• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Da IMT ne krči kod šaltanja

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
željac nema mjesta za to, .barem ne bez ozbiljne prerade ispod zvona ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Jedino tak i može. No, neizvedivo na ovima kojima je unutarnja (puna) osovina pogonska.
Zetor koči ulazni zupčanik. A valjda se sjećaš kak je to jednostavno izvedeno na Štoreu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Puknuti, a kaj misliš o kočenju donje osovine?
Ili otraga na pogonu pumpe hidraulike ili napred u zvonu?

Ili možda ovde nekaj ko što Zetor ima?

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ kaj je lakše na ovima kaj imaju naopak lamele (vučna ni je prva Rakovica Cigani i sl) a Zetor slaba korist ako nema uljnu oblogu no da me nebi Puknuti kvarim temu a spojničku kočit iza semeringa ??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koji vam je bez , tko to raskapal getribu radi toga .
Dizati volan , struju , ...možda da kad bi se to otvaralo radi neke ozbiljnije situacije .

Varijanta "lisnik" je do sad najizglednija , več je komad bronce doma
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti pa kaj bi ti patentiral bez šarafljrnja treba malo :mur::mur:pa kad uspije:drink::drink: a možda bi kakva naprava mogla kroz veliki šaraf onda nebi ništ skidal !!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Na to sam i zaboravil :mur:
To je jedna od onih za koje sam pital.
Jebiga, rastepati treba i tam. Kod te mi se ne sviđa kaj to uvjek koči. I to bi trebalo doraditi malo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Sve mehaničke uvijek koče, kad se stisne kuplung.
Stvar je u tome koliko.
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Pa ljudi vi bi od imt-a napravili steyera samo tak a onda to ne bi bil imt sa svim svojim prednostima i manama . Po meni njemu fali jedna brzina između 2. i 3. brzine i dodatna pumpa za hidrauliku za vanjski krug . A to mu fali zato jer nije MF i tak valjda mora biti . Kome odgovara nek radi s njim a kome ne odgovara nek si kupi bolji traktor npr. Univerzal ima sinhrone na 3. i 4-oj.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
kec-kem kad se nema novaca za bolji zakaj ne malo kojeg imaš poboljšati ponekad najgluplje riješenje ispadne najpametnije .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ja bi ipak radije tu kočnicu ugradil ovdje da koči, osovina je ionak ista.
Čak bi se moglo bez rastavljanja traktora, a i postoji mogučnost kasnijeg doštelavanja

 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Ne fali meni brzina između druge i treće zbog krčanja nego je velika razlika među brzinama . S ovim kočnicama kaj zmišljate bute dobili kaj bute iz mjesta mogli ušaltat u prvu 3 sekunde prije , a kak bude to ubrzavalo zupčanike za šaltanje iz veće brzine u manju baš me jako zanima ???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Kec, djeluje to na mnogim getribama, bez brige. Samo se šalta s međugasom...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Meni onda saltanje u nizu brzinu nema logike,jer iako das medjugas,kad stisnes kumplug,kocnica uspori zupcanike. :confused:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni onda saltanje u nizu brzinu nema logike,jer iako das medjugas,kad stisnes kumplug,kocnica uspori zupcanike. :confused:
Kumic probaj vozit starog Dajca (kamion) i sve ti bude jasno oko međugasa .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Svaka kočnica djeluje postupno, pa tak i ova. Bez nje je teško šaltati i prema gore i prema dolje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kak lepo si ga nafalil kroz zadnje postove vjerujem da budeš i više dobil:icon_wink:

Nisam ja rekel da je on nesto gori od drugih Imt-a, dobar je on i stvarno ga cuvam i odrzavam koliko god mogu, ali kak veli ZJ, ne svdaju mi se Imt-i i to je to..
Staroga 539 si budem ostavil zato jer sam se na njemu naucil raditi i zato jer sam na njemu provel puno vremena s djedom, koji je nazalost preminul, a koji mi je bio sve na svijetu..

A na tom novijem bi trebalo promjeniti samo semering radilice kod zvona i to je sve, masina suha, pali i radi nema nikakve greske, nemam kaj skrivati ni preuvelicavati..

A ima jos jedna stvar zakaj ga ne volim. Dok ga je djed kupoval 2000-te, imal je novaca i za veci i bolji traktor, ali on je kupil istoga kakvoga je vec imal, to mi nikad nije bilo jasno, i eto nije mi prirasel srcu (Imt)..
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
...djedom, koji je nazalost preminul, a koji mi je bio sve na svijetu...


:(clap)::icon_pray:

Ja sam odrastao sa djedom koji mi je također bio sve na svijetu.... također preminuo davnih godina..... slična situacija, 71 godine ispraznio štalu i kupio polovnog 533 zrelog za generalku ( 64 godište) na nekom kombinatu kod Varaždina.... radio je snjim godinu-dvije, generalka, radio dalje, što svoju što uslužno jako puno, pred rat opet generalka...... pred 5-6 godina je promjenjena instalacija, dotjerano par sitnica, limarija, i dan danas taj traktor radi, i nije daleko do generalke...... na njemu sve originalno osim potrošnih dijelova i glave koja je mjenjana na prvoj generalki ( da citiram dedu, njegove trvdnje ).... traktor još uvijek u obitelji, ali na neprijateljskoj strani.... krči mjenjač cjeli vijek, niko ga nije pretjerano štedio, a traktor se stvarno naradio, i dalje krči i i to pokazuje da taj problem krčanja je očito samo u našim glavama.... sa malo pažnje s emože dobiti da gotovo i ne krči, samo ponekad,..... ali i ovdje gdje nije pažen krči 50 godina...i bude krčao tko zna još koliko... zašto s eonda zamarati?


Ja sam prošle godine kupio sebi 533, u lošem stanju, izrazito lošem..... složio ga, vozi radi, nikakve brige...... a kupio i traktor i sredio ga za cijenu samo šlapa iosnovnog servisa susjedovog koji radi manje od mojeg, a lizing traje još puno godina.... i sam prizna da ne vrijedi tolikih novaca doči u birtiji sa novim masejem i ispasti faca tih 10 sekundi dok izađe van...... i taj moj krči...i bude krčao isto tko zna koliko..... i zašto razbijati glavu stime?

A puknuti, imam ti ja ideju, doniram ti petbrzinsku getribu od 533 pa u nju slaži sinhrone, pa nebude krčalo...
 
Na vrh