• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

crveni luk (mladi)

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ne treba agril, ako ga snijeg zatrpa ne budeš imo baš nešto peruški
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kakvu gnojidbu da napravim,dakle príje mjesec dana sam pocupao paradajz,posadio salatu pred koju nisam uopce bacao gnojivo,i sad cupam nju i sadim luk? Mozda neki Hydrocomplex.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Mislim da i nemožeš birat kalibražu kila oko 14 kn mislim da je, kako ćeš na foliju ne mogu baš zamislit to treba duboko i gusto ići, puno redova. Pa nije valjda problem povuć red folije sa zemlje? Minuta posla i pofrejzat?

Luk srebrenac fantastično raste na crnoj foliji. Jedino se treba potruditi kod sadnje. Ja sadilicom radim rupe vrlo gusto i ubacim lučicu. Je da to traje, ali nema korova pa se kompenzira vrijeme potrošeno kod sadnje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ljudi kupio bih jos 20kg lučica,a nema više nigdje kod nas. Dali netko od vas zna gdje ima?
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Samko, je li bi da ti prebires lucice prije sadnje, pa one sitne ne sadis? Ja sam jednu leju prebirao, drugu nisam. Kod ove koju sam prebirao, na 5 kg lucica, 2 kg odbacim. Sadio sam ga u redove, 20 cm red od reda, 3-4 cm lucica od lucice. Kada sam ga posadio, malo sam ga pokrio zemljom, nakon toga bacio malo mineralnog djubriva, zalio dobro i dodatno pokrio zemljom. Ako od djubriva ne izgori, onda ce da prerodi. :)
Imam ja 20 kg viska srebrenjaka, mozda i 30 kg, ali kad sam daleko. Ove godine cu probati i neki zimski luk Radar.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nema nigdje više,zvao sam sve koje znam. Daj šalji taj srebrenac poštom Stjepanoviću.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Koliko ti treba? Mogu ti kupiti sutra u lokalnoj trgovini i poslati ako želis.

Prije sam brebirao prije sadnje sad to radim za vrijeme sadnje, onaj sitniji posijem ako mi treba ili tek u proljece . Onaj sitniji je malo sporiji u rastu.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
20 kila mi još fali,zvao sam i Pšeno pa nemaju,ima navodno neka firma u Vinkovcima kaže mi ta žena iz Pšena. Lijepo vrijeme je bilo pa su svi odlučiti saditi luk pa nestalo izgleda. A kakav ima tamo kod tebe Samko?
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Aha.. Ja sam prebirao i sadio krupniji, i onda uzmem jedan red posadim i sitnijeg, mada mi je ostalo dosta sitnog.. Sadio sam ga na razmake od 2-6 cm izmedju lucica, zavisi kako koji. Je li to pregusto?
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Bilo je sve 3 vrste.

Stjepanović, najbolji razmak je oko 20 u duzni metar. Ja sam ove godine probao i sa 25 i 30 lucica u duzni metar. Gnojidba stalatico 25kg na 60m2.
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
@samko
Bogami, kod mene ce izgleda biti cupanja, vjeruj mi da ih imam i do 40 na duzni metar. Nisam brojao, ali kod mene su razmaci isli na nekim mjestim tek toliko da izmedju 2 lucice moze stati jos samo jedna lucica. Bojim se da ce biti sitan na takvim razmacima, srebrenjak ima pravi izgled tek kad je malo krupniji..
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Pokusao bih da posadim mladi luk na malc foliju, u pitanju je Majski srebrenak. Imam foliju bez rupa, pa ima li neko prijedlog kako da izbusim rupe, na koji razmak i kako da to sve posadim? Posadio bih nekih 140 kvadrata..
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Kakvo je stanje kod vas? Jel se i kod vas pojavila siva plijesan? Kod mene je ima nešto, tretirano je ali ćemo vidjeti razvoj. Krivica su one magle
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
sadi starog...moj je otišo sav za Božić i novu...sad sadim lučicu za Uskrs ...ovih dana...ako nebu jako brrrrrr...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
No comment na stari luk.. I kako ću saditi stari kada je otišao po 5 kn?

Neće taj stići za Uskrs, ni blizu. Ali će se prodati.

Kod mene brrr, jucer
-12, danas nula i snijeg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh