• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo Jura Nikola ima prvoklasnu robu i ako ti treba nemoj razmišljati nego kupuj nečeš zažaliti...
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo mojih manjih nerastića za prodaju:

img3128hf.jpg


img3135k.jpg


img3134iq.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nikola koliko je star taj nerastić i recija nemam ovu selekcijsku markicu kak se to dobije
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Nikola koliko je star taj nerastić i reci ja nemam ovu selekcijsku markicu kak se to dobije

E ovako,star je 3,5 mjeseca. Nisam ga vagao,ali mislim da je nešto preko 30 kg...

A za ovo sa markicom sam ti poslao na PP,da nebi otišli u off topic u ovoj temi.
 

Jura1

Novi član
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
15
Moram vam se pohvaliti da imam "Hercegovca" među prascima, jedan ima bijele čarape, a ostali su crni a između njih nekoliko na njuški imaju bijeli spoj između nosnica, kao da im je netko zalijepio flaster. Kao što rekoh nisam ih prijavio niti imam papire, nije mi toliko bitna papirologija jer ih imam za sebe i rodbinu.

Gledam malo pasmine pa vidim da bekšir ima bijele čarape, možda je povukao neki njegov gen ili me je kako to obično biva preveo žednog preko vode.

Prekrasni su nema što :)
Ti su kao malo crvenkasti, takva je jedna moja krmača crvenkasta, s njom bi mogao spavati kako je mirna i uredna. Kaže mi jedan stari susjed (80 g.) da su oni imali tu liniju crvenkastih i kao da ima tanju kožu i da je ukusnija od čisto crne:confused:

Evo mojih manjih nerastića za prodaju:

img3128hf.jpg


img3135k.jpg


img3134iq.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Gledam malo pasmine pa vidim da bekšir ima bijele čarape, možda je povukao neki njegov gen ili me je kako to obično biva preveo žednog preko vode.

Ne može CSS povuči bijelu boju od nije jedne pasmine od koje je nastala zato što je sustavnim križanjima kroz više desetljeća dobivena čista crna svinja i takva je po standardu.
Povuko je on od landrasa il pietraina.
 
S

Samoborka

Guest
Nerastici

:scratch
Nikola, kako se krecu cijene nerastica koje prodajes i koliko ih imas?:?:
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
:scratch
Nikola, kako se krecu cijene nerastica koje prodajes i koliko ih imas?:?:

imam sada dva za prodaju,težine oko 40 kg,cijena ima je 800 kuna po komadu,a biće još robe,jer dvije krmače mi se oprasile pred neki dan i ima 10 muških u ta dva legla,tako kad dostignu težinu oko 35 kg,biće za prodaju,cijena će biti isto oko 800 kuna,ali imam već dva zakaparena od tih 10,ali još je 8 slobodnih...
 
S

Samoborka

Guest
imam sada dva za prodaju,težine oko 40 kg,cijena ima je 800 kuna po komadu,a biće još robe,jer dvije krmače mi se oprasile pred neki dan i ima 10 muških u ta dva legla,tako kad dostignu težinu oko 35 kg,biće za prodaju,cijena će biti isto oko 800 kuna,ali imam već dva zakaparena od tih 10,ali još je 8 slobodnih...



Hvala na brzom odgovoru, ako cu imati potrebe, javim Vam se :cool:
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo od 10.05. gužva u dvorištu je veća za 6 malih crnih koji su već rezervirani. Pozdrav svim uzgajivačima crnog slavonskog blaga.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Svaka čast na prinovi valjd ću i ja do kraja godine moći se pohvaliti sa prinovom..
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Dana 19.05.2012 u sklopu EPSPA konferencije 2012. (European Pig Selection and Producers Association, ili Udruženje europskih proizvođača prasaca pod selekcijom) kojoj je ove godine naša zemlje bila domačin, upriličen je posjet sudionika konferencije (oko 50 voditelja saveza uzgajivača svinja iz večine europskih zemalja) članu UCSSOBŽ Perici Matijakoviću i njegovom gospodarstvu. Sudionici su izrazili želju upoznati nešto više o uzgoju Crne slavonske te je njihova želja i ispunjena. Dolično su ugošćeni i počašćeni. Od suhomesnatog do Slavonske pečenice.

Prilog NOVATV
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-uvezla-svinjetine-vise-nego-sve-zemlje-eu-zajedno.html
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Što reći.Dečki svaka čast! Nek i mi pokažemo svoje znanje koje nije od jučer,nego je to ipak tradicija stara stotinama godina.Zanimljivo je da se sad unatoč svim tehnologijama i znanstvenim dostignućima u uzgoju opet sve vraća dobrim dijelom na ono staro,što je nekad bilo smatrano nazadnim i zaostalim.
Moje mišljenje je da je samo nedostajalo malo više entuzijazma i stručne potpore...
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ovo je stvarno lijepo,odlično i raduje me svako zanimanje za ono "tradicionalno",staro...

Ali !?!?!?!?

Evropljanima te stare pasmine trebaju radi gena...
DA- koliko znam oni žele očuvati autohtone pasmine širom Evrope radi raznoraznih klimatskih promjena..
Znači stara pasmina je preživjela i održala svoju populaciju određeni broj godina,stotina godina ili koliko već,na određenom području i othrvala se raznoraznim nedaćama koje vrijeme nosi,znači bez veće pomoći čovjeka,danas bi rekli bez antibiotika....
Znači ima genetske predispozicije da se i dalje održi,jer promjene su bile i nastaviće se,ma kako se one manifestirale...
E sad čovjek je tu da se adaptira isto tako i izvuče iz toga sebi korist kao što su Španjolci izvukli sa svojom autohtonom svinjom itd itd...
Treba se dobro organizirti,prezentirati i brendirati i neće izostati uspjeh !
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod nas je žalosno šta imamo nešta šta vrijedi a neznamo to cijeniti ista ta Evropa je prije nas uvidjela to bogastvo i vrijednost tih pasmina pa ih čuvaju i nastoje to održati dok naši ljudi imam osječaj se srame svojih auktotonih pasmina jer su mahom se okrenuli uzgoju landrasa i pijatrena zbog ekonomske računice jer nedaj bože da moj susjed ima više kila kobasica od mene na zimu a kvaliteta se ne gleda i ne poštuje,svaka čast ljudima koji su cjelo vrijeme uložili svoj trud i ljubav prema tim pasminama da se sačuva to izvorno bogatstvo.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Evo naših domaćih životinja...

Slika0302.jpg


Slika0306.jpg


Šta mislite koliko bi mogla ova nazimica imati kilograma?Nisam ju dosad nijednom vagao.
Dominik po tebi koliko još da čekam do pripusta?
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
kolega abrkili,vidim ovo prase i u usporedbi sa psom mislim da treba imati barem još toliko kila koliko ima sada,ako ne i malo više od duplo,nemoj pripuštati dok ne bude imala barem 70-80 kg,jer ostat ce malena...

Ja čekam sa pripustom kada dodje do 100-110 kg i tek tada ispadne prvoklasna krmača.

Evo nekidan čovjek kod mene gleda crne slavonske krmače,kaže kako su velike,krupne,dugačke,pa ja mislio da su male, kratke sitne,ove su kaže velike,nikako mu jasno... A on je vidio negdje mlade krmače koje su ostale bređe u čoporu kad su imale možda 50 kg,zakržljale,ostale male,a stare i dolazi do tjeranja,njoj ide vrijeme iako ne naraste,ali kasnijne se ne može razviti da ispadne u tipu svoje pasmine,kažem ostane mala i onda neupućeni poistovjećuju da je crna slavonska veličine kao Vijetnamska...

Zato čekaj baja ima vremena...
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Moja je sad 8mjeseci i ima 130 kg po ovome jeli bi ja nju sad več mogao pripustiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh