• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

crveni luk (mladi)

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ja sam posadio 25 kg,nisam više mogao naći nigdje. također sam sadio prije tjedan dana i ne vjerujem da će stići za uskrs,a možda opet zatopli pa dođe,bumo vidjeli.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
samko, samko...bem ti lokaciju i cijene...
stari luk se prodaje po 10 kuna...a ne kak ti veliš...:icon_madu:

jedino kad ga kupujem za sadnju (jer je mog šteta sadit) onda mi je super onaj po kunu...ak košta već dvije, slabo spavam taj tjedan...:s:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
ja imam nekih 30+kg zasađenih, pola će uskoro u berbu, pola je visine 5-10cm i za ovaj drugi će biti napeto hoće li stići kako treba

zapravo sve ovisi od zime ali sadnja sad nema šanse taman da budu topli 2. i 3. mjesec

nevjerojatno, ja sam se i ovo sramio pitati 5kn a luk stvarno prva klasa

iskreno kolko je na istoku loše, bome kod vas je još super ili imate isprazne priče, morao bih se uvjerit u živo
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Kakvo je vrijeme možda nam luk i stigne do Uskrsa. 10-15cm je trenutno narastao, Navodnjavao samo nakon sadnje i poslije nikako,nema potrebe za sada. Kakva situacija kod vas?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
to za mladog nije dozvoljeno kolko se ja sjećam...protiv trave jedino za stari luk
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Kaki herbicidi i motikan? Samo jedno plijevljenje u vegetaciji i to je dovoljno. Samo ne treba pustiti da se zakorovi pa trava baci sjeme.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Na taj sam motikan i mislio. Ja sam jednom pljevio,za sada nema travke nigdje.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Na taj sam motikan i mislio. Ja sam jednom pljevio,za sada nema travke nigdje.
Dakle svašta, upravo otkriveno herbicid pod imenom Motikan, tužit ću ih za otimačinu intelektualnog vlasništva. Ja svoju motiku od uvijek zovem motikan ili motikano, a oni kopirali. Nije pošteno. No bez šale, stvarno nisam znala da postoji herbicid s tim imenom, a koristila sam ime misleći na svoju poluautomatsku pomoćnicu. Eto ti neznanja.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Jel normalno da se lome stabljike luka,onako popadalo ih dosta prema dolje,kao od težine? Nekoliko sam isčupao da vidim ima li kakvih nametnika ali nema ništa za sada. I još nešto, kad sam ih počupao na dodir su glavice totalno mekane,gotovo se raspadaju i curi sok iz njih. Nisam do sada sadio luk pa neznam šta je normalno a šta ne.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Evo par slikica kako to trenutno izgleda. Sađeno u drugoj polovici 12 mjeseca. Sađeno u vlažnu zemlju i od tada ove lijevo nisam uopće navodnjavao, a ove desno jesam nekoliko puta,nema razlike, osim u travi haha.
kYoVdL4.jpg

pugiOBC.jpg
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Nisam neki stručnjak za luk, ali sam sadila u plasteniku neke količine i bio mi je takav kao tvoj dok nije došlo sunce. Moj zaključak je da mu fali svjetla, kad su krenuli sunčani dani očvrsnuo je i udebljao se, bio je krasan luk i sočniji nego vanjski. Vidim u pozadini salatu na foliji, probaj luk isto na foliju preko zime u plasteniku, meni se jako dopalo. Nema plijevljenja i ako ga zasadiš duboko bude dugački bijeli dio koji kupcima paše. Samo navučeš foliju i običnom ručnom sadilicom bušiš rupe na cca 2-3 cm razmak između rupa u redu i dubine 8-10 cm. Lučice samo spustiš u rupe bez zagrtanja, naravno treba gledati da je pravilno okrenuta, brzo puti korjen i izađe van. Folija mora biti dobro zategnuta, ali vrijedi truda jer nema plijevljenja.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ma nema potrebe za folijom samo ranija sjetva i gušće. Jedno plevljenje i gotovo. Pa neće trava rasti kroz zimu.

IMG_20160315_154430.jpg
 
Tu od
23 Pro 2014
Poruka
317
Da, da.. To kad prodajes na pijaci tako ide. I tako i jeste prava racunica. Ja sam sve uradio ove godine kako si mi rekao, motikom iskopao kanale, poredao lucice 3 cm jedna od druge (5 cm zemlje preko lucice), red od reda 20 cm. Sav je izasao vani, vec vidim da je bijeli dio dugacak, samo sto sam kao i dane kasno posadio, pocetkom 12. mjeseca i sada mu nedostaje jos da bude za berbu. Cijena je jako losa, skontao sam da uopste vise nije neka prednost skroz rano dobiti proizvod. Zelena salta je skuplja sada nego prije 20 dana. Prosle godine sam najjeftinije prodao prvu papriku sredinom 6. mjeseca, svaka kasnija je bila skuplja. Vrijeme se skroz pokvarilo, postalo je nelogicno, pa i cijene proizvoda variraju. Luk trenutno ima jako nisku cijenu..
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Stigao luk a kupac negdje zapeo haha,neznam kako ću ja to sve prodati.
fEAtbon.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh