• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo tomislav jura
  • Datum prvog posta

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
dobra cijena kod nas moze postic najvise 2,50kn i to mora bit vrhunska macuhica...

Prošle sam godine imao mačuhice u onim četvtastim kontejnerima sa 4 rupe pa su bile po 3kn/kom. Pošto su bile mješane boje ljudi su mi radili cijelu dramu. Pa ne bi stranka 4 komada nego 3, pa ne bi crvenu, pa ne bi ovo pa ne bi ono. I tako sam odlučio posadit svaku posebno i cijena je naravno veća. Ko voli nek izvoli :) Takve mačuhice su naravno veće i ne bježe previše u visinu.
 
D

daany

Guest
Nemoj da ti drugi određuju šta spada u cijenu, ti najbolje znaš kakve troškove imaš :D Plitica nije besplatna, ako je neće vratit neka ju plati. Jednostavno. Maćuhice prodajem samo na malo, po 4kn/kom u četvrtastim teglama 9x9x10cm.
Kod nas su maćuhice bile po 2kn i kak da onda podignem cijenu, nebum prodala. A to je stvarno malo s obzirom na trud.
 
D

daany

Guest
zato se lijepo povezete s nekim u velikom centru (getro, konzum, billa, kaufland ili slicno) i on vam lijepo javi kad god ima kartonskih ili drvenih gajbica i date mu za pijacu...oni tak i tak vise manje svu ambalazu presaju a vi ju mozete iskoristit u prodaji jel tesko je natrpat deset macuhica ili bilo cega drugog u vrecicu a ovak ih lijepo stavite u gajbice

Jesam za ljude imala kutije iz dućana ali ova cvjećarka je tvrdila da je to moj trošak..mislim maćuhica po 1.80kn plus plitice, mizerija.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Kod nas su maćuhice bile po 2kn i kak da onda podignem cijenu, nebum prodala. A to je stvarno malo s obzirom na trud.

nazalost trenutno i u cvjecarstvu i u povrtlarstvu prodajne cijene su stvarno sramotne ali i ubuduce cisto sumnjam da ce imalo rasti kad nas preplavi bugarska i rumunjska roba jos cemo morat za manje raditi a i pitanje je tko ce uopce na taj nacin opstat...najgore je kaj stalno ulazes i ulazes a nakraju cemo sve prodavat u bescjenje i toga se ja bojim...
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Jesam za ljude imala kutije iz dućana ali ova cvjećarka je tvrdila da je to moj trošak..mislim maćuhica po 1.80kn plus plitice, mizerija.

ma to vam je cisti bezobrazluk od te cvjecarke...imala je moja majka 25godina cvjecarnu i ja sam imao 4godine ali nikad nismo nikoga ucjenivali ako smo se mogli naci u cijeni ok a ako ne isli smo dalje nikad nije bilo nikakvog govora o ambalazi tko je trazio vratili smo mu i sve ok cak smo i nekima davali ambalazu koju smo dobijali od dobavljca koji ju nisu trazili nazad...a slicne stvari sam i sam dozivio jel sam nekad prodavao rezano cvijece po cvjecarnama..;svaka druga cvjecarka me je ucjenivala i svakakvih bezobrastina sam dozivio a da mi nisu cak ni platili na kraju..;zato radije radim veleprodaju prema trgovackim lancima je manja cijena ali je barem sve tocno definirano i znas kaj trebas a kaj netrebas
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
oprostite što prekidam. imam jedno pitanjce. imam lokal i napravio sam novu terasu i sad mi treba nekakvo cvijeće,po mogućnosti nekakvo da visi da tako kažem,a koliko vidim to nije baš jeftino pogotovo ako trebam puno a trebam. e sad,dali bi se to dalo kako uzgojiti da ne plaćam flance,koju sortu i kada? znači neko cvjeće za terasu koje dugo traje. hvala unaprijed.
 
M

mojca

Guest
Posado bršljan


Ekipa Istra i Dalmacija imaju zbilja realne cijene,naspram uloga ,ali ostatak Hrvatske je sramotan sve zbog Varaždinaca koji su napravili sr...e sa cijenama i sad je opstanak upitan svakom sem Istre ili Dalmacije ili da idemo tamo prodavati,ali nema računice zbog troškova prijevoza.Ja imam prijedlog ali nam treba politika za to puno volontiranja i dobre volje sa svih strana da napravimo uzgoj i tržište kao vani,da se ide na strogo ugovorenu i planiranu selekcioniranu proizvodnju,nema svaštarenja,a proizvodi se plasiraju na unaprijed dogovorena mjesta za sve ili na burzu cvijeća.Mislim da je u tome samo opstanak.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
oprostite što prekidam. imam jedno pitanjce. imam lokal i napravio sam novu terasu i sad mi treba nekakvo cvijeće,po mogućnosti nekakvo da visi da tako kažem,a koliko vidim to nije baš jeftino pogotovo ako trebam puno a trebam. e sad,dali bi se to dalo kako uzgojiti da ne plaćam flance,koju sortu i kada? znači neko cvjeće za terasu koje dugo traje. hvala unaprijed.

Nažalost kod cvijeća nije kao kod povrća i mislim da ti se ne isplati kupovat sjemenke da bi sam uzgojio flance. Ako govorimo o profi sjemenu cvijeća. Po agrarijama ima svašta od sjemenki za kupit ali zaboravi na to. Savjetovao bih ti viseće pelargonije (pelargonium peltatum). One su jako lake za uzgoj i jako lijepo izgledaju, ima raznih boja i traju do mraza.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Posado bršljan


Ekipa Istra i Dalmacija imaju zbilja realne cijene,naspram uloga ,ali ostatak Hrvatske je sramotan sve zbog Varaždinaca koji su napravili sr...e sa cijenama i sad je opstanak upitan svakom sem Istre ili Dalmacije ili da idemo tamo prodavati,ali nema računice zbog troškova prijevoza.Ja imam prijedlog ali nam treba politika za to puno volontiranja i dobre volje sa svih strana da napravimo uzgoj i tržište kao vani,da se ide na strogo ugovorenu i planiranu selekcioniranu proizvodnju,nema svaštarenja,a proizvodi se plasiraju na unaprijed dogovorena mjesta za sve ili na burzu cvijeća.Mislim da je u tome samo opstanak.

Kao i u ostalim granama poljoprivrede niti u cvijećarstvu nema reda i zato je sve tako pobrkano. Što se Varaždinaca tiće, oni imaju neku čudnu matematiku, možda Varaždinci kupuju više cvijeća pa se isplati prodavat za manju cijenu? Da imam njihove cijene cvijeća ne bih pokrio ni troškove proizvodnje a kamoli što zaradio. Živio sam i u Italiji 2 godine i vidio sam cijene njihovog cvijeća. Jako teško da bilo koju sadnicu možeš pronaći za manje od 2€ komad. Osteospermum u teglici 12cm platio sam 5€ (!!) Tako da se ja svojih cijena ne sramim 8)
 
M

mojca

Guest
Bila sam i ja vani i nigdje nečeš naći da se prodaje biljka po cijeni flanca,jer je sve regulirano zakonom,pogodovo razmnožavanje bilja,a kod nas Varaždinac kupuje pelargoniju u devetom mjesecu za 3,80,cijelu zimu ju grije i onda matični flanc proda za 5 kuna ,a biljke koje je raspelcao po 3,50 kune.Neznam koja je to matematika.Pelargonije po 3,50 kuna se od njih mogu kupiti 01.04..
 
T

tomo tomislav

Guest
kod nas nema u slavoniji varaždinaca pa su cjene socijala .uvjek ima oni koji hoče pokazat kako oni znaju i mogu jeftini proizvest i jeftino prodat-mada ja mislim da treba jeftino proizvest a skupo prodat- i ma dosta kod nas koji ne žive samo od toga
 
M

mojca

Guest
Kak nema kod vas Varaždinaca kad se oni voze poselima stanu kod lokalne trgovine ili birtije i prodaju iz kombija,a babice brže bolje zovu jedna drugu jer je jeftino cviječe i eto brže ti ode cijeli kombi,a vi domači ak očete opstat dajte isto ili niže.Ah lijepa naša primitivna Hrvatska
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
U Istri su se proizvođaći cvijeća pobunili tako da na nekim sajmovima cvijeća mogu prodavati samo proizvođaći iz Istarske županije. To je u zadnje dvije godine tako. Drastično ali nužo na žalost.
 
T

tomo tomislav

Guest
varaždinci ili kako i mi zovemo podravci ne dolaze na trznice na kojima mi radimo- oni dalje od virovitice ne dolaze baš. koliko znam jedino stančin dolazi u orahovicu i donji miholjac.
 
M

mojca

Guest
Da kad su išli u Dalmaciju zbog gluposti koje su radili sa cijenama su znali imat razbijene kombije,a bio je i slučaj da dok je otišao na ručak našao je kombi na klocnama bez ijednog kotača.Ali su na taj način Dalmoši zaštitili svoj trud i muku
 
T

tomo tomislav

Guest
kod nas na trznici cvječari domači sami sebi spuštaju cjene netrebaju im podravci za to .evo pčela polako prodaja jaglaca 5 kuna a kad dođu svi čim neko jedan dan ne proda a drugi da ode cjena na 4kune pa na 3 kune.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Nažalost kod cvijeća nije kao kod povrća i mislim da ti se ne isplati kupovat sjemenke da bi sam uzgojio flance. Ako govorimo o profi sjemenu cvijeća. Po agrarijama ima svašta od sjemenki za kupit ali zaboravi na to. Savjetovao bih ti viseće pelargonije (pelargonium peltatum). One su jako lake za uzgoj i jako lijepo izgledaju, ima raznih boja i traju do mraza.

zašto se ne isplati,koliko bi me koštalo sjeme pelargonije a koliko flanci? mislim da je to velika razlika,ispravi me ako griješim.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Posado bršljan


Ekipa Istra i Dalmacija imaju zbilja realne cijene,naspram uloga ,ali ostatak Hrvatske je sramotan sve zbog Varaždinaca koji su napravili sr...e sa cijenama i sad je opstanak upitan svakom sem Istre ili Dalmacije ili da idemo tamo prodavati,ali nema računice zbog troškova prijevoza.Ja imam prijedlog ali nam treba politika za to puno volontiranja i dobre volje sa svih strana da napravimo uzgoj i tržište kao vani,da se ide na strogo ugovorenu i planiranu selekcioniranu proizvodnju,nema svaštarenja,a proizvodi se plasiraju na unaprijed dogovorena mjesta za sve ili na burzu cvijeća.Mislim da je u tome samo opstanak.

zanimljivo je da ti isti varazdinci sve manje prodaju izvan svoje zupanije jer ih ja vise ne vidim bar po onim mjestima gdje ja prodajem jel su ocito i oni sami vidli kad pokriju troskove puta da vise nema racunice...ali u svakom mjestu ima nekog "varazdinca" koji ne racuna nego samo prodaje po bilo cemu a ima i onih koji nemaju kvalitetu i onda namjerno spustaju u bescjenje samo da se rijese robe...imam slucaj sa covjekom koji se isto bavi proizvodnjom krizanteme blizu mene i kad dodjemo na plac dogovorimo se po kojoj cijeni cemo prodavat ali on ako mu 5min nitko ne stane kod stola odmah pocinje sa spustanjem bez obzira na dogovor i daje ju ispod svake moguce cijene i kad sve proda onda je sretan jel je sve prodal a mi drugi nismo...ali kad ga pitam dobro covjece jesi ti sad stavio na papir koliko je po toj cijeni stvarno tvoje on veli nema veze ja sad imam novce..to nije nista drugo nego preljevanje iz supljeg u prazno i dok god ima takvih kretena (bez uvrede) sa osam razreda skole koji misle da su veliki strucnjaci a neznaju zbrojit 2 i 2 do tad cemo mi kaskat i prezivljavat jel ce nas uvjek j...t u mozak...mislim da bi burza bila dobra...uvjeren sam da se kod nas nece nikad uredit trziste a pogotovo ako cemo to ocekivat od nekog ministarstva oni su samo tam da dobe dobru placu jel ne rade nis i dokle god je agrokor taj koji diktira uvjete u drzavi...kad se to promjeni onda je mozda moguce napravit neki korak a do tad cemo se nazalost snalazit sami dokle budemo mogli a kad nebude islo kljuc u bravu i sve na njuskalo...i jos jedno da vam velim...koliko kod nas ima proizvodjaca multiflori u hr? u belgiji su samo 2 i to za cijelu belgiju i sve njihove potrebe za multiflorom...kak bi se mi dogovorili izmadju nas 150 a mozda i vise proizvodjaca koja 2 ce proizvodit multifloru? a sta ce bit sa ostalima? a ako idemo po vasem na proizvodnju ko kak je vani onda je to tak a sta onda???
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
zašto se ne isplati,koliko bi me koštalo sjeme pelargonije a koliko flanci? mislim da je to velika razlika,ispravi me ako griješim.

koliko se ja razmem u to (nije bas moj dio) pelargonija se uzgaja iz reznica sjeme nepostoji za kupiti...a koliko vama uopce treba tegli za tu terasu? za 20ak tegli vam se ne isplati zaj... sa tim jer bez plastenika i grijanja nebudete imali bog zna kaj a na kraju cete opet ici kupit...bolje vam je sa nekim od proizvodjaca kod vas se dogovorit da vam da neki popust jel je to i njegova reklama a ujedno ga mozete i pitati da vam objasni kaj vam treba sve da bi vam cvijece bilo lijepo i veliko i napraviti kombinaciju jeftinijh i malo skupljih vrsta nemora bit sve jednako..;imao sam i ja lokal i ja sam radio kombinaciju surfinije i smilja ili tamjana...smilj i tamjan se jako lijepo razrastu i preko metra znaju se spustit ali ne cvatu a surfinija je prekrasna ali sa njom je malo vise posla ali prekrasno cvate i imate puno boja jedino ona nebi smjela bit na direktnom suncu...jedne godine sam imao i visece begonije i one lijepo cvatu...a tamjan vam ujedno tjera i muhe ako ih ima
 
D

daany

Guest
Bila sam i ja vani i nigdje nečeš naći da se prodaje biljka po cijeni flanca,jer je sve regulirano zakonom,pogodovo razmnožavanje bilja,a kod nas Varaždinac kupuje pelargoniju u devetom mjesecu za 3,80,cijelu zimu ju grije i onda matični flanc proda za 5 kuna ,a biljke koje je raspelcao po 3,50 kune.Neznam koja je to matematika.Pelargonije po 3,50 kuna se od njih mogu kupiti 01.04..
Moram se složiti sa vama..ja sam iz okolice Vž i ovo tu je koma, ja stvarno ne znam kaj je s tim ljudima da tak jeftino prodaju. Ko im može konkurirati? Ja sam htjela pelargonije imati sad ali ne mogu po toj cijeni,po 4kn ,a sadnicu bum platila 3.30kn, mislim da je to ludost. I ja sam već svakak računala ali nema računice, nikako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh