• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Moze to i bolje. Specijalka za CSS dva puta godisnje 40 - 50 boksova i aukcijska prodaja.
Cekam Daljca sa slikama al nist. :)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Čekamo i nikolu sa slikama... ;)

Sajam je bio odličan, makar sam zaradio dobru prehladu. Upita za nazimice i nerastiće ko u priči. Ljudi su se stalno zaustavljali i raspitivali. Očekujem da će Dominiku zvoniti telefon, jer su ipak pokupili priličan broj letaka.

Ekipa je bila odlična, daljac, žiga, imenjak tunja, lijepo smo se napričali u 3 dana i svaki po nešto novo doznali i naučili. Ne kažu Dalmatinci da su tovar i čovik pametniji od samog čovika.

Imam i primjedbi, i to na račun organizacije sajma, a najviše što nisu boksove kvalitetno zatvorili, pa je prasad tijekom noći izlazila i legla su se mješala.

Kozari nam pokupili kante, pa smo naših 6 boksova pojili sve na jednu kantu. Ali ima boga, jer jedan prvonagrađeni jarac svoju medalju pojeo, pa se gazda nije imao čime pohvaliti osim najvećim brojem kanti u boksu.

Na godinu bi mogli izaći u većem broju, jer ipak smo u prvom izlaganju na ovom međunarodnom sajmu pokupili sve 3 nagrade(a bilo je 8 krmača, od toga 5 iz udruge) kao udruga i tako pokazali ozbiljnost pristupa uzgoju ove pasmine.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo slika sa ovogodišnjeg Bjelovarskog sajma u Gudovcu.

Evo redom slika:

1.mjesto,Jasna Minarik:
n1xa.jpg

sbdp.jpg

1p6m.jpg


2.mjesto, Mirjana Petrović:
wd3b.jpg

4t9t.jpg

6ahx.jpg


3.mjesto,Antun Brkić:
qyrg.jpg

6xb5.jpg

hlzi.jpg
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Još su izlagali:
Dubravko Mikić:
od5u.jpg

ur3x.jpg

gbip.jpg


Marijana Repustić:
a9f9.jpg

0aex.jpg


Nedjeljko Žigić:
64zp.jpg

lkpc.jpg



Antun Golubović:
54f2.jpg

ltoo.jpg
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Moja malenkost,Nikola Dulikravić(Bilogora obrt)
f1x9.jpg

x2ce.jpg

5rud.jpg



To je to od krmača,molim kolege koji su bili na sajmu,ako imaju slike od Žigićeve i Golubovićeve krmače da stave,jer sam ja slikao u nedjelju popodne,kada su njih dvojica već otišli sa sajma,pa je radi toga prazan boks na slikama gdje su bila njihova grla.


Nerastići su bili revijalno i izložena su bila moja dva mlada nerasta:
ffho.jpg

yxd3.jpg

ja53.jpg

jp6q.jpg
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Nema tu bilo prošlo. Ako se ide na godinu zna se gdje treba grist...

Stranica je odlična. A gdje je forum?
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ja bi čestital udruzi na dobro obavljenom poslu i kvalitetnom izlaganju ljepih grla bit če bolje druge godine sad znate probleme pa čete ih lakše riješiti druge godine.......
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Najbolji dio izložbe je bio u nedjelju.3 crna slavonca završila na ražnju,pa onda na sotolu.naravno bilo je tu i kulena i šunka za probat.bio i jedan janjac,sve se smazalo,bilo za našim stolom ko na autobusnom kolodvoru.hvala dečki na zakuski.nisam primjetio da se netko žalio da mu je masno.haha
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Nema tu bilo prošlo. Ako se ide na godinu zna se gdje treba grist...

Stranica je odlična. A gdje je forum?

Bit ce i forum i jos stosta. Npr. popis clanova sa maticnim grlima, ponuda stoke...
 

Daljac

Član
Tu od
13 Ruj 2012
Poruka
220
Evo sličica, ništa što već nije viđeno, ipak ne mogu ja @nikolu75 prevazići. Slikao sam samo prvonagrađenu krmaču jer mi je ona nekako i najdraža pošto je to od naših svinja.

fotografija2234.jpg
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo malo detalja sa pašnjaka. Da ne mislite da su svinje tu stalno, puštamo ih samo popodne, po sat ili dva, koliko im se bude.


nerast MB 35 i nerastić u testiranju(otac i sin)


nazimica MB 5/225










tovljenici, oprašeni 1.12.prošle godine. Hranjeni sa zobi,ječmom, kukuruzom (omjer 1:1:3), svježom lucernom, i bundevama.
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
imenjače nerast je odličan tip top ,zamjerku mu može nać samo onaj ko pojma nema . :icon_toilet:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Abrkili svinje su ti dobre ljepo je vidjeti dok su ovak vani na paši jednostavno uživaš gledajući dok ljepo pasu..
Evo da stavim i ja svoje svinje pa bi molil komentar od vas koji ste kopententniji od mene jer sam u poćecima i nemam nekog velikog iskustva šta se tiće fajferica
svaka kritika je dobro došla i savjet ..
Nerastić star 7mjeseci
gbpb.jpg

Nazimnice stare 6mjeseci
d8xv.jpg

Krmača
0ief.jpg

Mladi od krmaće stari 25dana
ijag.jpg

wptz.jpg

od mladih okoćeno 4 kom 3 muška i 1 ženska nju mislim ostaviti za rasplod
inaće vani su na paši po cijeli dan stim da mislim na proljeće proširiti pašnjak za sada imaju dosta prostora za pašu...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
I tvoje su odlične, posebno mi se sviđa nerastić.Jel u testu?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije u testu imam još dosta stvari za riješavati šta se tiće papira a jednostavno sve još neznam šta treba napraviti a društvo u HPA je takvo kakvo je pa sve dobiješ na kapaljku informacija niotkud pa evo ovim putem molim ko šta zna da mi napiše da si pomalo sredim te stvari bit ču zahvalan na svakoj informaciji...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Da bi ga mogao koristit kao valjano rasplodno grlo mora bit testiran i u testu dobit minimalno ocjenu od 3,5. A da bi uopće bio testiran, mora biti leglo prijavljeno. Nazovi HPA ili otidji kod njih, ako imaš rodovnike od krmače i nerasta (oca tog nerastića) ništa nije problem.
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Kolega @farmervg - svaka ti čast,svinje su ti odlične,dobra kondicija,estetika predobra,po meni sve u tipu CSS,svatko tko ti kaže drugačije je zlonamjeran, ima neki razlog,da li osobni ili puka zavist... al na žalost kod nas ima svega i svakakvih pobuda i sitnih interesa....
Ova krmača da je bila na sajmu u Gudovcu,sigurno bi bila najjljepša i najbolja,tamo bolje i ljepše nije bilo,ne znam da li bi to bilo dovoljno za prvo mjesto,ha ha ha,ali ima znači sve po standardu pasmine,kondicija odlična,još k tome vidi se po sisama da ima obilno mlijeka,a nije nimalo smršavila pošto ima male. Kolega prekrasno je vidjeti ove životinje vani,iza njih koze,pa šumica,stvarno idila.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Hvala na savjetima i moralnoj potpori nadam se do kraja godine riješiti svu papirologiju i sve ostalo da krenem kak treba već jedanput ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh