• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Otišla zvjerka od mene jučer u kozarevac :(
Malo smo ga uglancali, natočili do čepa, jer takav je sistem, i ja sam ga punog primio pa ga tak moram i vratit.
Traktor je vrhunski, kod mene je bio od petka do jučer oko podne. Nekih 15 ak sati sam odradio s njim, uglavnom sa rotobranom nekih 10ha i vozio sam đubrenicu s njim, bilo je i baliranja ali prevelika je bila žurba i strka tako da sam to odradio sa svojim traktorom.
Nema se šta govoriti, 120 ks, stvarno ima snage na pretek. Okretniji je od moga pošto je dosta krači za ta 2 cilindra. Pošto je p model stvarno je super opremljen. Npr. ima stop & go funkciju, znači do 7 kmh samo mu stisneš kočnicu on stane, ti pustiš on kreče i hrpu kojekakvih sitnica što nisam ni stigao sve isprobati. Imam i nešto slika, postavit ču ih kasnije.
I ono najvažnije, cijena za ovako opremljen traktor je 52000E + PDV, dok bi model C sa nekom osnovnom opremom se mogao kupit za nekih 40000+pdv. Ako se stanje malo popravi, volio bi ga imati u dvorišu kroz koju godinu :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Malo je ružan ali sam siguran da svaki posel dela bez problema, traktor je prezakon!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma kakvi ruzan..

bio je u selu kod kolege 3 dana ali se nije moglo u polje da ga isprobaju kako spada.
zgodan traktorcic, fino opremljen, strasno tih u kabini. najvise mi se svidjelo putno racunalo ili kako se to kod njih vec zove. jedino za moj ukus premal traktor za 120ks ali takvi su svi novi..

dmatkovic, dali je ovaj tvoj 6-tak?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uf strojčina. Dajte mi recite kako ste dobili na korištenje taj stroj?? Dali su vas samo nazvali da će vam ga dat na korištenje tih 5dana,po kojoj cijeni,ili su vam ga dali na korištenje jer ste kod njih kupili stroj pa da kupite opet??Kakve su procedure da baš vi ga dobijete na korištenje?
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Tibor, da moj je 6 ak k 110

Dado ne znam kako to ide kod njih, možda imaju neke potencijalne kupce pa ide do tih ljudi ili kako več. Mene su zvali negdje u ožujku kako bi dogovorili prezentaciju strojeva negdje u mom kraju. I krajem travnja me goran zvao da od prezentacije ništa, da če to odradit u Miklinovcu kod KC, ali da ču dobit na probu seriu 5 na par dana i to je bilo to. Ne plača se ništa, ali tih dana si odgovoran za taj stroj i vračaš ga dalje čistog i urednog sa punim rezervoarom. U svakom slučaju odličan način promidžbe.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
znaci oba su priblizne snage, tezine i gabarita. 5120 ima nesto veci okretni moment po konedati.. ima li kakve razlike u radu s tvojim i ovim novim? prvenstveno mislim na snagu, ponasanje u radu.. 6tak vs 4cil?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo sad sam se vozio u dotičnom 5120 i mogu reči da sasm jedino impresioniran izgledom i unutrašnjosti kabine, sve ovo ostalo bude vrlo upitne kvalitete i upitne trajnosti!
A kroz 10 godina će se sve to i pokazati!

Uglavnom to je traktor za rad sa prednjim utovarivačem, za kosidbu i sušenje sijena i tako laganije površinske i međuredne operacije. Sve što se tiće grube obrade zemljišta, oranje, podrivanje i ostale operacije, tu neće igrati zato jer je kratak, malen i lagan. Gabaritno nije ništa veči od našeg Same-a koji je 25 ks slabiji, a ne vjerujem da je i nešto teži od njega.

Taj traktor u sjetvi s kombinacijom od 3m će se teliti i propinjati, isto tako i s večim 3-braznim prekretačem na 16" će jako teško raditi.

Ništa bez dužine i dobrih starih 6 cil.

Čak ni ova manja potrošnja koja daje trenutnu uštedu, ako pogledamo dugoročno neće biti isplativa, jer taj traktor mora raditi 1000 rh godišnje da se isplati, a par godina takvog rada i on je gotov!
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
Onaj ttv od prije dvije stranice je avion naspram ovog. Samo sto mu je i takva cijena. Sposoban za spricanje, sjetvu,a i za teske radove. 4 brazde vuce da se zamislis.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To ja goorim, ovaj 5120 osim što je jači na kardanu nema nikakve posebne prednosti u odnosu na nekog 90-100 ks traktora koji može sve to odraditi što i taj novi.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Jos malo pa ce stavljati motore iz auta u traktore,tako I novi auti ono mislim u wv-u nest kao motor 1.3 a ima 150 konja:(wasntme):
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Evo kolega Šanana je napisao upravo to što i ja mislim. Traktor ima snage i da ima prednji kardan sa dvije kose radi bez problema, za vožnju gnojnice, gnoja i tih stvari je idealan. Kažem radio sam sa RD ali pošto jako brzo reagira na reverzoru zna se desit da se pri okretanju lagano propne pod samom rotobranom, a da mu se stavi plug od 1.5 t koji je još dosta duži šta bi tek onda radio.
Zvuk tog nabrijanog 4 cilindraša mi se baš ne sviđa, 6 ak je melem za uši :)
Neznam samo kako da traktor sa takvom opremom nema blokadu u največoj brzini, da ga možeš vozit na 1800 o/min 43km/h, to čak ima bratič na agroplusu 87.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktor je kod kolege Belca na probi do subote, ako sutra ikako stignem budem otišao sa SAME-om do njega da parkiramo jedan pored drugog i da vidimo dal ima kakve gabaritne razlike, po ovom kaj sam danas vidio, baza je klasični 90 ks traktor tipa našeg SAME Explorera ili Agrofarma 100 sa nabrijanim motorom.
Nije ništa veči ni teži od JD-a 5100R i svih takvih sličnih i neće to moči uspješno raditi s priključcima namjenjenim za tu snagu.

Al definitivno komfor za transport i lagane poslove pruža maximalno i tko si ga bude mogao priuštiti uz još jedan traktor 150-160 ks za teške poslove neće pogrešiti!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@ ŠANANA: nemoraš uspoređivat,skoro svi traktori kaj spadaju u klasu 4 cilindri ali kaj su večih gabarita,znači ne kao model Agroplus,nego od Agrofarma nadalje su istih gabarita večinom,pogotovo dužina između prednje i zadnje osovine to im je isto..

Isto je i kod ostalih traktora ne samo kod DF-a...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Onaj ttv od prije dvije stranice je avion naspram ovog. Samo sto mu je i takva cijena. Sposoban za spricanje, sjetvu,a i za teske radove. 4 brazde vuce da se zamislis.

Taj ttv moze plug sa cetiri brazde samo nositi po dvoristu,a kamoli orati s njim... Gazda tog traktora ima i claasa od 160ks,i trobrazdni vogelov vario plug,probali su ga zakopcati za df-a, ide to,ali tesko,dakle,cetiri brazde ni pomisliti. Pa lemkenov 4 brazde vario ima preko 2,5 tone,i claas ga nosi samo s utegom od tone.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,488
Ja sam eto gledao na svoje oci gdje nosi i ore s kvernelandom 4 br. variom. S istim tim plugom sam orao s 155 ks isao sam samo malo brze. Jos mi je zanimljivije bilo gledati kad je vukao rigolera 2 br. 'do koljena'. Prednji uteg na hidraulici ima samo neznam koliko kg.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Tehnika ide naprijed snaga je snaga a to sto je lakši govori samo o tome koliko se spara na svemu malo vamo malo tamo i još nešto Niko vise ne želi proizvoditi traktor da traje 30god i da se minimalno kvari jer tu nema profita
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ja sam eto gledao na svoje oci gdje nosi i ore s kvernelandom 4 br. variom. S istim tim plugom sam orao s 155 ks isao sam samo malo brze. Jos mi je zanimljivije bilo gledati kad je vukao rigolera 2 br. 'do koljena'. Prednji uteg na hidraulici ima samo neznam koliko kg.

Vjerojatno zavisi i od zemlje,kod mene traktor od 200ks ima grdnog posla sa 4x14'. Jedan kolega je orao sa traktorom 70ks bez prednje vuce,i trobrazdnim prekretacem za okladu,a koliko bi taj traktor trajao da se to radi za ozbiljno?
 

Najnoviji postovi

Na vrh