• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Čuvari i radni psi

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
ovo je moj, nije bas ni cuvar jer voli svakoga koga vidi i strasna je maza, a ni radnik, iako porjeklom je i snazna je da je to nevjerojatno. sibirski samojed


neznam zasto mi je okrenulo prvu sliku jbg
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa ti to imaš samojeda.I ja sam imala samojeda,od toga psa nikada ne bude čuvara niti radnoga psa.To je pas za malu i odraslu djecu,to je tako milo stvorenje da ga čovjek ne bi puštao iz ruku.Pazi si na njega,naša je cura imala samo pet godina kada smo je morali dati uspavati.Otkazali su joj bubrezi,nikako jo nismo uspjevali podiči temperaturu,strašno je patila,bolove je imala takve da su joj se oči mutile Nisu je mogli spasiti.Jednom je bila pred operacijom crijeva,i na rendgen sam je vodila,imala je začepljena crijeva,ali smo noć prije termina operacije uspjeli pokrenuti crijeva,krv su joj par puta vadili,na krpelje je jako osjetljiva bila,na toga smo psa za liječenje potrošili više nego za sve druge koje smo imali.Rekao je veterinar da su jako osjetljivi jer im je stanište u hladnim krajevima,a ovdje kod nas im ne odgovara.To je bila takva maza da tri godine nakon njene smrti nismo imali nikakvu životinju.Od jada.Nikako joj nemoj davati slatko,mi nismo znali,i vjerujem da smo za dobar dio njene bolesti sami bili krivi.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Tesko joj je odoljeti da ju se ne hrani kad trazi ali dosta sam citao prije kupnje i pripremao se, nadam se da ce sve biti ok, sad je bas prosla fazu ganjanja pa je divljala dobra 3 tjedna, puno dvoriste pasa svu obucu su nam potrgali.
Pokusavam ju odgojiti koliko mogu ali ima nas puno i kad svatko sefuje tesko je, jer ako ja vicem na nju ona ode staroj. I tako u krug.
Inace Luna se zove. Stara je godinu, nadam se da ce pozivjeti jos dugo jer neznam sta bi sada bez nje.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Noše se zvala Lara.Sada imamo bernardinku Ninu,možeš je pogledati na mojoj temi na "Predstavite se",-Johabica,pozdrav iz Međimurja.Mislim da je na četvrtoj,petoj stranici.Stavili smo par slika,dok je bila beba i sad,dok je velika.To je naše sunašce. :(inlove):
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pogledat cu bas, razmijao sam izmedu bernardinca ,sarplaninca, samojeda i staforda i eto luna je prevadala. Jer mislim da bi prva 2 bila prevelika pogotovo za po kuci a staford je onako za poplasit ljude :D
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa je,moja bernardinka Nina ima 65 kila,i to ima vitku liniju,čak mislim da je malo premršava,iako uvijek ima za pojesti u zdjeli koliko želi.Ali,iako nije za u kući,živi u kući.Baš smo joj jučer naručili dvije košare za spavati,one pletene,dužine 135 cm,jer po danu spava na jednome mjestu a po noći na drugome.Na dvosjedu.Sada ću je deložirati.Cijelu zimu je provela unutra.Sada je vani kada je toplo,sad čak dolazi po nas i nasilu nas hoće izvuči van-udara capom po staklu.Kada malo bolje zatopli,bude ona opet i spavala vani,ali naučena je na svoj krevetič,pa pošto je prerasla odavno onaj što je imala,sada smo nabavili dva nova.Šta ćeš,to je pas koji od vrha njuške do početka repa ima 135 cm.A rep je još sedamdeset cm.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
lijep pesek...
pošto je došlo ljepše i toplije vrijeme ..ja izvodim svog peseka( malo večeg peseka) u šetnje...pošto je on stalno napeti na lancu( uzicu otkine) a ima obicnu ogrlicu a vrlo je jaki i stalno imam osječaj kao da se guši tj.nemože disati jer se ogrlica napne...e sad..pitanje je...jel imate kakva iskustva sa onim " ogrlicama" kaj se sav poveže uzduž i pokreko..tj.ima kao jednu ogrlicu oko vrata,oko prsiju i te dvije su povezane po leđima i između prednjih nogu...negdje sam vidio to ali sad neznam kak se zove a trebal bi to da mu olakšam šetnje pošto ga nemogu pustit na cesti da ide pokrsj mene jer sve oče vidjeti i usput malo se posvađati i sa ostalim psima ili da mi ga auto ne zgazi...
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
lijep pesek...
pošto je došlo ljepše i toplije vrijeme ..ja izvodim svog peseka( malo večeg peseka) u šetnje...pošto je on stalno napeti na lancu( uzicu otkine) a ima obicnu ogrlicu a vrlo je jaki i stalno imam osječaj kao da se guši tj.nemože disati jer se ogrlica napne...e sad..pitanje je...jel imate kakva iskustva sa onim " ogrlicama" kaj se sav poveže uzduž i pokreko..tj.ima kao jednu ogrlicu oko vrata,oko prsiju i te dvije su povezane po leđima i između prednjih nogu...negdje sam vidio to ali sad neznam kak se zove a trebal bi to da mu olakšam šetnje pošto ga nemogu pustit na cesti da ide pokrsj mene jer sve oče vidjeti i usput malo se posvađati i sa ostalim psima ili da mi ga auto ne zgazi...

Ako je pesek malo veci onda neznam dal ces ga moci kontrolirati ako ga ne setas vezana za traktor.
Na toj ogrlici pas ima cetiri puta vise snage za potegnuti kad vidi nesto sto ga zanima !
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
eh onda ništa z toga..jer neznam koj ga bude držal...ali ipak mi je žao kaj se muči i guši..:icon_confused:
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
eh onda ništa z toga..jer neznam koj ga bude držal...ali ipak mi je žao kaj se muči i guši..:icon_confused:

pa nauči ga da te ne poteže! stai mu "davilicu" i kad on tebe potegne, potegni i ti njega... s vremenum bu svatil da mu je lijepše šetati se bez davljenja...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa nauči ga da te ne poteže! stai mu "davilicu" i kad on tebe potegne, potegni i ti njega... s vremenum bu svatil da mu je lijepše šetati se bez davljenja...

ma ne vuče on stalno,samo kad vidi nekog psa ili neku životinju pogotovo za mačkom bi i lanac strgal...inače ide lijepo pored mene i lanac je otpušteni...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo i mog Bena danas se našetal ,sad se opet priviknul na šetnje,ovak mu je bilo dosadno pa je samo gluposti radil,zato je i povremeno vezan,pogotovo kad se vani suši veš jer pol toga bi nestalo

Uploaded with ImageShack.us
 

Najnoviji postovi

Na vrh