• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da IMT ne krči kod šaltanja

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne bi ja pipal u getribu , a ne ..to je ipak IMT getriba .
Simbioza plenetarnih rijenosnika i pomičnih zupčanika ..ti jarca ni APN 6 ni automatik nemaju pomične zupčanike .
A tek multifunkcionalne ručke za izbor stupnja prijenosa ?, jedne pri ruci a druga pri nozi :lol:

Najviše od svega muke zadaje "dvosponi" volan ..izgleda ko pušmipuli , jedan vuče drugi gura
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
krčanje koje ovdje riješavamo je krčanje šaltanja iz lera u bilo koju brzinu

Znaci dok se krece iz mjesta?
Pa ja mislim da tu nema problema, ja stavim rucicu reduktora u neutral, zasaltam u zeljenu brzinu, reduktor vratim nazad i krecem bez krcanja..
Mene vise muci ovo saltanje u hodu..
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
To ušaltavanje reduktora je obična glupost .
IMT- moraš dobro znati kad i kak se može ušaltati u brzinu . To je mjenjač bez sinhrona i moraš mu usklađivati obrtaje zupčanika duplanjem kvačila ili duplanjem kvačila i međugasa ako šaltaš u nižu brzinu. Pri promjeni smjera kretanja uvijek skroz stati . To tak funkcionira i nikak drugač pod uvjetom da kuplung dobro odvaja i tu je priči kraj . Ako ne znaš o čemu pišem traži nekog da ti pokaže .
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kakvo duplo kvacilo, kakvi medugasi, to pomaze malo ili nist.. Znam, pa svaki dan sjedim na Imt-u..
Njega mozes saltati bez krcanja jedino ako ides nizbrdo ili dok je jos hladan tj. netom upaljen..
Kod mene je bas problem dok izlazim sa svoje ulice na glavnu i kad stanem na znaku stop, ako vucem kakav teret, a obicno vucem, moram kretati drugom ili prvom, a glavna ulica krece uzbrdo, e da vidis onda krcanja, ne pomaze ni duplo kvacilo ni sveta voda..
A sto se tice kretanja s mjesta prebacivanje reduktora u neutral pa potom ubacivanje u brzinu je dusu dalo, a kome se ne zuri krenuti moze stisnuti kvacilo i drzati ga pol minute, onda moze usaltati bez krcanja, mamicu mu i Imt-u.. :(devil):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
JA sam siguran da bi jedan neispravan lager u mjenjaču pomogel bržem zaustavljanju zupčanika i da nebi krčalo.

IMT bu krckal sto let ali rijetko ili nikad bude poderal zube
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne zamaram se više s tim.

Problem krčanja rječava čvrsta ruka i gluho uho :)

Kam bi došel kad bi se više s tim zamaral, zanemari i uživaj, samo gas!!
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ivan mlad si naučit ćeš ! A dok ne naučiš nemoj pisati gluposti .
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Meni to Ivan nikako nije jasno sta krci kad kreces. Koliko se sjecam kod mene je 539 krcao samo u mjestu i to najvise kod ubacivanja u rikverc. U voznji rijetko kad da sam imao krcanje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kec-m, ako sam mlad, al nisam glup, i ne pisem gluposti nego svoja iskustva..
A to kaj nekome nesto smeta, a drugome ne to je vec druga stvar, nebude ni meni smetalo dok se rjesim Imt-a iz dvorista..

Dongfeng, ne muci mene krcanje iz lera u brzinu, jer ga ni nema (krcanja), nego mjenjanje u hodu (tu ga ima uvijek, dok se salta iz druge u trecu), zapravo ne muci me ni to, al mi smeta..
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Nitko ne piše da si glup ,nego pišeš gluposti, samo mi nije jasno od kud ti toliko iskustvo ako svaki dan sjediš na IMT-u moraš s njim delati . Ako se toliko hočeš riješiti IMT-a slobodno ga dopelaš meni u dvorište ništ ti ne bum računal :icon_e_biggrin:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Evo Kec-m, iskesiraj mi 4500 eura (nemam razloga da prenapuhavam cijenu) i dopeljam ti Imt-a 539 u dvoriste, izgleda ko novi.. ,ja se rijesim brige, a ti dobijes super traktor..

PS. slika je stara dvije godine, ali sad je isti takav, i jos ima radio mp3 i jos nesto elektronike..:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Kak lepo si ga nafalil kroz zadnje postove vjerujem da budeš i više dobil:icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije rekel da nevalja, već da mu ga je puna kapa...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Točno, nije napisal.
Složil se s Tinekom da je poluproizvod, a naročito ovaj noviji sa slike
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Navodno se jako može ublažiti krčanje kod IMT-a uz pomoč elektro magneta stiskanjem kuplunga se uključuje danas sem čul u vlaku da negdje u Slavoniji netko to ugrađuje :icon_thumright:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jel to onaj sistem elektromagneta ko' sto autobusi imaju i koriste za kocenje? (umjesto frene)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Moja prva ideja je bila uključiti kardan da vrti preko kotača i na izlazno ugraditi kočnicu .
Aktiviranje hidraulično električni , može i mehanika .
Prednost je jednostavnost ali je nedostatak kaj treba stiskati kuplung do kraja i ne funkcioniranje kad se koristi kardansko ..

Nevjerojatna je činjenica da se inžinjeri nisu time pozabavili jer ispada da to ne smeta samo meni nego je problem jako širok
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Pozabavili su se malo kasnije kod petobrzinskih mjenjača ali nisu bog zna kaj dobili.
Čak bi se usudil reči da su uprskali.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
A kočenje spojničke kad stisneš kuplung (mislim da neki MF to ima ) ??
 

Najnoviji postovi

Na vrh