• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Nazimice;
vl, Nikola Dulikravić (Bilogora obrt) :

img6132h.jpg

img6137f.jpg

img6133e.jpg

img6135e.jpg

img6136a.jpg
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Ej čestitam na kupnji nerasta,svaka čast. A šta je sa onim od Džakule,jel si ga prodao.
Bio je gazda Repustić na izložbi, osvojio je i neku nagradu sa krmačom,neznam koju,valjda će netko staviti nagrađena grla ovdje na forum.
Ja naveče stavljam slike oszalih izlaganih grla,nazimica,krmača i prasadi

repustić je odnijo prvu nagradu sa krmačom :(y):
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ostale su još krmače i prasad

Krmača sa prascima,
vl. Antun Golubović:
img6141kh.jpg

img6143h.jpg

img6142q.jpg

img6144gg.jpg


Krmača,vl. Marijana Repustić
img6157t.jpg

img6156d.jpg


Njezini odbijeni prasci:
img6154n.jpg

img6158i.jpg
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Krmača
vl.Ružica Čugura
img6146r.jpg

img6147c.jpg


Krmača sa prascima,
vl. Zorica Matijaković:
img6151r.jpg

img6152r.jpg


Krmača,
vl. Nedjeljko Žigić:
img6138c.jpg

img6140j.jpg

img6139x.jpg
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo to je sve što se izlagalo,ocjenjivale su se krmače i nerastovi, tunja golub kaže da je Repustić odnio prvu nagradu sa krmačom,a tunja ili bolje rečeno Antun Golubović je dobio drugu nagradu sa svojom krmačom,a neznam tko je sve nagrađen u kategoriji nerastova,ja sam propustio proglašenje i dodjelu nagrada,šta se može kad mi zamirišalo pod šatorom,a žedaaaannnnnnnnnn........ha ha ha
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
pa evo što se tiče izloženih krmača poredak je bijo sledeći
repustić prvo mjesto
golubović drugo mjesto
čugura treće mjesto
žigić četvrto
dalje što se tiče nerastova iskreno nisam upoznat koje odnijo koju nagradu,osobno mislim da novčane nagrade koje su bile simbolične nisu tolko upitne moje je mišljenje da je veća nagrada diploma i priznanje jer to znači da je svinjogojac nagrađen za svoj rad isto tako bih se osvrnijo i na žiri u sastavu Mahnet,Prpić i Margeta bar što se tiče u odabiru krmača ja im osobno nemam šta reć niti zamjerit,ja sam zadovoljan i ponosan i sa drugim mjestom jer moramo svi bit svjesni da je
jako teško uskladit da neko grlo ima sve TIP-top na sebi od glave prsa leđa vimena nogu i zadnjega kraja,evo mojoj krmači zadnji kraj nije baš kakav bi trebao biti i to je ju koštalo da bude druga da i još da nadodam samo ovo velika stvar je što su svi izlagači došli kao uzgajivači i vlasnici svojih grla što znači da niko nije došo sa kupljenim grlom kolko sam ja primjetio jer bi to onda značilo po meni da se neko kiti tuđim perjem a ovako je se vidilo ko šta ima i koje šta uzgojio :(nod):
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Evo to je sve što se izlagalo,ocjenjivale su se krmače i nerastovi, tunja golub kaže da je Repustić odnio prvu nagradu sa krmačom,a tunja ili bolje rečeno Antun Golubović je dobio drugu nagradu sa svojom krmačom,a neznam tko je sve nagrađen u kategoriji nerastova,ja sam propustio proglašenje i dodjelu nagrada,šta se može kad mi zamirišalo pod šatorom,a žedaaaannnnnnnnnn........ha ha ha

jbg i ja sam skoro propustijo proglašenje jer sam se odvuko sa nekom kolegicom sa fakulteta jer znaš kako je ne dolaziš u brod svaki dan pa onda kad dođeš moraš to maksimalo iskoristit tak da nisam bijo ni na predavanju od profesora margete uljudno sam ga zamolijo da mi opravda izostanak
 
D

Dr.Kadžija

Guest
Pozdrav, dobri ljudi! Evo da se i ja priključim vašoj grupi. Bio na sajmu, vidio i čuo svašta. Zadovoljan. S obzirom na ono kako je fajferica izgledala nekad, vidi se napredak u uzgoju, što je za svaku pohvalu. Vidio sam prije par godina u Gudovcu fajfericu sa šarenim prascima, tako da je ovo prva liga. Slažem se s tunjom da je teško postići da jedno grlo ima baš sve po propisu, ali to mora biti cilj svakom uzgajivaču. Nema toga što se ne može popraviti, pogotovo ako se odaberu dobri nerasti. Prvonagrađeni nerast je zbilja dobar eksterijerno, ima i butove i širinu u plećkama, a i glava mu je lijepa, baš kako treba biti. To je priča za tunju, njegove krmače s takvim nerastom parit i dobije se eksterijerno skoro savršena krmača. Onaj mladi nerast (Viljevo) bit će još bolji, već sad izgleda svjetski. S obzirom na izgled i kondiciju, lako je moguće da ćemo uskoro moći pričati o viljevačkom uzgoju kao prestižnom, što je pohvala Kneževiću. Eto, dobra osnova za daljnji uzgojni rad, samo pamet u glavu.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Prodajem grla koja sam izlagao na sajmu,a možete ih vidjeti na slikama,vl. Nikola Dulikravić (Bilogora obrt),dvije nazimice i dva netastića,plus još dvije nazimice,identične ovima,koje nisu izlagane.
Koga zanima,molim kontaktirati preko PP, a može i na mob. 098/92-15-870.
 
Posljednje uređivanje:

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Prihvaćam sve kritike (naravno bez ljutnje) kao i pohvale na račun mog nerasta koji je osvojio prvo mjesto. Što se tiče šuge problem je kod mojih svinja što još uvijek nisu stalno vani da se mogu kaljat, ali se nadam da će se i to uskoro promijeniti. Dominikov mladi nerast koji je osvojio drugo mjesto je potomak ovog prvonagrađenog nerasta i iskreno se nadam da će nadmašiti oca, što je i za očekivati.
Lijep pozdrav svim uzgajivačima crnog blaga!
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Prodajem grla koja sam izlagao na sajmu,a možete ih vidjeti na slikama,vl. Nikola Dulikravić (Bilogora obrt),dvije nazimice i dva netastića,plus još dvije nazimice,identične ovima,koje nisu izlagane.
Koga zanima,molim kontaktirati preko PP, a može i na mob. 098/92-15-870.

nikola grla su ti odlična znam da je na prodaju mislim da će jedan nerast ići sa mojimnazimcama za istru al to se još mora malo sačekat al u glavnom ako idu moje nazimice ide i tvoj jedan nerast u paketu :cool2:
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Prihvaćam sve kritike (naravno bez ljutnje) kao i pohvale na račun mog nerasta koji je osvojio prvo mjesto. Što se tiče šuge problem je kod mojih svinja što još uvijek nisu stalno vani da se mogu kaljat, ali se nadam da će se i to uskoro promijeniti. Dominikov mladi nerast koji je osvojio drugo mjesto je potomak ovog prvonagrađenog nerasta i iskreno se nadam da će nadmašiti oca, što je i za očekivati.
Lijep pozdrav svim uzgajivačima crnog blaga!

pa evo iskreno drago mi je čut rezultate u kategoriji nerastova i svaka osvojena nagrada je ponos vlasnika i tako treba biti , treba težiti što boljim uzgojno valjanim grlima, jer interes nam je svima isti samo što nismo svi u istim pozicijama a to mislim na način uzgoja jer svi se mi susrećemo sa problemima neko sa manjim neko sa većim ali treba gazit prema naprijed i treba raditi veliki pritisak od županijskih pročelnika do samoga resornog ministra jakovine da se osvrnu na rad uzgajivača crne slavonske svinje i da se već jednom riješe neke stvari od brendiranja kulena slavonske šunke čvarka slanine pa čak i masti ,a ne da nam pričaju prazne priče .mislim da je kraajnje vrijeme da ta gospoda u fotelji odrade nešto i za nas da ne bi kandžija morala radit :icon_axe:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
pa evo iskreno drago mi je čut rezultate u kategoriji nerastova i svaka osvojena nagrada je ponos vlasnika i tako treba biti , treba težiti što boljim uzgojno valjanim grlima, jer interes nam je svima isti samo što nismo svi u istim pozicijama a to mislim na način uzgoja jer svi se mi susrećemo sa problemima neko sa manjim neko sa većim ali treba gazit prema naprijed i treba raditi veliki pritisak od županijskih pročelnika do samoga resornog ministra jakovine da se osvrnu na rad uzgajivača crne slavonske svinje i da se već jednom riješe neke stvari od brendiranja kulena slavonske šunke čvarka slanine pa čak i masti ,a ne da nam pričaju prazne priče .mislim da je kraajnje vrijeme da ta gospoda u fotelji odrade nešto i za nas da ne bi kandžija morala radit :icon_axe:

Brkamo lončiće malo. Brendiranje mesa crne slavonske svinje a nastavno s time i proizvoda od toga mesa moramo napraviti mi, uzgajivači tj. ova Udruga a ne Ministar odnosno Država. Kao što ni Država nije osnovala ovu Udrugu. Ako mislite da će netko uraditi to umjesto nas da bi mi bolje živili tu se varate.
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Brkamo lončiće malo. Brendiranje mesa crne slavonske svinje a nastavno s time i proizvoda od toga mesa moramo napraviti mi, uzgajivači tj. ova Udruga a ne Ministar odnosno Država. Kao što ni Država nije osnovala ovu Udrugu. Ako mislite da će netko uraditi to umjesto nas da bi mi bolje živili tu se varate.

jbg opet se ne razumijemo znam da to mi moramo napravit ali hoću reć da gospoda su totalno zakazala u mojoj županiji pročelnik za poljoprivredu je i sam uzgajivač crnih svinja pa nije ništa uradijo osim praznih priča koje je pričo radili smo dnk analizu pa je i rezultate zagubijo da nema pojma disu svaki dan priča o zaštiti kulena i od toga još uvijek ništa i tako dalje treba se borit kao što sam reko ali treba i na dotičen napravit presing da se to odradi što prije i što brže jer uz najbolju volju tebe ko predsjednika udruge a i ostalih članova ne možeš ništa postić kad dolaziš pred birokratski zid jer naša vlast je veći katolik od samoga pape hoću reć da nemaju sluha za puno stvari koje su se do sad mogle odradit a nisu ti se dominik možeš ljutit ali kolko su te put saslušali obećali i na kraju zaboravili,kad su nešto uradili što su obećali ?
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
jbg opet se ne razumijemo znam da to mi moramo napravit ali hoću reć da gospoda su totalno zakazala u mojoj županiji pročelnik za poljoprivredu je i sam uzgajivač crnih svinja pa nije ništa uradijo osim praznih priča koje je pričo radili smo dnk analizu pa je i rezultate zagubijo da nema pojma disu svaki dan priča o zaštiti kulena i od toga još uvijek ništa i tako dalje treba se borit kao što sam reko ali treba i na dotičen napravit presing da se to odradi što prije i što brže jer uz najbolju volju tebe ko predsjednika udruge a i ostalih članova ne možeš ništa postić kad dolaziš pred birokratski zid jer naša vlast je veći katolik od samoga pape hoću reć da nemaju sluha za puno stvari koje su se do sad mogle odradit a nisu ti se dominik možeš ljutit ali kolko su te put saslušali obećali i na kraju zaboravili,kad su nešto uradili što su obećali ?

Nemam se sta ljutit. U velikoj vecini stvari si u pravu. Da se moglo bolje i vise - moglo se. Al pusti njih. Njihovo vrijeme je na zalasku. Mladi lavovi preuzimaju copor.
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Pozdrav uzgajivačima, nije me bilo neko vrijeme pa bih se malo osvrnio na sajam u Slavonskom Brodu, svaka čast svima koji su izlagali, odličan rasplodni materijal! I naravno sve pohvale Udruzi, žao mi je što se nisam družio s vama u nedjelju.
 
J

jole1809

Guest
Pozdrav....novi sam na forumu i trazim vec pola dana po netu zakon o potporama za crne slavonske svinje....nasao sam nesta da je po komadu 700 kn,ali ne pise koliko je za nazimice,za nerastove,prasce i krmace,pa bih vas molio pomoc....
Unaprijed hvala
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Pozdrav....novi sam na forumu i trazim vec pola dana po netu zakon o potporama za crne slavonske svinje....nasao sam nesta da je po komadu 700 kn,ali ne pise koliko je za nazimice,za nerastove,prasce i krmace,pa bih vas molio pomoc....
Unaprijed hvala

Poticaj do 700 kn ( nikad punih 700 ) godišnje se isplaćuje samo na matična grla. Dakle odrasle rasplodnjake. Žensko grlo postaje matično kada ostvari prvo leglo ( nazimica postaje krmača ) a muško kada se odradi testiranje u starosti od 7 - 9 mjeseci. S tim da kod krmača imate obavezu prijave minimalno jednog legla godišnje a testirani nerastić dakle nerast mora također ostvarivati legla tokom godine. Naravno grlo mora biti sa poznatim podrijetlom ( prigojni broj ) i uzgajivač mora biti upisan u Središnju bazu uzgajivača HPA. To su osnovno uvjeti za poticaj.
Postoje još i drugi uvjeti kao ZIP obvezni broj al o tome drugi put da te ne zamaram.
Dakle poticaja na prasce, nazimice i nerastiće nije nikada bilo niti će ga ikad biti.
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Poticaj do 700 kn ( nikad punih 700 ) godišnje se isplaćuje samo na matična grla. Dakle odrasle rasplodnjake. Žensko grlo postaje matično kada ostvari prvo leglo ( nazimica postaje krmača ) a muško kada se odradi testiranje u starosti od 7 - 9 mjeseci. S tim da kod krmača imate obavezu prijave minimalno jednog legla godišnje a testirani nerastić dakle nerast mora također ostvarivati legla tokom godine. Naravno grlo mora biti sa poznatim podrijetlom ( prigojni broj ) i uzgajivač mora biti upisan u Središnju bazu uzgajivača HPA. To su osnovno uvjeti za poticaj.
Postoje još i drugi uvjeti kao ZIP obvezni broj al o tome drugi put da te ne zamaram.
Dakle poticaja na prasce, nazimice i nerastiće nije nikada bilo niti će ga ikad biti.[/QUOT

poticaj ti je u bit spoticaj što bi rekli naši susjedi bosanci
 
Posljednje uređivanje:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Poticaj do 700 kn ( nikad punih 700 ) godišnje se isplaćuje samo na matična grla. Dakle odrasle rasplodnjake. Žensko grlo postaje matično kada ostvari prvo leglo ( nazimica postaje krmača ) a muško kada se odradi testiranje u starosti od 7 - 9 mjeseci. S tim da kod krmača imate obavezu prijave minimalno jednog legla godišnje a testirani nerastić dakle nerast mora također ostvarivati legla tokom godine. Naravno grlo mora biti sa poznatim podrijetlom ( prigojni broj ) i uzgajivač mora biti upisan u Središnju bazu uzgajivača HPA. To su osnovno uvjeti za poticaj.
Postoje još i drugi uvjeti kao ZIP obvezni broj al o tome drugi put da te ne zamaram.
Dakle poticaja na prasce, nazimice i nerastiće nije nikada bilo niti će ga ikad biti.[/QUOT

poticaj ti je u bit spoticaj što bi rekli naši susjedi bosanci

Kom je spoticaj nek ga ne prijavljuje. Vrlo jednostavno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh