• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
evo ovako situacija na području cvelferije je bila dosta teška i nimalo ugodna
što se tiče css na tom području naj ugroženije su bile one u mom vlasništvu ali pravovremernom reagiranju i shvatanju nadolazeće opasnosti sve su evakuirane po suhom terenu tako da nisu ni u jednom momentu bile ugrožene osim jednog praseta koje je iskočilo iz prikolice dok nije mreža billa postavljena na prikolicu ali i ono je našlo spas na drugom kraju sela kod jednog kolege u svinjcu samo sad moram otić po njega ovih dana evakuacija je trajala do jedan sat posle pola noći a ujutro u osam sati kad sam došo kući u dvorištu je bilo oko 80 cm vodei sad još uvjek su sve zbrinute na sigurnom u apševcima i u podgrađu zahvaljujem se dečkima koji su sudjelovali u akciji zbrinjavanja jer nije bilo lako sa traktorima napraviti više od 200 kilometarai uz to utovarat i istovarat svinje sad samo treba biti strpljivo da prođu sve veterinarske filozofije da se svinje vrate kući a za hranu će se gazda pobrinut onako kako on bude znao samo vam jedno mogu reći ne daj bože da neko ovo doživi da i da napomenem još ono naj bitnije u prvih par dana su mi se javili svi kupci koji su kupili od mene css i ponudili svoju pomoć na što sam im jako zahvalan a isto tako i kolegama svinjogojcima sa foruma fejsbuka i naravno gudovačkog sajma hvala im svima od srca jer im to ne mogu nikad zaboravit a ako sam nekog zaboravijo spomenut neka mi oprosti .

Nema na čemu kolega,ako ti bude trebala pomoč javi se.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Na stranicu udruge,nije stavljeno ništa od skupštine,dizajner se vratio,bilo je događanja,ima novih članova-treba osvježit stranicu novim informacijama.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Da ne ispadne da je samo rad Udruge stranica. To je samo jedan segment. Covjek je bio u Skotskoj 3 mj. Vratio se nedavno. Biti ce svega jos malo
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
evo ovako situacija na području cvelferije je bila dosta teška i nimalo ugodna
što se tiče css na tom području naj ugroženije su bile one u mom vlasništvu ali pravovremernom reagiranju i shvatanju nadolazeće opasnosti sve su evakuirane po suhom terenu tako da nisu ni u jednom momentu bile ugrožene osim jednog praseta koje je iskočilo iz prikolice dok nije mreža billa postavljena na prikolicu ali i ono je našlo spas na drugom kraju sela kod jednog kolege u svinjcu samo sad moram otić po njega ovih dana evakuacija je trajala do jedan sat posle pola noći a ujutro u osam sati kad sam došo kući u dvorištu je bilo oko 80 cm vodei sad još uvjek su sve zbrinute na sigurnom u apševcima i u podgrađu zahvaljujem se dečkima koji su sudjelovali u akciji zbrinjavanja jer nije bilo lako sa traktorima napraviti više od 200 kilometarai uz to utovarat i istovarat svinje sad samo treba biti strpljivo da prođu sve veterinarske filozofije da se svinje vrate kući a za hranu će se gazda pobrinut onako kako on bude znao samo vam jedno mogu reći ne daj bože da neko ovo doživi da i da napomenem još ono naj bitnije u prvih par dana su mi se javili svi kupci koji su kupili od mene css i ponudili svoju pomoć na što sam im jako zahvalan a isto tako i kolegama svinjogojcima sa foruma fejsbuka i naravno gudovačkog sajma hvala im svima od srca jer im to ne mogu nikad zaboravit a ako sam nekog zaboravijo spomenut neka mi oprosti .

Već dugo nisam bi na forumu, sada čitam postove, a šta reći, nedaj Bože nikada zla, pogotovo ovakvog koje je zadesilo ove prostore, katastrofa za jadne ljude koji si nisu mogli pomoći...
Kolega Goluboviću,šta god treba zovi, znaš da možete računati na pomoć mnogih nas, ako je potrebnu u bilo čemu, od rasplodnog materijala, pa do fizičkog rada u obnavljanju objekata, donacija...
Treba se pomoći, to je ljudski...
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Prodaje se nazimnica stara 10mj sa rodovniko pripuštena pod nerasta bez rodovnika sve informacije na tel.091/ 253-3218
lijeva je za prodaju
gkdxwndw6a3s7plc1gg4.jpg
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Evo dvije prinove u jednom danu. Pod jednom ima 9 a pod drugom 8.
 

Prilozi

  • IMG00808.jpg
    IMG00808.jpg
    32.6 KB · Pregleda: 123
  • IMG00810.jpg
    IMG00810.jpg
    32 KB · Pregleda: 103
  • IMG00811.jpg
    IMG00811.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 86
  • IMG00813.jpg
    IMG00813.jpg
    37.3 KB · Pregleda: 90

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Očekujem prinovu CSS za desetak dana. zajedno je sa drugom križanom koja se treba prasiti za dvadesetak dana - obadvije prvi puta. Dobro se slažu, nikada se ne tuku premda je križana teža 50%.
Kada ih trebam odvojiti?
Obadvije malo slabije jedu smjesu koju sam pravim, dali je to pred prašenje, dok travu dobro jedu. Dan uglavnom provode u blatu vani pa ih moram svakako u boksove prije prašenja da im sise ne budu prljave od blata.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Evo dvije prinove u jednom danu. Pod jednom ima 9 a pod drugom 8.

Jel to od novog nerasta??

Očekujem prinovu CSS za desetak dana. zajedno je sa drugom križanom koja se treba prasiti za dvadesetak dana - obadvije prvi puta. Dobro se slažu, nikada se ne tuku premda je križana teža 50%.
Kada ih trebam odvojiti?
Obadvije malo slabije jedu smjesu koju sam pravim, dali je to pred prašenje, dok travu dobro jedu. Dan uglavnom provode u blatu vani pa ih moram svakako u boksove prije prašenja da im sise ne budu prljave od blata.

Već si trebao odvojiti.
Biće da im smjesa ne paše koju praviš. Što miješaš?
Nije toliko bitno blato na sisama ( što je sa onima koje se prase slobodno na pašnjaku ) nego je bitnije da se smire i naprave same "gnijezdo". Baci malo slame ili sijena iako je ljeto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam 2 boksa iz kojih se izlazi u betonirani tor, a iz njega u zemljani tor gdje se kupaju. toliko su mirne da se češu jedna od drugu. Kada su se druge prasile ove dvije su ležale, a njihovi prasci spavali na ovima. Ipak ću ih odvojiti.

Pravim smjesu<<<<<<. kukuruz, pšenica, ječam, zob, stočno, krušne mrvice, malo soje i kalcij - mljeveni kamen. Križana se kod mene oprasila i stalno jede takvu smjesu, a CSS je kod mene nešto više od tri mjeseca i jele su smjesu do prije par dana. Ova smjesa je napravljena prije skoro mjesec dana tako da nisam mijenjao omjere. Travu i napoj jedu, ali iz napoja odvajaju šrot kada stavim. Kada im bacim u zrnu kukuruz, ječam, zob i dr. pojedu zrno kukuruza ali to im je slabo - barem tako mislim. Ako imate neki dobar recept za daljnju ishranu, mogu im kupiti i nešto drugo ako treba.
U boksu imaju slamu, pojilice, boksovi pometeni, uvjeti dobri
Hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh