• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

J

jole1809

Guest
Poticaj do 700 kn ( nikad punih 700 ) godišnje se isplaćuje samo na matična grla. Dakle odrasle rasplodnjake. Žensko grlo postaje matično kada ostvari prvo leglo ( nazimica postaje krmača ) a muško kada se odradi testiranje u starosti od 7 - 9 mjeseci. S tim da kod krmača imate obavezu prijave minimalno jednog legla godišnje a testirani nerastić dakle nerast mora također ostvarivati legla tokom godine. Naravno grlo mora biti sa poznatim podrijetlom ( prigojni broj ) i uzgajivač mora biti upisan u Središnju bazu uzgajivača HPA. To su osnovno uvjeti za poticaj.
Postoje još i drugi uvjeti kao ZIP obvezni broj al o tome drugi put da te ne zamaram.
Dakle poticaja na prasce, nazimice i nerastiće nije nikada bilo niti će ga ikad biti.



hvala lijepa........znaci puno zafrkancije za malo para...........jos jednom puno hvala
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Malo statistike.

cssstatistika.jpg


Nije da se natječemo sa Vukovarskom županijom al ovo je dokaz da je Udruga radila nešto u svojih prvih godinu dana dok je bila na razini Osječko baranjske.

crnaob.jpg


crnavs.jpg
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Po ovoj tabeli nisu stvari bajne a nemože se reći da nije i donekle dobro postoji matrijala samo treba krenuti dalje i dizati kranju cifru na viši broj ako bude sreće i ja ču bar malo doprinjeti tomu ostavljam si još dvije nazimnice tak da bi imal 3 krmaće i nerasta a u cilju mi je u mojim trenutnim mogućnostima doći na 5 krmača i nerasta do kraja druge godine Dominik treba ići dalje svaki pomak je dobar pa i za jedan broj više želim ti sve najbolje u radu udruge ...
 
Å

Željko106

Guest
dobar dan želi vam novi korisnik. volio bih se malo družiti sa vama
 
Å

Željko106

Guest
najljepša vam hvala na dobrodošlici, usput imam nkoliko životina pa bi malo razmjeni iskustva
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Melem za oći šta drugo reći svaka čast organizatoru a i svima koji su pridonjeli takvoj fešti naravno najviše uzgajivači ....
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
u subotu 17 08 2013 na prosvjednom punktu smo pekli jednog fajfera na ražnju moro sam malo dečke počastit da vide šta je prava pečenka na ražnju a ne neki hibrid bili su oduševljeni :(rofl): :tractor:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Juče u Viljevu.

fotografija5160.jpg


fotografija5146.jpg


fotografija5145.jpg


fotografija5159.jpg


fotografija5169.jpg


fotografija5174.jpg


fotografija5175.jpg


šunka je odlična za vidit a kad je takva za vidit onda mora biti i za jesti odlična htjeo bih pitati samo koje proizvođač i gdje je čuva kad je izvadi iz pušnice
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
šunka je odlična za vidit a kad je takva za vidit onda mora biti i za jesti odlična htjeo bih pitati samo koje proizvođač i gdje je čuva kad je izvadi iz pušnice

U podrumu naravno.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo prošao je i Gudovački sajam, veliki broj izloženih grla crnih slavonskih svinja.

Konačno da se barem brojem izloženih grla približimo ostalim pasminama svinja.

Tko zna,možda za CSS stvarno dolaze vedriji i ljepši dani ! ! !
 

Najnoviji postovi

Na vrh