• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo malo mojih.

Mladi nerast. Neki dan testiran. Prošao genetsku analizu.
20130327164347.jpg


Suprasne krmače.
20130327171451.jpg


20130327164308.jpg


Stari nerast.
20130327163855.jpg


Nazimice.
20130327164107.jpg


I još štošta.
20130203094544.jpg


20130203094629.jpg


20130203094714.jpg

A je ti krasan ovaj mladi nerast!!!
:icon_thumright:
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Nisam rekao da dajem litru zobi nago litru mješavine zobi, ječma, posija i kukuruza. Bude tu i stočnog graška kad imam. I obilato suhe djeteline sad a u sezoni svježe naravno.

Usput pozivam sve koji su zainteresirani za izložbu u Slavonskom Brodu neka se jave na PP. Kao izlagači naravno.

pa evo mene zanima ko je sve prijavit za ovu izložbu i šta se sve izlaže od css koje kategorije. pod ovim ko je prijavit mislijo sam koji uzgajivači dolaze sa svojim svinjama na ovu izložbu :(handshake):
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo malo mojeg crnog blaga.

Nerast, poznat kao 'Miško'. Učimo ga da polako ide van, inače prije ne bi izašao ni iz boksa koliko god da mu budu dugo otvorena vrata. Najprije smo ga namamili sa valovom u hodnik, pa polako sad i na dvorište. Kondiciju procjenite sami, volio bih čuti mišljenja?



Krmača sa prascima. Na toj slici su bili stari malo više od 3,5 mjeseca. Hrana je šrot kukuruza, zobi, ječma, posije i napoj plus suha lucerna ujutro i uvečer.





A ovo je hrana za krmaču i nerasta. Jedina razlika je što krmača dobije više. Zob, ječam, kukuruz namočeni dan prije. Jedu sa užitkom.

 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Koji je razlog da je nerast tako plašljiv? Trauma iz prošlosti ili do sada nije bio vani, dali je skako do sad? Koja kila nebi mu naškodila da ga krmača ne nadigne, ovako na slici malo su mu leđa sedlasta ali možda je to samo stav tog trena. Krmača i prasci su mi ovako na izgled OK "lipi i debeli" samo bi iz ishrane svakako izbacio napoj (to je priča za sebe da nedužim) u svakom slučaju nepotrebno i suvišno. To je moje mišljenje da se ne uvrijediš na koju opsku ali mislim da crne,turopljske,mangulicu i ostale primitivne i prijelazne pasmine netreba hraniti sa Sano i inim preparatima kako se hrane ovi novi hibridi ili kako se hrane domaće bijele svinje u tipu landrasa (kojih više gotovo i nema) nego što prirodnije što više rova i paše uz dohranu sa žitaricama i suhom lucernom.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne znam, takav je došao kod mene. Skakao je, na slici su njegovi prasci. Slažem se, treba mu nešto malo podići kilažu, čisto zbog estetike. Nerast je rasplodno grlo, ne treba mu tova, a ovaj moj i nema posla sa tom jednom krmačom, pa se ni ne troši. A napoj ti je stari kruh namočen u vodi, eventualno otpaci povrća iz kuhinje. Nikakav sano, jedino su dobivali pri odbiću super u smjesu da krenu. Odavno nisu vidjeli supera, samo mljeveno zrno i posije.
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Koji je razlog da je nerast tako plašljiv? Trauma iz prošlosti ili do sada nije bio vani, dali je skako do sad? Koja kila nebi mu naškodila da ga krmača ne nadigne, ovako na slici malo su mu leđa sedlasta ali možda je to samo stav tog trena. Krmača i prasci su mi ovako na izgled OK "lipi i debeli" samo bi iz ishrane svakako izbacio napoj (to je priča za sebe da nedužim) u svakom slučaju nepotrebno i suvišno. To je moje mišljenje da se ne uvrijediš na koju opsku ali mislim da crne,turopljske,mangulicu i ostale primitivne i prijelazne pasmine netreba hraniti sa Sano i inim preparatima kako se hrane ovi novi hibridi ili kako se hrane domaće bijele svinje u tipu landrasa (kojih više gotovo i nema) nego što prirodnije što više rova i paše uz dohranu sa žitaricama i suhom lucernom.
li j
pa evo ovako moje mišljenje o nerastu nerast je malo sedlast to nije trenutni stav ali to ne znači da u rasplodu ne može dati odličnu prasad, to može bit posljedica kakvog nagnječenja dok je bijo jako mali ili kakva deformacija s kojom je on oprašen ali to kao što sam reko ne znači da on nije za rasplod ,ako su njegovi potomci uredni i valjani onda je to u redu ali možda su mu i roditelji bili u srodstvu pa da je on malo deformisan radi incesta :(wait):
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ovaj će nerast biti na izložbi u Sl.Brodu pa možete vidjeti i komentirati uživo što je najobjektivnije. Inače nema sedlasta leđa, ovo mu je samo takva trenutna pozicija kako moj imenjak Tunja kaže. Po slikama se vidi kakve je prasce bacio jer su to njegovi prasci.
 

Teslic

Član
Tu od
18 Tra 2013
Poruka
35
Svaka vam cast za uzgoj ove svinje, i dan danas mislim da nema zahvalnije svinje za hraniti od ove. Jos kao dijete sjecam se moj djed je imao ovakve i nikada veterinara nisu vidjeli, kasnije su se pocele uzgajati druge sorte a djed je stalno govorio kako nije imao boljih svinja od fajfera. Trazio je da ih nabavi ali nitko ih vise nije imao. Zelim vam sve najbolje u vasem radu, a nadam se da ce ova sorta uskoro biti dostupna i za sire mase. :(clap):
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dostupna je ona i danas za šire mase, zapravo je uvijek bila.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo svih izloženih grla CSS na izložbi u Slavonskom Brodu:

Nerast vl. Branko Brkić:
img6183c.JPG
img6188s.jpg
img6184a.jpg
img6191uk.jpg


Nerast vl. Dubravko Mikić:
img6159d.jpg
img6160os.jpg
img6162d.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Sve pohvale dečki svaka vam čast na izlaganju ljepih primjeraka evo i ja danas dopeljal mladog nerastića iz Sunje od Repustića i on je bil na izložbi sa krmačom pa ču večeras stavit sliku....
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ej čestitam na kupnji nerasta,svaka čast. A šta je sa onim od Džakule,jel si ga prodao.
Bio je gazda Repustić na izložbi, osvojio je i neku nagradu sa krmačom,neznam koju,valjda će netko staviti nagrađena grla ovdje na forum.
Ja naveče stavljam slike oszalih izlaganih grla,nazimica,krmača i prasadi
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
čestike svim izlagačima ima par grla po mom čeifu al i par koji po meni nisu pripremljeni za izložbu. Pa krenimo redom svinje Bilogora su mi vrhunske kondicija odlična dlaka isto malo predebele i ako uđu u priplod i pripazi se na ishranu biti će OK, Dominik tvoj nerast mi se sviđa i vidi se da paziš na prehranu nadam se da ima posla :icon_e_biggrin: dok je Ružičin nerast zamašćen i vjerovatno nije cijelu zimu skočio na krmaču, grla za rasplod NESMIJU biti debela dok Mikićev ovako na slici izgleda ko da ima šugu zadebljala koža na plečki bez dlaka na mjestu gdje se češao vidljivi nabori kože na trbuhu. U svakom slučaju vidi se deficit i manjak kvantitete u uzgoju i treba samo tjerat dalje selekcionirat samo najbolja grla, pozdrav i bez zamjerki na ovu moju malu kritiku
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo nerastića kojeg sam danas kupio od Repustića
fotografija0211x.th.jpg
[/URL][/IMG]
Ovo je sadašnji nerast koji ide u prodaju ili na zimu u kobasice
fotografija0195u.th.jpg
[/URL][/IMG]
Ovo je Krmaća pripuštena 1.5
fotografija0199.th.jpg
[/URL][/IMG]
Odojci 11.5 imat će 2 mjeseca
fotografija0209v.th.jpg
[/URL][/IMG]
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo idemo dalje,sad sam našao opet malo vremena za postavit slike,pa dalje slijede nazimice:

Dominik Knežević,mlađe nazimice:
img6175ti.jpg

img6176sx.jpg

img6177lm.jpg

img6178a.jpg

img6179lk.jpg


Dominik Knežević,starije nazimice:
img6164og.jpg

img6165my.jpg

img6166oh.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh