• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Moja je sad 8mjeseci i ima 130 kg po ovome jeli bi ja nju sad več mogao pripustiti

Možeš ju pripustiti,najbolje da ju sada spojiš sa nerastom da budu stalno zajedno.

To kod tebe napreduje i raste kao germa,ha ha ha...
Dobro ti to hraniš,kao da su u hotelu...
Svaka čast,tako se brine o životinjama
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Što reći.Dečki svaka čast! Nek i mi pokažemo svoje znanje koje nije od jučer,nego je to ipak tradicija stara stotinama godina.Zanimljivo je da se sad unatoč svim tehnologijama i znanstvenim dostignućima u uzgoju opet sve vraća dobrim dijelom na ono staro,što je nekad bilo smatrano nazadnim i zaostalim.
Moje mišljenje je da je samo nedostajalo malo više entuzijazma i stručne potpore...

http://magazin.net.hr/zdravlje/nutricionizam/spek-prsut-cvarci-dio-su-zdrave-prehrane

Živi i zdravi bili!!!!!!!!!
:partyman:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Evo naših domaćih životinja...

Slika0302.jpg


Slika0306.jpg


Šta mislite koliko bi mogla ova nazimica imati kilograma?Nisam ju dosad nijednom vagao.
Dominik po tebi koliko još da čekam do pripusta?

Nisam vidio da je pitanje za mene. Slažem se sa Nikolom. 80-90 min. Sačekaj još 2 mj min.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Moja je sad 8mjeseci i ima 130 kg po ovome jeli bi ja nju sad več mogao pripustiti

Prika, malo je ona preteška za 8 mj. Da je po mome minimalna granica 10 mj ili 80-90 kg pod uvjetom da ima 10 mj.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Kad dođem kući baš ću ju probat vagnuti,nabavio sam stočnu vagu pa ću probat... Ovaj ovčar ima 26 kg,on je bio prvi na vagi... :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Prika, malo je ona preteška za 8 mj. Da je po mome minimalna granica 10 mj ili 80-90 kg pod uvjetom da ima 10 mj.

Neznam jeli preteška ili ne vaga tak kaže možda sam ju malo preforsiral ali sad je vani i na smanjenoj prehrani sad dobiva više trave i čisti šrot pa se bude malo stesala..
 
D

DIDAPATAK

Guest
..pitanjce..kako i pošto ograditi ispust za CS..ukupna pov.zemlje 2.5h i unutar toga prvi ispust (nerasti i tri krmače s ekipom) 1 jutro..okolo ima dosta divljih svinja..
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Po meni obaveznožičana ograda a i to nije uvjet da neče divlja svinja prebiti ogradu možda dodatak električni pastir..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Pa obavezna je dupla ograda... Znači žičana ograda(farmer pletivo) plus pastir,najbolje sa obje strane...
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pa obavezna je dupla ograda... Znači žičana ograda(farmer pletivo) plus pastir,najbolje sa obje strane...

Upravo tako. To ti zahtjeva veterinarski inspektor kad izađe na teren.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
..pitanjce..kako i pošto ograditi ispust za CS..ukupna pov.zemlje 2.5h i unutar toga prvi ispust (nerasti i tri krmače s ekipom) 1 jutro..okolo ima dosta divljih svinja..

Misliš nerast ili stvarno nerasti???
 
D

DIDAPATAK

Guest
..izvinte molim vas...nisam perverzan...omaklo se jedno I viška.. jedan nerast i .....krmače..
..ma skužio sam - farmer pa na ? met. čvrsta ograda...ali...zna li tko koliko bi to koštalo...
..pozz i hvala..
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
..izvinte molim vas...nisam perverzan...omaklo se jedno I viška.. jedan nerast i .....krmače..
..ma skužio sam - farmer pa na ? met. čvrsta ograda...ali...zna li tko koliko bi to koštalo...
..pozz i hvala..

Gle, najveća investicija od svega toga je žica, ova za ogradu. Stupci ko stupci. Bagrema ima svugdje. Pastir za 1000 nešt kuna imaš relativno kvalitetan. Žica za pastir pocinčana 2-3 mm je najmanja investicija.
Primjer, pajdo ima oko 60 ha pašnjaka i reko mi je da mu treba oko 50 -60 000 kuna za farmer pletivo. Naravno sve ovisi i od oblika parcele. Ista površina nema jednaki opseg. Što pravilnija pravokutna parcela ima najmanji opseg.
Npr. 25 ha dimenzija 500x500 m ima opseg 2 km ali 50x5000 m ima opseg 10,1 km. Na žalost ima i takvih parcela.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Kod mene je farmer pletivo 1m visine 100m 670kn prošle godine u prolječe sam to pletivo platil 350kn 100m a 50 metara je bilo 400kn nesječam se sad razloga zašto je tak bilo jeftino ali samo znam da mi je sad žao jesam budala šta nisam uzel još dva bunta sad mi treba 100 metara sad ču platiti jedan bunt a mogo sam imati dva za te novce...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo kod mene se danas vršil pripust kumove slavonske svinje i mog nerasta pala prva ljubav:heart:bilo im je prvi puta i njoj i njemu ali je mali dva puta odradil posao kak treba valjda je na gazdu:rolfer:
pict0097u.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Treba li netko crnog nerastića,sada su oko 50 kg,ostala su još dva,pod selekcijom,nisu testirani:

img3128hf.jpg


img3134iq.jpg


Imam i jednu žensku istog uzrasta,iz istoga legla,naravno čistokrvnu pod selekcijom,uredan prijepis...

A imam i jednoga testiranoga,težak oko 70 kg,isto se prodaje,možda treba netko?
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Konačno da su moje "crnke" dočekale slobodu na otvorenom,u toru,nije preveliki,ali je ipak nešto,njima neprocjenjivo:



Gazda:
img3478gj.jpg

img3476m.jpg
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Lijepo Nikola svaka čast ovo je ljepo za oko a i njima je vani milina ja sam svojima napravil malu jamu i stavim vodu unutra da vidiš kupanja sretni ko mala djeca,koliko je gazda sada star..
 

Najnoviji postovi

Na vrh