• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cvjećarstvo

  • Temu pokrenuo tomislav jura
  • Datum prvog posta

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
nemam grijanje u plasteniku. mislio sam da se to ne sije prije trećeg ili četvrtog mjeseca.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
nemam grijanje u plasteniku. mislio sam da se to ne sije prije trećeg ili četvrtog mjeseca.


Tada biš već trebao sadit na balkon :mrgreen: Ali ako nemaš grijanje onda ti ne preostaje nego da pričekaš.
 
M

mojca

Guest
Ako ćeš ih sijati u trečem ili četvrtom mjesecu nećeš ih moći saditi u tegle na balkon prije kraja šestog ili početka sedmog mjeseca.Od tih biljaka nečeš imati ništa jer ćeš ih posaditi kad budu najveće vručine i biljka se zbog toga neće lijepo razvijati.Postoje pravila u proizvodnji koja su provjerena i treba ih se pridržavati.Želiš li lijepe biljke treba ih sijati sada,pikirati koncem drugog najkasnije,tako da ih u drugoj polovici posadiš u teglice i polovicom četvrtog u tegle koje možeš ostaviti nekovrijeme u plasteniku,a kad lijepo popune površinu izneseš ih van i staviš na balkon
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Evo u trg. centru OBIJU u VŽ,stigli prvi jaglaci, i zamislite cijena maloprodajna samo 4,5kn,....minus pdv-e,marža,pa pošto su platili proizvođaću...,a kako proizvođač pravda rentabilnost takve cijene?....puno pitanja...ali dok če biti takvh...glavno da prodam...polako ćemo piši kuči propalo!
pozz!
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Evo u trg. centru OBIJU u VŽ,stigli prvi jaglaci, i zamislite cijena maloprodajna samo 4,5kn,....minus pdv-e,marža,pa pošto su platili proizvođaću...,a kako proizvođač pravda rentabilnost takve cijene?....puno pitanja...ali dok če biti takvh...glavno da prodam...polako ćemo piši kuči propalo!
pozz!

ma to su sigurno uvozni
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
ma to su sigurno uvozni

Pa iako su možda uvozni,što nemogu tvrdit jer nisam provjerio,znači li to da će naši kada svima dođu na prodaju,postići bolju cijenu?Možda 10 kn...?
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Jučer meni jedna gospođa dođe doma da hoće jaglace. Ja sav sretan vodim je u plastenik. Pita me koliko koštaju. Kažem 6kn. A ona: "ojoj, neću puno uzet, doći ću kasnije kada budu po tri kune, sad su skupi" :rolfer:

Jaglaci u OBI-u su Slovenski. Barem su prošle godine bili. Mislim da ih proizvodi Revital Kidričevo. Oni bi molgi pravdat takvu nisku cijenu činjenicom da imaju (pretpostavljam) geotermalno grijanje tj. za grijanje ne potroše ni lipe :gitarist: A možda ih siju sami a možda dobiju veliki rabat na sadnice. Ne znam. Ili jednostavno imaju tako veliku količinu da je sve to moguće.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Jučer meni jedna gospođa dođe doma da hoće jaglace. Ja sav sretan vodim je u plastenik. Pita me koliko koštaju. Kažem 6kn. A ona: "ojoj, neću puno uzet, doći ću kasnije kada budu po tri kune, sad su skupi" :rolfer:

Jaglaci u OBI-u su Slovenski. Barem su prošle godine bili. Mislim da ih proizvodi Revital Kidričevo. Oni bi molgi pravdat takvu nisku cijenu činjenicom da imaju (pretpostavljam) geotermalno grijanje tj. za grijanje ne potroše ni lipe :gitarist: A možda ih siju sami a možda dobiju veliki rabat na sadnice. Ne znam. Ili jednostavno imaju tako veliku količinu da je sve to moguće.

idem sutra u sisak bas u obi trebam nekog materijala pa cu bas vidjet ciji su ...ima firmi koje si mogu dopustit da idu par godina ispod svake razumne cijene samo da uniste nas male proizvodjace a kad velika vecina nas propadne jel necemo moci pratiti tu cijenu onda ce oni odredit realnu cijenu i drzat monopol i nije to samo u cvijecu i povrcu tak nego u masu proizvoda se to dogadja i u cijeloj europi je to tak...veliki koncerni ce odredit trziste...
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
idem sutra u sisak bas u obi trebam nekog materijala pa cu bas vidjet ciji su ...ima firmi koje si mogu dopustit da idu par godina ispod svake razumne cijene samo da uniste nas male proizvodjace a kad velika vecina nas propadne jel necemo moci pratiti tu cijenu onda ce oni odredit realnu cijenu i drzat monopol i nije to samo u cvijecu i povrcu tak nego u masu proizvoda se to dogadja i u cijeloj europi je to tak...veliki koncerni ce odredit trziste...

Velike firme će uvijek zajebavat sa cijenama međutim ti jaglaci u obiju će već za 10 dana bit na akciji jer će ih se pola osušit od botritisa i nebrige radnika.
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Velike firme će uvijek zajebavat sa cijenama međutim ti jaglaci u obiju će već za 10 dana bit na akciji jer će ih se pola osušit od botritisa i nebrige radnika.

Tu si u pravu,međutim,nakon akcija sva neprodana roba će se baciti,a trošak ide na račun prodajnog lanca,a kada naš domaći proizvođać dobije priliku plasirati svoju robu preko njih,akcije na neprodanu robu nema,već se ona do krajnjih mogućnosti drži na policama po punoj cijeni,sve dok ne počne venuti,a nakon toga se neprodano/uništeno vraća proizvođaću na njegovu štetu,tj. neplaćeno.
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Tu si u pravu,međutim,nakon akcija sva neprodana roba će se baciti,a trošak ide na račun prodajnog lanca,a kada naš domaći proizvođać dobije priliku plasirati svoju robu preko njih,akcije na neprodanu robu nema,već se ona do krajnjih mogućnosti drži na policama po punoj cijeni,sve dok ne počne venuti,a nakon toga se neprodano/uništeno vraća proizvođaću na njegovu štetu,tj. neplaćeno.

to je istina evo ja vozim u mercator i sve sto ne prodaju mi vrate a traze recimo za sisvete robu vec 15dana prije i ni jednom ju ne zaliju i to ofucano i osuseno vrate a da su ju bar jednom zalijali prodali bi ju... istu robu im vozi i mbm i on ne uzima povrat i vozi im samo zadnji tjedan (i to po skupljoj cijeni) tak da nemaju puno za bacit a ako im i ostane onda naprave akciju i jos kad ja dodjem po povrat onda mi uredno pokusavaju njihovu robu uvalit u povratu....sreca moja kaj je do sad uvjek moja roba bila kvalitetna pa nemam puno povrata tak i tak moram ici po kolica pa onda usput i to obavim ali me ipak sve to ljuti jel nisu ista mjerila za sve...cijena jos za sad i nije bas tak losa ostane nesto ali da je bajna bas i nije...a sto se tice bacanja robe moja zena je poslovodja u jednom centru i sav otpis koji nemogu vratit placaju radnici a ne trgovina....
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Ako ćeš ih sijati u trečem ili četvrtom mjesecu nećeš ih moći saditi u tegle na balkon prije kraja šestog ili početka sedmog mjeseca.Od tih biljaka nečeš imati ništa jer ćeš ih posaditi kad budu najveće vručine i biljka se zbog toga neće lijepo razvijati.Postoje pravila u proizvodnji koja su provjerena i treba ih se pridržavati.Želiš li lijepe biljke treba ih sijati sada,pikirati koncem drugog najkasnije,tako da ih u drugoj polovici posadiš u teglice i polovicom četvrtog u tegle koje možeš ostaviti nekovrijeme u plasteniku,a kad lijepo popune površinu izneseš ih van i staviš na balkon

mislim da ću ipak na tržnicu u kupovinu haha. vidiš kako me proizvođač na brzaka uvjeri da nepravim sam neko da kupim haha.
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Tu si u pravu,međutim,nakon akcija sva neprodana roba će se baciti,a trošak ide na račun prodajnog lanca,a kada naš domaći proizvođać dobije priliku plasirati svoju robu preko njih,akcije na neprodanu robu nema,već se ona do krajnjih mogućnosti drži na policama po punoj cijeni,sve dok ne počne venuti,a nakon toga se neprodano/uništeno vraća proizvođaću na njegovu štetu,tj. neplaćeno.


Zato i nemam namjeru radit sa trgovačkim lancima. Oni bi vratili robu? Ma nemoj? A kome da ja vratim? Pitat ću koplast ako im mogu lonce vratit. Sorry nisam prodao, jel mogu vratit lonce? :rolfer: Neće ići. Lako tako radit. Bez rizika uzimat robu. Naravno da nitko ne zaljeva niti ne pazi. Da ne bi bilo povrata robe pazili bi sadnice ko oko u glavi!
 

danijellaura

Član
Tu od
15 Svi 2010
Poruka
225
Evo u trg. centru OBIJU u VŽ,stigli prvi jaglaci, i zamislite cijena maloprodajna samo 4,5kn,....minus pdv-e,marža,pa pošto su platili proizvođaću...,a kako proizvođač pravda rentabilnost takve cijene?....puno pitanja...ali dok če biti takvh...glavno da prodam...polako ćemo piši kuči propalo!
pozz!

provjerio danas u sisku u obiju jaglaci po 2,99 uvoz njemacka ali su vec i ofucani i nevrijede ni te novce medjutim u sisku u kauflandu su varazdinski jaglaci po 3,99 (od cepanca) i ok su pa se opet vracamo na onu pricu o varazdincima i poklanjanju robe.....
 
S

salel

Guest
provjerio danas u sisku u obiju jaglaci po 2,99 uvoz njemacka ali su vec i ofucani i nevrijede ni te novce medjutim u sisku u kauflandu su varazdinski jaglaci po 3,99 (od cepanca) i ok su pa se opet vracamo na onu pricu o varazdincima i poklanjanju robe.....

U đakovu u kauflandu jaglaci 6,99 kn.Roba ok.Mislim Cepanec ali nisam gledao.Pretpostavljam da će sniziti na 3,99 kad se malo ofucaju,prije nabavke nove robe.
 
D

daany

Guest
U đakovu u kauflandu jaglaci 6,99 kn.Roba ok.Mislim Cepanec ali nisam gledao.Pretpostavljam da će sniziti na 3,99 kad se malo ofucaju,prije nabavke nove robe.

Cepanci su najveći proizvođači cvijeća u ovom dijelu Hr.
 

Najnoviji postovi

Na vrh