• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Bjelovar65

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
10
20150127_110648.jpg

20150127_110736.jpg

20150127_110743.jpg

20150127_110813.jpg

Evo tu su sad na slikama mjesec dana,a i krmača se dosta dobro drži pa cu ih ostavit s njom,a onda kasnije ona ide van,a njih cu ostavit jos unutra dok im ne ogradim vani.Jer cu si ostavljat ove ženske sve pa nek ih ima kad imam dosta prostora,a nisu zahtjevne
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
U veterinarskoj stanici sve riješiš, dobiješ karticu i knjige koje koštaju 20 - 30 kn ako je za osobne potrebe, a ako je OPG opet krećeš od veterinarske. Tako sam ja riješio.
 

Bjelovar65

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
10
A jel to dobiju samo one bijele markice il i ove kak vidim da neki imaju plave i narančaste.Mislim jel su to za poticaj il sam ovak da imas prijavljeno kao i ove obične svinje.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
Samo bijele markice,plave su selekciske,pošto vaše crne nisu pod selekcijom nemožete prijavit legla i umatičiti stare.
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Da,da to je tata,on je iz Donjeg Miholjca,al nemaju papire ni jedan ni drugi.Neznam jel je to isplativo,neko mi kaze da je bolje ovak bez papira pa sad vise neznam ni sam.
A od koga si nabavio iz Donjeg Miholjca. Prepoznajem svoju liniju svinjaal ja ti nisam prodao. Moze i na PP.
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Cijenjeni kolega iz vlastitog iskustva ću vam reći da miješate kruške i jabuke htio sam staviti naglasak na tome da proizvođači obmanjuju kupce da je nešto ekološki i da za to traže veću cijenu. Zasigurno znate koji je normativ ili koliko uvjetnih grla ide po jedinici površine u tzv free range ili slobodnom uzgoju. Tko nema uvijete neka se time ne bavi, znate li da Za držanje svinja na otvorenom nužan preduvjet je posjedovanje dovoljno velikih zemljišnih površina. Osim za držanje različitih kategorija svinja, dodatne površine treba osigurati kako bi se povremeno površine mogle obnoviti, ali također i da bi se osigurao odmor površina nakon određenog razdoblja korištenja u cilju prekidanja životnog ciklusa parazita. Ovisno o broju životinja na određenoj površini, ista će se prije ili kasnije potrošiti s obzirom na razinu vegetacije, te bi je neko vrijeme trebalo ostaviti da se obnovi i da se spriječi daljnja erozija terena. Upravo dovoljno velike površine za držanje svinja na otvorenom, predstavljaju i ključnu razliku u odnosu na intenzivni sustav proizvodnje u kojem najčešće svinje držimo u ograničenom prostoru. Kao što znate obor ili tor je ograničen prostor.
poštovani kolega nemoj prozivat nekoga da miješa kruške i jabuke kada ih sam miješaš mi smo svinje godinama tjerali na pašnjak i u šumu dok nas nisu istjerali iz šume neznam kolko imaš godina ali se prije dvadesetak godina moglo vidit u plodovima zemlje svake nedjelje borba svinjogojaca u spačavanskom bazenu sa šumarijom i lovačkim lobijem ljudi su po noći pravili svinjce a po danu šumarijski strojevi rušili ih moja obitelj j svaki dan terala i čuvala svinje u šumi i na pašnjaku dok smo ga imali alli odavno toga nema i što bi kolega nikola reko svinje su sad u klasičnom toru gdje im se dovozi lucerna svaki dan i naravno da taj tor sliči na spaljenu i devastiranu zemlju po tvome mi ih nebi uopće smjeli držat jer smo mi opasni za okkolinu
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Pozdrav svima, evo par slika od mene, oprasile mi se 4 nazimice, rezultat je odličan - 25 prasaca, ako se uzme u obzir da su one sve mlade, niti jedna nije starija od 16 mjeseci, gabaritima zadovoljavaju, težinom isto tako,al mlade se tjerale i to sve u par dana,tako da je i nerast u to vrijeme bio "ispražnjen", iskreno očekivao sam manje oprasenih,tako da sam zadovoljan sa ovim rezultatom, obećavaju da u sljedećim leglima budu davale barem 8 komada othranjenih, majke su odlične. Osvježio sam malo krv, sada imam 3 linije krmača, ove na slikama su dvije linije, tri su sestre i jedna je od sasvim druge linije, a od treće linije se nije ništa sada prasilo u ovom periodu,al ta linija je do sada bila na svim mojim slikama i od te linije su bila sva moja grla do sada izlagana.
Ja imam među ovim friško oprašenim nazimicama jednu liniju koja mi se najviše dopada i na kojoj mislim bazirati dalji uzgoj i povećanje stada, za mene ima sve karakteristike na nivou, neću vam reći koja je procjenite sami, naravno neću izbaciti druge dvije linije,jer su isto vrhunske i nemam prigovora,ali najveći broj mislim imat od jedne linije, a od druge dvije po krmaču-dvije.
 

Prilozi

  • P2240237.jpg
    P2240237.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 171
  • P2240276.jpg
    P2240276.jpg
    76.2 KB · Pregleda: 144
  • P2240242.jpg
    P2240242.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 153
  • P2240264.jpg
    P2240264.jpg
    80.6 KB · Pregleda: 163

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Evo još par slika, na zadnjoj slici je nerastić, za prodaju je,radi srodstva, kupio sam ga,ali kasnije sam uzeo još jednu liniju, sa kojom je on u srodstvu, pa njega moram silom prilika prodati....
 

Prilozi

  • P2240251.jpg
    P2240251.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 195
  • P2240253.jpg
    P2240253.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 183
  • P2240266.jpg
    P2240266.jpg
    80.5 KB · Pregleda: 177
  • P2240301.jpg
    P2240301.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 180

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Joj Nikola,nikako da se ja sastanem sa kunom da dođem do tebe po koje prase,baš su prave ove na slici
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Za one koji nisu upućeni, ovako izgledaju reprezentativne krmače i prasci crne slavonske svinje. Bravo Nikola!
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Za one koji nisu upućeni, ovako izgledaju reprezentativne krmače i prasci crne slavonske svinje. Bravo Nikola!


Hvala kolega.
A kakve su takve su, moje su, mučimo se sa tom poljoprivredom, onda da barem sve to skupa na nešto liči, ako već nema zarade, onda je to svojevrsna satisfakcija za sav taj poso, pa možda jednog dana dođe i korist i neka zarada,do onda bitno da se živi i da se ima svega.

Daj i ti nekih slika i ostali, nešto se tema umrtvila, gdje su svi !!!????
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Zavisi koja farmer žica,ako je ona šta su zagrađena lovišta onda da,a ako je ova obična onda ništa! mislim da ti je najisplativiji el.pastir.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh