• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Stranica je trenutno u mirovanju jer nam je administrator u Škotskoj. Krajem mjeseca se vraća pa krećemo punom parom.



Težina prasaca kod odbića ovisi naravno ovisi o više faktora kao npr. vrijeme odbića, mliječnost krmače, ishrana krmače u dojnom razdoblju... U prosjeku bi prasci trebali biti teški oko
12 kg kod odbića sa sa 8 tjedana. Naravno ima krmača koje mogu imati prasce pod sobom i 10 tjedana i takvi prasci budu i preko 15 kg. Osobno imam nekoliko takvih. Nadam se da ćete se složiti da prase odbijeno sa 5 kila nema budučnosti.

naravno da nemaju budućnosti kao što nema ni budućnosti nazimica koja je pripuštena pod nerasta sa 50 kila a toga ima danas dosta pa se pojedici čude sami sebi i na kraju sami sebe ubjede da to tako biti mora i da je to ono pravo što može biti od css:(devil):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Koliko trebaš?


trebao bi dvije nazimice......samo moram rješiti prostor do kraja, zanima me koliko bi bile novčića.....tamo negdje kada skinem ječam, i djetelina dođe do košnje, da ih mogu hraniti kako treba.......:cool2:
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
naravno da nemaju budućnosti kao što nema ni budućnosti nazimica koja je pripuštena pod nerasta sa 50 kila a toga ima danas dosta pa se pojedici čude sami sebi i na kraju sami sebe ubjede da to tako biti mora i da je to ono pravo što može biti od css:(devil):

U svemu si u pravu.

trebao bi dvije nazimice......samo moram rješiti prostor do kraja, zanima me koliko bi bile novčića.....tamo negdje kada skinem ječam, i djetelina dođe do košnje, da ih mogu hraniti kako treba.......:cool2:

2000 kn na gore. Ovisno kolika je, koliko je stara, pripuštena ili ne...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Lijepe slike Nikola i prava roba gdje je mesa nema gladi još kad berba u vinogradu završi bit če i za podmazati grlo...
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Lijepe slike Nikola i prava roba gdje je mesa nema gladi još kad berba u vinogradu završi bit če i za podmazati grlo...

Kod nas se grlo podmazuje CSS,a kutjevačkom graševinom sve to razblažimo da ne bude žeđi !
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Obavjestavam vas da je 2. nacionalna izlozba crne slavonske svinje u Slavonskom Brodu otkazana radi poplava.
 

stankec

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
18
zanima me da mi netko da savjet,... da li je dobro ostavljati nerastice za test od prvopraskinje?ili bolje od drugog prasenja?jel ima razlike u necemu?
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
da li mi netko moze rec kolko je otprilike potrebno ispase za jednu slavonku? tj kolko velike pasnjake imate i koliko grla?

i zanima me jos ako kak se slazu sa drugim zivotinjama? ako bi bile sa magarcom i kokosima, nekad i pas.. da li se mogu drzat sa drugim zivotinjama?

nemam jos nista ali mislio sam napravit ogradu... 125cm zica i drveni(hrastovi) stupovi, zica sa vanjske strane a sa unutarnje sam mislio zabit 3 ili 4 reda letvi tak da ne trgaju zicu.... jel bi to bilo dobro rijesenje?
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Koliko je meni poznato nema znacajnih gubitaka grla CSS.

Predstavljam clana UCSS Fajferica.
Marijo Bedekovic, Jakusevac
http://m.youtube.com/watch?v=Xv4H6Oge1_k

evo ovako situacija na području cvelferije je bila dosta teška i nimalo ugodna
što se tiče css na tom području naj ugroženije su bile one u mom vlasništvu ali pravovremernom reagiranju i shvatanju nadolazeće opasnosti sve su evakuirane po suhom terenu tako da nisu ni u jednom momentu bile ugrožene osim jednog praseta koje je iskočilo iz prikolice dok nije mreža billa postavljena na prikolicu ali i ono je našlo spas na drugom kraju sela kod jednog kolege u svinjcu samo sad moram otić po njega ovih dana evakuacija je trajala do jedan sat posle pola noći a ujutro u osam sati kad sam došo kući u dvorištu je bilo oko 80 cm vodei sad još uvjek su sve zbrinute na sigurnom u apševcima i u podgrađu zahvaljujem se dečkima koji su sudjelovali u akciji zbrinjavanja jer nije bilo lako sa traktorima napraviti više od 200 kilometarai uz to utovarat i istovarat svinje sad samo treba biti strpljivo da prođu sve veterinarske filozofije da se svinje vrate kući a za hranu će se gazda pobrinut onako kako on bude znao samo vam jedno mogu reći ne daj bože da neko ovo doživi da i da napomenem još ono naj bitnije u prvih par dana su mi se javili svi kupci koji su kupili od mene css i ponudili svoju pomoć na što sam im jako zahvalan a isto tako i kolegama svinjogojcima sa foruma fejsbuka i naravno gudovačkog sajma hvala im svima od srca jer im to ne mogu nikad zaboravit a ako sam nekog zaboravijo spomenut neka mi oprosti .
 

Najnoviji postovi

Na vrh