u trenu prodaje,ali ova je stvarno sada TOP.
Još jednom ti cestitam,bas je dosla u prave ruke,samo tako nastavi.

P.S.
E da,sta je sa onim nerasticem sto si kupio tamo u Petrinji,sto si rekao da je imao neke bolesti,jel je jos kod tebe?
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Lijepa krmačica... Jel bi ona sad skoro bila i za pripust?

Vidim da nije izrovala taj tor.Eno moja ko bager,izrovala sve na nekih 15 cm. :D
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nerastić mi je malo manji od nje iako je okočen 02.09.11.i druge je građe on je malo duži valjda tak treba biti nisam baš još upučen u sve imal sam nekih problema sa njim a nadam se da če biti sve ok. staviču sliku za koji dan ženskoj sam stavil brnicu da ne ruje jer mi to baš nebi trebalo u ovom prostoru a poslje ču vidjeti dobro napreduje i pitoma je umiljata da ne zaboravim Nikola ljep pozdrav i svaka čast na tvojim svinjama...
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
A ne vidim joj selekcijsku markicu?

abrkili pijatelju bolje gledaj,selekcijska markica ide u lijevo uho i crvene je boje,vidiš da ima takvu markicu,inače ta markica ide radi crne boje i nemogućnosti tetoviranja kao kod drugih pasmina bijele ili šarene boje kojima se tetoviraju prigojni i kasnije matični brojevi...
Za markiranje su ovlašteni djelatnici HPA,ili po starom selekcijske službe,koje po prijavi legla dolaze i markiraju prasad...
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Vidim da nije izrovala taj tor.Eno moja ko bager,izrovala sve na nekih 15 cm. :D

kako će jadna i rovat po ovome betonu,sve suvo ko barut..
men se čini da je ta ljepojka jača dosta od 80kg:scratch
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo i nerastića iskreno nisam baš zadovoljan njim ali najviše njegovim bivšim vlasnikom nikak nisam zadovoljan kad se svinja nedrži uredu..
pict0048h.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
pict0044gc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
abrkili pijatelju bolje gledaj,selekcijska markica ide u lijevo uho i crvene je boje,vidiš da ima takvu markicu,inače ta markica ide radi crne boje i nemogućnosti tetoviranja kao kod drugih pasmina bijele ili šarene boje kojima se tetoviraju prigojni i kasnije matični brojevi...
Za markiranje su ovlašteni djelatnici HPA,ili po starom selekcijske službe,koje po prijavi legla dolaze i markiraju prasad...

Kod nas su plave i četvrtastog oblika. A prije njih su bile četvrtaste bijele.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Kod nas su plave i četvrtastog oblika. A prije njih su bile četvrtaste bijele.

Da zato me i čudi,jer moja nazimica ima tu plavu,trokutastu,četvrtastu kakva već je. I broj napisan markerom.


E sad kad smo kod autohtone svinje,da vas pitam što je sa slavonskim kulinom i njegovom zaštitom? Danas čitam u novinama da je priznat baranjski kulen a slavonski kulin nije priznat odnosno odbačen je..
 

Jura1

Novi član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
15
Nerastić

Jel ima tko nerastića za prodati? Kupujem jednog!
Kolega @farmervg;

Svaka ti cast na grlu,vidi se da ju hranis odlicno,koliko je imala kila kad je odlazila od mene,negdje 38 ili tu negdje,ne znam vise,bas je narasla od onda.
Od tog legla nemam kod sebe niti jednu,jedna je kod tvoga kuma,jedna kod Dominika,jos je bilo 5 muskih u tom leglu,jedan kod tvoga kuma,jedan na Jakuševcu...
Neznam koje su sada kilaze tih grla jer su svi bili podjednaki u trenu prodaje,ali ova je stvarno sada TOP.
Još jednom ti cestitam,bas je dosla u prave ruke,samo tako nastavi.

P.S.
E da,sta je sa onim nerasticem sto si kupio tamo u Petrinji,sto si rekao da je imao neke bolesti,jel je jos kod tebe?
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Imam ja nerastiće,jedni su oko 30kg,a imam i dva koji su preko 80 kg,prijavljeni za testiranje.

Sve čistokrvno sa papirima
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Mislim da ti ima Trnava nešta se hvalil :Dda je dobil potomke pa mu se obrati možda ima...

Hvalim se kad imam s čime :lol:, ali prasaca više nemam jer su svi rezervirani, a ima već i rezervacija za legla u 5. i 7. mjesecu.
Pozdrav svim svinjogojcima!:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh